• --- spoiler ---

bilen bilir, fanatik beşiktaşlıyım. melo'yu da zerre sevmem. lakin kendisine rt yaptığı bir tweet yüzünden pfdk tarafından 2 maç ceza verilmesi komik bile değil, ağır orospu çocukluğudur. yıldırım demirören'in elini sıkmamasının cezasıdır. konu ile ilgili talimatlarda bir kural da yok, emsal teşkil edecek daha önce verilmiş benzeri bir ceza da yok.

ligin henüz ikinci haftasında anasını siktiğiniz için teşekkürler!

--- spoiler ---
  • kendisinin sahada birini troll'lemesi için üç özelliğe sahip olması gerek ve yeter şarttır.
    1. fm deyimiyle composure'u düşük olacak; yani kendini kaybedecek, soğuk kanlı olamayacak, duyguları beyninin önüne geçecek
    2. kendini alemin akıllısı sanacak, sahada çakallık yapmaya çalışacak.
    3. orta sahada oynuyor olması, melo'nun görev bölgesine yakın olması gerekir, yoksa melo'nun niyeti çok belli olur.

şimdi şu üç özelliğe sahip olan süper lig futbolcularını listeleyin. ondan sonra o maçlarda melo'ya dikkat edin.

mesela;
    volkan şen: ts'de iken sahadan ağlayarak çıkacak kadar sıkıntılı bir adam. kendisini kaybetme konusunda türkiye'de 1 numara. buna kendini akıllı sanma da eklenince melo'nun açık hedefi haline geldi.

emre b.: her maçı hakemle yönetmeye çalışır, çakallık konusunda süper lig'in en ünlü futbolcusu, "saha içinde çok sinirli ama, saha dışında melek" söylemini ünlü yapan futbolcudur. melo'nun açık hedefi...

melo'nun üzerine oynamadığı futbolcu örneklerine bakalım:
    veli kavlak: son gs-bjk maçında sadece melo'ya 8 defa faul yapan veli'ye en ufak bir şey yapmadı. çünkü veli tilkilik yapmakla uğraşmıyor.

dirk kuyt: adam çakallık konusunda ligin en gelişmiş futbolculardan biri ama profesyonelliği üst düzeyde. sen dirk kuyt'ı kızdıramazsın sahada. bu nedenle tilkiden ziyade "kurt" oluyor.

galatasaray'da oynamasa, melo'nun hedefine girebilecek futbolcular:

engin baytar
    nordin amrabat

futbolcu olmamasına rağmen melo'nun radarına girmiş kişi: yıldırım demirören... bakın mesela demirören de kendini çok kurnaz zannediyor ve kolaylıkla sinirlendirilebilir bir kişiliğe sahip.

şimdi anladınız mı melo kiminle uğraşır, kiminle uğraşmaz.

melo dengesiz falan değil. hatta bu ligdeki en dengeli oyuncudur.

rakip taraftarı kendisinden nefret etmektedir çünkü kendisi dirk kuyt gibi composure'u çok yüksek bir futbolcudur. rakip takımlar kendisini attırmak isterken genelde kart gördükleri için bu kadar nefret ediyorlar.

melo, bir takımın sahip olabileceği en büyük psikolojik üstünlüklerden biri. melo'yu ancak çakallık yapmadan, ondan daha iyi oynayarak yenebilirsiniz.
  • bu adam için volkan ve emreyle bir olabilir mi? denmiş.

olamaz bir fenerbahçeli olarak söylüyorum, net olarak olamaz.

her ne kadar melo'nun da, oyunu germekte, taraftarı germekte volkan ve emre'den bir farkı yoksa.
    her ne kadar çirkeflikte volkan ve emre kadar sınır tanımasa da.

bu adam volkan ve emreyle bir olamaz.

çünkü adam volkan ve emre gibi değil.
    adam kurnaz.
    nerede çirkefleşeceğini, nerede çirkefleşmeyeceğini çok iyi biliyor.
    maçın neresinde sertlik yapacağını, ne zaman rakibin üstüne yürüneceğini biliyor.

misal, melo'ya pis bi hareket mi yaptın.
    o an sadece tepki verir, bağırır üzerine yürümez.
    hakeme mağduru oynar.
    aradan 10 dakika geçer, o hareketi yapana pis bir şekilde dalar, adam bağırdığı zaman üzerine yürür.
    karşısındaki herif ise hem can acısı, hem de üzerine yürünmenin gerginliği ile tepki verir.
    caarrtt adama kartı göstertir.
    adam işini çok temiz halleden, soğuk kanlı katil gibi. dexter gibi herif. adam kafasını kullanıyor.
    üstüne bir de kahraman ilan edilir. dil çıkarır falan taşağını geçer.

ama volkan ve emre öyle mi?
    onlara dokunduğunuz anda gelir üzerinize yürür, artistlik yapar sarıyı görür.
    10 dakika sonra gider aynı hareketi yapar 2. sarıyı görür ve atılır.

işte bu yüzden melo, volkan ve emreyle bir tu-tu-la-maz arkadaşım.

haa gönül ister ki bu adamların hiç biri türk futbolu içerisinde yer almasın, bu olaylar hiç yaşanmasın o ayrı.
  • galatasaray'ın iki yıldır shareware olarak kullandığı en sonunda da cracklediği futbolcu.
    winrar gibi durmadan satın almak ister misiniz diye uyarı veriyordu.
  • ''sahalarında şampiyon olduk. stadyuma zarar verdiler, ağladılar çok acı çektiler ben de üzüldüm.''

''federasyon başkanı'nın elini sıkmadım çünkü o karanlığa hizmet ediyor.''

''bana emre'yi sormayın o düşük profilli, küçük zavallı bir ırkçı.''
  • keşke riera'ya yumruk atınca satılsaydı, hem kiralık adamı satarak acayip kâr etmiş olurduk lan!
  • - turk hakemleri olmasa her maç kirmizi gorur.
    + galatasaray ile avrupa karnesi 23 maç, 10 sari, 0 kirmizi. yani turkiye'dekinden az kart goruyor.
    - ama ibne federasyon, uefa lobisi...
    + tmm cnm.
  • brezilya'da yasayan brezilya ligini tribünden bir fiil takip eden bir beşiktaş'lı olarak 42.000 kişilik corinthians arena'da corinthias&palmerias maçında üzerimde beşiktaş forması varken nereden gördüyse beni devre arasında soyunma odasına giderken eliyle 4(yıldız) işareti yaparak beni gösterdi bu amk çocuğu.

iş için 4-5 günlügüne uruguay'da iken uruguay takımı penarol ile palmerias'ın copa libertadores maçı vardı. hazır denk gelmişken bir de uruguay tribünlerini goreyim diye gittigim üzerimde beşiktaş forması olan maçta da bu amk çocuğu 30.000 kişilik stadta nerden beni gördüyse yine eliye 4(yıldız) işareti yaptı.

kabusum oldun felipe melo.
    seni bulacağım..
  • her sezon galatasaray ile taşak geçen futbolcu.
  • ne adammış be. kira öder gibi melo sahibi olduk valla. seneye de morgıçla arshavin alınır tam olur.

edit: alınmadı.
hesabın var mı? giriş yap