şükela:  tümü | bugün
  • felix (lat.): mutlu, hayirli.
  • italyanca kedi anlamina gelen kelime olabilir ama olmayadabilir.
  • bir kedi mamasi markasi.
  • 1 yıl 1 aylık küçük kedi oğlumun ismi. geçen sene bu zamanlarda büyük oğlumu hiç beklenmedik bir biçimde kaybettim. o gittikten sonra yalnız kalan ortanca kedim depresyona girme eğilimi gösterince minik yavruyu aslında pek de istemeden aldım.

moralim epey bozuktu. ona bakınca hayatı boyunca mutlu olmasını arzuladım ve içimden ismini felix koymak geldi.

orta yaramazlıkta ve iyi huylu bir kedi felix. ablalarıyla çok iyi anlaşıyor. küçük olanla çok güzel oynuyor ama asıl önemli olan büyük olanı rahatsız etmemesi, yumuşak davranışlarla onunla da arkadaş olması. tek derdimiz aşırı iştahlı olması.

mutlu olsun dedim ama felix kendisini çoktan aştı. bildiğiniz gamsız oldu.
  • purina alt markası. "akıllı kediler felix'i kapar" şeklinde salak bir reklam sloganı var. jöle içinde et parçalarına yönelmek kedinin doğasında var, akıllı olmasına hiç gerek yok.
  • ingiltere'nin batı yorkshire adlı semtindeki huddersfield tren istasyonunda 2011'den beri çalışan* kedinin ismi. 2.5 aylıkken başladığı görevini "uzman haşere avcısı" olarak yerine getiriyor. istasyondaki fare sayısı öyle bir seviyeye gelmiş ki tren seferleri aksar olmuş. işte felix burada devreye girerek bölgeyi amacı için kullanılmasını sağlamış ve hala görevinin başında.
  • akvaryumlar için dünyanın ilk akıllı bilgisayarı mottosuyla geliştirilmekte olan cihaz. uygulama üzerinden, dünyanın neresinde olursanız olun akvaryumunuza erişebilecek, su değerlerine bakabilecek, ışıkları yakıp söndürebilecek, kamera ile görüntü alabileceksiniz.

cihazın haziran 2019 gibi çıkması bekleniyor. kamerası, destek ekipmanları ile 500 dolar civarında olacak. erken sipariş ile 400 dolara alabilirsiniz. türkiye'de vergilerle 5000 liradan aşağı olacağını sanmıyorum. akvaryum tasarımcıları oliver knott ve george farmer gibi isimlerin ortaklığında yapıldığı için iyi bir mühendislik ile gayet güzel bir ürün olacağını düşünüyorum. hele bir çıksın, dağ fare mi doğuracak göreceğiz.

http://www.felixsmart.com/
    https://www.youtube.com/watch?v=9rubpwzaj84
  • uche'nin kardeşinin ismi.
  • latince de şanslı anlamına da gelir