şükela:  tümü | bugün
 • base jumping olayının önde gelenlerinden, şehir içi atlayışını yapıp yere sağ sağlim inmek dışında yere indikten sonra yaptığı işin illegal olması nedeniyle polis tarafından tutuklanma riskini taşıyor, yere iner inmez ekibinin aracına binip polisten kaçması bir sonraki atlayışını yapabilmesi için gereklidir.
  (bkz: http://www.felixbaumgartner.com/)
 • 1999’da malezya’daki petronas kulelerinden atlayarak en yüksek base jumping’i (451 metre) ve brezilya’daki ünlü isa heykelinden atlayarak en alçak base jumping’i (29 metre) yapan kişi

  (bkz: base jumping)
 • joseph kittinger'ın 1960'ta eline geçirdiği rekoru kırmak üzere olan insandır. 36 km yüksekten dünyaya atlayıp, 1-2 km kala paraşüt açmayı planlamaktadır.

  http://www.spiegel.de/…tgeist/0,1518,706003,00.html
 • yazin yapacagi rekor atlayisin insansiz provasi basari ile tamamlanmis atlayici *. atlayis yapacagi kapsül, hedef olan 37 bin metreye cikarilmis. bu noktadan felix'in boyutlarinda ve agirliginda bir agirlik birakilmis. daha sonra da kapsül balondan ayrilarak parasütle sag salim yere indirilmis.

  asagidaki linkte insansiz provanin görüntüleri var. eger özet gec lan pic diyorsaniz 03:09 'daki görüntüye bakin. adam o noktadan atlayacak.

  http://win.gs/iaixfr
 • motorsuz araçsız vs.siz ilk ses hızını aşan insan olacak. ailecek seviyoruz.
 • atlayışında 800km/h'lik hızlara çıkan çılgın insan...
  yaklaşık 29000 metrelik son atlayışını da başarıyla tamamlamıştır.
  edit: atlayışını 3 dakika 48 saniyede tamamlayıp, 863km hıza ulaşmıştır.
 • 37 bin metreden yapacagi rekor atlamasi, hava sartlarina göre, ekim ayinin ilk iki haftasinda bir gün yapilacak. heyecanla bekliyoruz. su ana kadar yaptigi iki test atlayisindan (21 bin ve 27 bin metre) cok kisitli görüntüler var. bunun sebebi canli verilecek asil atlayisin heyecanini ve karizmasini arttirmak icin olabilir. *
 • benim gözümde en aşmış insandır kendileri. tek fobisi yükseklik olan ve 4. katın balkonundan aşağıya bakamayan biri olarak yaptıklarını hayal edemem..

  edit: tüüü boyu posu devrilsin atlayamadı..
 • 8 ekim'de stratosfer'den dünyaya atlayacak olan sporcu ya da bir nevi yeni dünya delisi.
  sağ kalmasını umuyoruz. yalnızca kadınlar camiasınca kaybı üzüntü yaratacak bir insan olduğu için değil, bazı sınırların yıkılması için böyle insanlara ihtiyacımız olduğu için.
  şu an stratosfere gider misin deseler, yani "atlar mısın oradan?" ı kastetmiyorum bile sadece gidişten bahsediyorum, yok derim; almayayım. şimdi orada hava nasıl? ne giyeceğiz? o hafta kuzenin düğünü var filan. yemez yani.
  şansın bol olsun felix, g.tümün yemediği şeyleri yapabilen herkes gibi sana da hayranım. gidişin rahat dönüşün canlı ve fişsiz olsun.
  öperim yani öpmeyi çok isterim.
  felix'i merak edenler için http://www.facebook.com/…14226545351&type=1&theater
  edit: düşerse kucağıma düşsün diyenler için düşeceği yeri tahmin etmece için http://www.redbullstratos.com/…e-mission/drop-zone/
  düşüşü canlı izleyeceğim diyenler içinhttp://www.redbull.tv/redbulltv
 • şu anda dünya'da yerinde olmayı en çok istediğim insan. 37 km yükseklikten atlar mıydım bilmiyorum ama bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en çılgın deneyimlerden biridir bu olay.

  saatte 1130 km hıza ulaşacak. (boeing 747'nin hızı 965 km) her 5 saniyede 1.6 km mesafe katedecek. ve daha nice ayrıntı.

  iki yıldır kendisini takip ediyorum. sonunda beklenen an geldi. inşallah rekorları kırarak sağ salim yer'e iner.

  son olarak 8 ekim'de yapılması planlanan atlama çok fazla rüzgarlı olacağı için 9 ekim salı gününe ertelendi.

  (bkz: buralar hep entry dolacak)