şükela:  tümü | bugün
 • che guevara'nin bolivya'da yakalanmasi, sorguya cekilmesi, i$kence edilmesi ve oldurulmesinden sorumlu cia ajani. halen hayattadir.
 • 1941 - havana dogumlu bir kubali ve tam ismi felix ismael rodriguez mendigutia'dir. abd'nin, 1961'de domuzlar korfezi harekati'nda cuvallamasindan sonra cia 1967'de bu adami alip kuba'ya yolluyor che guevera'nin yakalanmasi icin ve ne yazik ki ba$arili oluyor. 1969 yilinda abd vatada$i olup, orduya giriyor, arkasindan da o yillarda surmekte olan vietnam sava$i'na gonderiliyor. bu adam hakkindaki du$uncelerimi ve hislerimi acik acik belirtirsem; cia pe$ime 1990 model, acikkahverengi, eski bir ford ile 2 ajan yollayabilir.
 • dünya'da en çok sempati beslenen insanlardan birinin * öldürülmesine ön ayak olmasına rağmen hala hayatta olabilmesine şaşırdığım kişi .
 • kendisinin bir röportajını izledim.

  la higuera'da che yakalanıp rehin tutulunca kendisi che ile görüşmek istemiş ve yanına gitmiş.

  che'ye, benim kim olduğumu biliyor musun diye sordum diyor. che de, hiç kimse beni sorgulayamaz, özellikle de cia, diyerek yüzüne tükürmüş. bunun üzerine, yanındaki bolivyalı askerlere, yüzüne ateş etmeyin, öldürün talimatı vererek oradan ayrıldım demiş.

  öte yandan, eğer regis debray olayı bolivya hükümetinin tepkisini çekmeseydi, che guevara'nın öldürülmeyeceği, panama'ya götürülüp orada sorgulanacağını söylemiştir.

  kendisi kübalı ve halen hayatta.

  hain.