şükela:  tümü | bugün
 • kedi felix'in sahip oldugu magic bag'in en onemli ozelligi hem (kaptan/yuzbasi magara adaminin sakali gibi) arzu edilen herhangi bir nesneyi icermesi, hem de gerektiginde arzu edilen bir baska nesneye donusebilmesidir.
  ornegin kedi felix trocadero'da gezinirken eksi sozlugu okumak isterse elini magic bag'e atip aninda bir notebook cikarabilir, cesitli entryleri pasa pasa okuduktan sonra notebook'u tekrar magic bag'in icine koyabilir.
  simdi de varsayalim ki kedi felix sozlukte entry'leri okurken kup gobek evi'nin methini duydu. bu anda magic bag'ini bir jete donusturup hemen istanbul'a gelebilir, adi gecen yerde ispanakli borek yiyebilir. (manti sevmez.)
  kedi felix'in boyle fantastik bir cantaya sahip olmasina ragmen bir gun olsun terbiyesizlik yapmamasi, "su magic bag'den bir uzi cikarayim da anna kournikova denen meymenetsizi oldurerek tenis camiasina hayirda bulunayim." dememesi, kendini dunya barisina adamasi cocuklara verilen en buyuk mesajdir.
  son olarak, konuyu baglamak icin, sirf magic bag hakkinda bile bu entry gibi yuzlercesi yazilabilecekken, kedi felix'in baslibasina bir "doktora tezi" oldugu sonucunu cikarabiliriz.
  aa bu arada tabii ki yine de anna kournikova'nin uziyle oldurulmesi hayirli bir davranistir, politically correct olmamiza gerek yok.
 • barselona olimpiyatlarının maskotudur ve o dönem coca-cola nında sponsorluğu ile uzunca bi süre plastik şişelerin etiketlerini süslemiştir...demi?
 • kendisi en sevdiğim atari oyunudur.onu bu kadar sevmemi sağlayan şey ise oyunun insanı mutlu eden atmosferi ve müzikleridir.bana her zaman yazlığı hatırlatır.hey gidi günler,hey gidi çocukluğum.güzel müziklerinden birini de burada paylaşayım da dinleyin nostalji olsun.

  http://www.youtube.com/…qma&list=pld29d617d3adeea3d
 • gelmiş geçmiş en eğlenceli atari oyunu olabilir. şu an ciddi ciddi bilgisayara indirip oynamaya başladım. hala çok eğlenceli.

  edit: hemen bitti ya. felix de erdi muradına, kurtardık sevdiceğini.

  http://i.imgur.com/69hgobr.jpg
 • sessiz sinema döneminde oldukça popüler olan, ilk kez pat sullivan tarafından çizilen çizgifilm karakteri.
  sullivan zamanında daha köşeli hatlara sahip olan kedi felix; bill nolan tarafından, daha çok bilinen şekline getirilmiştir.
  özellikle 1921-1925 yılları arasında birçok sessiz filmden daha fazla izlenme başarısını göstermiştir.
 • siyah sevimli mi sevimli bir kediciktir. elinde siyah bir şemsiyesi vardır ve sürekli o şemsiyeyle gezer. hayatımıza çizgi filmlerle girmiştir ama asıl onu bir çok çocuk zamanında atari oyunlarıyla tanımıştır. bir atari çocuğu olarak da şimdiye kadar oynadığım oyunlar içinde felix the cat in verdiği zevki veren bi oyun tanımam yani.
 • bilgisayarda atari versiyonunu hala oynadığım oyun, bilgisayar versiyonu var mı ki bilmiyorum.
 • telif hakları 2014 yılında dreamworks tarafından satın alınmış bilinen en eski çizgi film karakteri
 • 1919'da 'feline follies' ile dogmu$, ya$li 1 cizgi dizi karakteri. en yakin akrabasi kendinden 20 ya$ genc tom'dur. (bkz: tom and jerry)