şükela:  tümü | bugün
 • felix the cat
  a wonderful wonderful cat...
  diye başlayan bir şarkısı vardı çok güzeldi :)

  http://www.felixthecat.com/
 • the cardigans ın my favorite game klibinde sanatçıya yan koltukta oturarak eşlik eden, klibin sonlarına doğru havada parende atan kahraman.
 • kedi felix'in sahip oldugu magic bag'in en onemli ozelligi hem (kaptan/yuzbasi magara adaminin sakali gibi) arzu edilen herhangi bir nesneyi icermesi, hem de gerektiginde arzu edilen bir baska nesneye donusebilmesidir.
  ornegin kedi felix trocadero'da gezinirken eksi sozlugu okumak isterse elini magic bag'e atip aninda bir notebook cikarabilir, cesitli entryleri pasa pasa okuduktan sonra notebook'u tekrar magic bag'in icine koyabilir.
  simdi de varsayalim ki kedi felix sozlukte entry'leri okurken kup gobek evi'nin methini duydu. bu anda magic bag'ini bir jete donusturup hemen istanbul'a gelebilir, adi gecen yerde ispanakli borek yiyebilir. (manti sevmez.)
  kedi felix'in boyle fantastik bir cantaya sahip olmasina ragmen bir gun olsun terbiyesizlik yapmamasi, "su magic bag'den bir uzi cikarayim da anna kournikova denen meymenetsizi oldurerek tenis camiasina hayirda bulunayim." dememesi, kendini dunya barisina adamasi cocuklara verilen en buyuk mesajdir.
  son olarak, konuyu baglamak icin, sirf magic bag hakkinda bile bu entry gibi yuzlercesi yazilabilecekken, kedi felix'in baslibasina bir "doktora tezi" oldugu sonucunu cikarabiliriz.
  aa bu arada tabii ki yine de anna kournikova'nin uziyle oldurulmesi hayirli bir davranistir, politically correct olmamiza gerek yok.
 • eskiden zaman zaman çizgifilmlerini gördüğüm efendi ve kalender bir kedi.
 • barselona olimpiyatlarının maskotudur ve o dönem coca-cola nında sponsorluğu ile uzunca bi süre plastik şişelerin etiketlerini süslemiştir...demi?
 • 1919'da 'feline follies' ile dogmu$, ya$li 1 cizgi dizi karakteri. en yakin akrabasi kendinden 20 ya$ genc tom'dur. (bkz: tom and jerry)
 • kafasının %90ı göz akından ibaret olan çizgi film kahramanı kedi. gözbebekleri o harman tavası kadar yerde dolaşırdı. gözlerini kapattığı ya da kırptığı zaman da sadece o gözbebekleri çizgi haline gelirdi. gökkuşağının sarısından altın üreten üçkağıtçıları altetmesi gibi ebleh maceraları vardı
 • mickey mouse'den önce en meşhur çizgi film kahramanı