şükela:  tümü | bugün
  • gerçekte olması gereken şey. diplomanı da alıp asıcaksın dükkana, ooh mis.

ancak olan ne? felsefe okuyan akademisyen oluyor, öğretmen oluyor; halbuki adam oraya filozof olmaya girmiş. bi ağız tadıyla yaşatmıyorsunuz şunun keyfini. ayıp be kardeşim.
  • zamanında aristo yetiştirecek öğrenci bulamayınca jartiyer.net'e ilan vermişti:

"güleryüzlü, anlayışlı, bünye olarak geniş, dünya malını ebedi sanmayan, konuşkan, hazır cevap, geleceğe eserler bırakmak isteyen, hedef olarak pazarlamacığı hayat galesi haline getirecek, yetiştirilmek üzere felsefe mezunu, askerlik ile ilişiği bulunmayan baylar aranmaktadır."

işte bi arkadaşım başvurmuş, cevap olarak da şu gelmiş:

"başvurunuz değerlendirmeye alınmış olup, niteliklerinizin aranılan pozisyonlara uygun olması halinde, sizinle irtibata geçeceğimizi belirtir, başarılarla dolu bir çalışma yaşamı dileriz."

sonra işte bu mesaj insan toynaklarının literatürüne girdi, o gün bugündür ne sen sor ne ben söyleyeyim.
  • konservatuvarda okuyan herkesin jön, sinema televizyon bölümünde okuyan herkesin yönetmen olması gibi bir şeydir.
  • yanlış tespit.

okul okumakla filozof olunmaz, çıraklıktan yetişmek lazım..
  • tarih bölümünde okuyanların, tarih olmasıyla aynı mantıktır.
  • her sosyoloji mezunu nasıl ki sosyolog olamıyorsa, her felsefe mazunu da filozof olamaz. sadece okumak değil anlamak ve anlatabilmek de lazım.
  • güzel bişeydir tabi. etrafta birsürü filozof görüyorum hepsi alaylı. bi de alaylı turist çok var. turizm mezunu turistler gibi oturup kalkmasını bilen tipler değiller maalesef. eğitim şart!
  • hocalarını gerer sanırım.