• cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın politika kurullarından biri olan bilim, teknoloji ve yenilik politikaları kurulu üyelerinden prof. dr. şaban teoman duralı'nın konuşmacı olduğu program.

https://www.sabah.com.tr/…erine-getirilen-isimler/6

daha önce kendisine ait bir biyoloji felsefesi kitabı olduğu halde evrimin müfredattan çıkarılması hakkında "nasıl ki özel ve genel relativite teorilerini, kuantum mekaniğini ortaöğretimde ayrıntısıyla göstermiyorsak, ortaöğretimde biyolojinin özel bir konusu olan evrimi de anlatmaya lüzum yok. ama biyolojide böyle bir teori de geçmektedir diye bahsedersiniz." demiştir. günümüz siyasi ikliminde ne şiş yansın ne kebapçı ve biraz da bal tutup parmağını yalamış bir hocadır. geldiğimiz noktada kendisini trt 2'de bir programda görmek pek şaşırtmamıştır. yine de kendisi bilgisi ve tecrübesiyle çoğu akademisyene yeğdir, dinlenmelidir.

https://www.haberturk.com/…slam-la-celismez-1634697
  • inanılmaz güzel bir program. şiddetle tavsiye ediyorum ekşici oç dostlarım.

üstteki entel suser'ın teoman denen amca dediği zat-ı muhterem için (bkz: teoman duralı)
  • “koşulsuz-şartsız biat” nedir, nasıl olur net şekilde görebileceğimiz program.

bunlar müslümanlığı böyle bir şey sanıyor.
    “evet efendim, tabi efendim, cart efenm, curt efenm”

felsefeyle falan alakası olmayan program.
  • yandaki masada oturan iki abinin katkısının sıfır olduğu program. bütün program boyunca belki birkaç kez konuşuyorlar. izlediğim bir bölümde bir tanesi çok ilginç bir şey duyduğunu söyleyerek söz alıp ortaokul sosyal bilgiler dersinde öğretilen orta asya türklerinin çin ile ilişkisine dair çok basit bir bilgi aktardı.

demem o ki felsefe söyleşileri diye program yapıyorsunuz, tek kültür sanat kanalıyız diyorsunuz ama hala avama hitap ediyorsunuz. bu ülkede artık milyonlarca üniversite mezunu var. her ne kadar çok azı nitelikli üni'ler olsa da durum bu.

trt 2'nin son atılımları güzel ama bir üstünkörülük hala göze çarpıyor.
  • bomboş adamların televizyonu işgal etmesi.
  • teoman hocadan geçen dönem ders almıştım büyük bir pişmanlık yaşatmıştı bana. bir ders daha açmış ama içerik aynı. günümüz akademisyenlerinin genel bir problemi bu. her dersi kendilerinin verebileceğini düşünüp atlıyorlar hepsine. daha yetenekli genç hocalar da küsüp gidiyorlar haliyle. bunu izleyeceğinize sayın ahmet arslan’ın youtube’daki flaps kanalında yayınlanan 2 saatlik videosuna bakın derim. çok tatlı bir adam ve içerik de gayet doyurucu, özellikle felsefe öğrencisi olmayanlar için.
  • teoman hocanın imanlı olduğu belli lakin imansızları hakaret biçiminde muhabbetleri olduğundan 3-4 bölümden sonra izlemek istemedim. eski kafa bir hoca ..
  • 19 eylül perşembe günü devam edecekmiş.
  • beklediğimi vermedi. bölümlere baktım; hegel, spinoza, aristotales vb hic bir şey yok. kavram felsefesi uzerine yoğunlaşılmış. tatmin etmedi
hesabın var mı? giriş yap