şükela:  tümü | bugün
 • mustafa topaloğlu abi bu şarkının klibinde heykellerle konuşup, banklarda takla açarak ve işaret parmağını dansın etken bir elemanı halinde kullanarak klip dünyasına da soyut imgelerle dolu bir armağan bırakmıştır, şarkının bazı yerlerinde "no filozofi", "don't filozofia" gibi sözler de wardı, gaipten duymuş olamam bu kadar şeyi.
 • etrafta "felsefe yapma" uyarılarını dolaşması hiç rahatsız etmiyor da, günün birinde sevdiğiniz, yanında rahat rahat konuştuğunuzu düşündüğünüz bir insan kalkar da "felsese yapma" derse, hayat tekrar konuşmaya ve düşündüğünü söylemeye değmez olabilecek kadar gereksizleşiyor, çirkinleşiyor.

  silah gibi söz.
 • mukemmel bir mustafa topaloglu klasigidir, bir yerinde de "do si do la si..." diyerek notalarla okunur sarki, iste en can alici noktasi da burasidir sarkinin
 • sozlerini tam hatirlayamiyorum, ama "uzaydan gelmedik ki dunyaliyiz biz, uzaydan gelmedik ki dunyaliyiz biz" kismini soylerken mustafa topaloglu'nu bir agacin tepesine tunemi$, kalabaliga $arki soyler vaziyette gosteren klip yonetmenini saygiyla aniyorum burdan. ayrica bu $arki o zamanlar ozel kanallarimizda yeni tureyen popon (bkz: pop 10) listelerinde turkuler turkulerimiz isimli ba$ka bir futuristik $arki ile ceki$iyordu. ne de $ahane bir devirmi$.
  bir de nakaratini yazayim:

  fel-se-fe yap-ma
  felsefe yapma
  hic felsefe yapma
  felsefe yapma
 • aklin varsa kendine sakla
  felsefe yapma
  kimi doğru kimi yanliş
  kafana takma , kafana takma

  felsefe yapma
  felsefe yapma
  hiç felsefe yapma
  felsefe yapma

  uzaydan gelmedik ki *
  dünyaliyiz biz
  uzaydan gelmedik ki
  dünyaliyiz biz

  vs..

  gibi fantastik sözleri olan bi şarki. ilk olarak atilla arcanin star 1 de ki programinda görmüştüm. mustafa topaloğlu ayni yasar alptekin gibi dansediyodu.. aman tanrim.. kaybolan gençliğim...
 • arada fransızca da dahil olmak üzere* türlü yabancı dillerde "felsefe yapma" denen komik şarkı.
 • efendim sözleri tam olarak aşağıdaki gibi olan şarkıdır bu; nereden biliyorum derseniz lise de bir dönem ankara lı turgut la birlikte walkman imden çıkarmadığım iki kasetten biriydi de ondan diye cevap vereceğim; sözleriyle müziğiyle hep aklımdadır o zamandan beri ve ailecek hastasıyız kendisinin her daim

  ha bu şarkıya ilgili en büyük fanntazilerimden biri ise jean baudrillard ya da jurgen habermas ın katıldığı bri felsefe kongresi sonrasında mustafa abinin sahneye atlayarak bu şarkıyla kongreyi bitirmesi ve yapıbozumcusundan, existensiyaistine kadar cümle sakallı pipolu filozofun karizmasını ve ezberini bozup felsefe dünyasına bomba gibi düşmesi idi, maalesef daha olmadı ama bomba patlayacak bekliyoruz sabırla elan ...

  aklin varsa kendine sakla
  felsefe yapma
  kimi doğru kimi yanliş
  kafana takma , kafana takma

  herkes bir yol tutturmuş
  kendine göre
  kimi doğru kimi yanliş
  bunan bana ne, bundan bana ne

  o filozof-ay, go filozof-ay
  o-filozof-ay, oy filozof ay
 • zamanin kult programi gergedan abi ' nin rutin $arkilarindan biriydi. severek dinlerdik her programda.
 • bu $arkının bir de bir kısmı bakırköy incirli'nin ara sokaklarında o zamanın mahallede kö$e ba$larında cekirdek yiyip sohbet eden genclerin katılımı ve mustafa topaloglu'nun omuzlara alınmasıyla $enlik havasına bürünen bir klibi var idi.

  bugun ya$ları 30 ila 35 arasında degi$en evlenip coluk cocuga karı$an o insanları gördükce klip tv'ye cıktıgı vakit gecmi$lerini nası inkar etme yolunu sectiklerini merak eder dururum..
 • matrix gelip dı$ mihrakların kafamıza iyiden iyiye felsefe'yi sokmasına kadar gecen zaman biliminde türk gencinin felsefe ile ilgili tek dü$üncesini yansıtan $arkı.