şükela:  tümü | bugün
  • kemal kılıçdaroğlu tarafından söylenen cümle "felsefi derinlik gösterebilirseniz yarın sabah giderim" cümlenin tamamı bu. ne yapmalarını bekliyor acaba adamlar sayende filozof oldu. bu kadar seçim kaybedip hala gitmeyen hala da koltuk meraklısı değilim diyebilen bir ibiş. git artık siktir git.

kaynak
  • zat-ı muhterem bilmiyor ki; bu ülkede yönetime talip olmak için felsefe aşığı bilge bir düşünür olmak gerekiyor; lise mezunu olsan yetiyor ey kılışdaroğlu.

tdk: şimdi fark ettim; anlatım bozukluğu olmuş cümlede. bulana ve getirene 100 bin lira veriyorum.
  • sadece yöntemlerden yola çıkarak ve en kaba tabiriyle;
    (bkz: idealist) derinlik: deney ve sezgiyi birlikte ele aldığmızda, siktirip gidersen iyi olacağını seziyorum ve bence bunu bir deneyelim.
    (bkz: pragmatik) derinlik: siktirip gidersen parti için faydalı olacak ve faydalı olan şey doğrudur.
    (bkz: realist) derinlik: yıllardır bir halt beceremediğin ve koltuk sevdalısı olduğun gerçeği bağlamında deneyi esas alarak siktirip gitmeni deneyelim mi?
    (bkz: varoluşçu) derinlik: varoluş özden, parti kılıçtardan önce gelir. parti içi özgürlüğü kısıtladığın düşünülürse siktirip gitmelisin.
    (bkz: naturalist) derinlik: insan doğal bir varlıktır ve yaparak, yaşayarak öğrenir. sen bi müsade et bize yapalım, yaşayalım, öğrenelim.
  • oyunun %90'nını mustafa kemal atatürk 'ün yüzü suyu hürmetine alan partinin yenilgiye doymayan başkanının beyanatıdır. şimdi sormak lazım: diyelim ki birileri "felsefi derinlik gösterdik aha da buyrun" dedi. kim değerlendirip anlayacak bunu siz mi beyefendi ? yoksa sizin başkanlığınızda kurulmuş bulunan filozoflar heyeti mi? tadında bırak git babacım. ahmet mi gelir mehmet mi gelir sen takma kafana.
  • zannedersin memleket antik yunan, milletin s*ki t*şağına denk de felsefe yapıyor. herkeste cins cins konuşma huyu başlamış.
  • sana chomsky'yi getirip eleştiri yaptırsak yine de o koltuktan kalkmazsın bunu herkes biliyor.
  • narin bir dille kırmadan diyor ki , "yerime getirmeye çalıştığınız kişi , zaten beğenmediğiniz ve medeni olmamakla suçladığınız kişinin kopyası olmayacaksa bırakabilirim , biraz tutarlı olun "
    ben de bazen kendi kendime soruyorum , bu adam onca hezimete rağmen nasıl o koltuktan kıpırdamıyor ? hiç mi yüzü yok .
    bu laflarında sonra naif bir insan olabileceği ve yaşadığı hayal aleminde buranın, orta doğu değil de kanada olduğu , chp ve seçmenini de gözünde gerçekçi olmayan yüksek mertebeye koyduğunu görüyorum .
    mümkünse bir psikoloğa gözüksün , bu hayal aleminden uzaklaşsın .
  • şanzımanı bozuk araba gibi konuşmuş.
    dava adamı lazım falan demiş. aziz nesin’in koltuk sevdası eserini hatırlattı bana.
  • iktidar değişmiyor bari muhalefetin yüzü değişsin. kendi adıma felsefi derinlik gösteriyorum.
  • ya...

hadi bi siktir git adamın asabını bozma.