şükela:  tümü | bugün
  • kendini bilmez bazi erkeklerin yaptigi feminist kadinin dis gorunus betimlemesi ; kir ya da kisa sacli , buyuk tasli takilar takan, yesil corapli , uzun desenli kiyafetler giyinip, entellektuel kadin gazeteci o da olmadi cok konusan kadinlardir.

oysa en atesli feministler ; guclu, mini etekli, uzun ceketli , topuklu ayakkabilarla sirketlerin basinda duran , erkeklerle yarisacak kadar disiligini kullanan onlara prim vermeyen kadinlardir.
  • çoğu genellemeye sığmayan, sevilesi kadın tiplemesi.

birbirlerine çok da benzemezler aslında. aksine genelde onlara bakan gözler birbirlerine benzer.
  • 'feminizm' i erkek düşmanlığı sanan çoğunluğun, hakkında çok yanlış yargılara sahip olduğu kızdır.
  • kadın ve erkeklerin toplumsal ve hukuksal alanda eşit haklara, eşit iş için eşit ücrete sahip olmalarını savunan, kadınların aile içi şiddete, toplumsal alanlarda ve aile içinde tacize, tecavüze mağruz kalmadan onurlu bir hayat yaşayabilmesini savunan, kadınlara yönelik, aşağılayıcı toplumsal kabulleri insanlık onuruyla bağdaştıramayan, fiziksel ve biyolojik farklılıkların insanın insan olmaktan dolayı sahip olduğu haklarının önüne geçmesini yanlış bulan, son derece itici(!) bilmiş(!) erkek düşmanı(!) kadınlardır.
  • kime ne yapmış, hangi savaşı başlatmış da insanların nefretini kazanmış merak ettiğim kadındır. kadınlar ne yapsa olay oluyor zaten memlekette.

kimseye zararı olmayan, sadece düşündüğünü cesurca yüzünüze söyleyen kadınlardır bunlar. cesur diyorum çünkü kimse kadınların bu kadar sevilmediği bir ülkede açık açık ben feministim deme cesaretini gösteremez.

azıcık algılarınızı açın da feminist kadınları erkek düşmanları olarak görmeyin. zaten ben hümanist olmayan feminist görmedim. belki herkesten fazla erkeklerin haklarını da savunmuşlardır.
  • olması gerekendir. bu, sanıldığı gibi erkeklerden nefret etme tarzı bir şey değildir. sadece toplumumuzda kadınlara karşı olan yargıları kırmamız için her kadının savunması gereken bir şeydir. en azından kadınların objeleştirilmesine karşı bir tepkidir. ama nasıl oldu bilmiyorum, bu olay kezbanlık olarak anılmaya başlandı.
  • kapıdan bir erkek ve bir kadın geçtiğinde erkeğin ''bayanlar öncelikle'' deyip kadına öncelik tanıdığı zaman, kadının ''hayır efendim niye kadınlara öncelik tanıyorsunuz, kadın erkek eşittir'' diyebilendir.
  • tanıdığım sözde birçok feminist kadının aslında hiçte feminist olmadığını anladığım günden beri malesef kapitalizmin türevi olan feminizmin üyeleri oldukları gerçeğini değiştiremiyorum..

(bkz: türkiye'de feminizm)
    (bkz: feminizm nedir ?)
    (bkz: feminizm ve kapitalizm karşılaştırması)