şükela:  tümü | bugün
  • üç gün önce başıma gelen elim hadise.

bir aydır internetten tanıştığım kızla iki haftadır istanbul'un malum mekanlarında bir araya gelip sohbetleşmeye başlamıştık. kızı pek tanımıyordum aslında.daha iki hafta geçmişti ama daha elini bile tutmuşluğum yoktu. bildiğim şey, kızın feminist, sosyalist, biseksüel ve vegan olduğu idi. bu durum aslında beni biraz kıllandırmıyor değildi. ama kızın güzelliği karşısında anında unutuyordum içimdeki kötü hissi. ne olacaktı canım sonuçta? ben de feministim, marie curie adamdır falan der, geçiştirirdim konuyu. güzelliği karşısında her şeyi yapmaya hazırdım.
    aslında kızın feminist ve vegan olduğunu kendi ağzından duymuştum. diğer iki özelliğini ise kendim çıkarmıştım. ne de olsa bu skillerin paket halinde satıldığını bilmeyen yoktur herhalde günümüzde.
    neyse konumuza dönelim. yine bir akşamüzeri kadıköy'de buluştuk hanımefendi ile. sikimsonik soya fasulyeli ne idüğü belirsiz yemekleri yedikten sonra ikişer bira alıp moda sahiline geçtik. yine böyle havadan sudan konuşmaya çalışıyorum falan ama yok aga imkanı yok. konu yine dönüp dolaşıp ideolojik unsurlara geliyor. içimden sikeyim bu ideoloji denen lanet olası şeyi diyorum. kız resmen kafayı yemiş bir şekilde her sözün altından ideolojik bir mesaj çıkarıyor. yahu ne güzel kızsın. ne gerek var böyle saçma sapan şeylere değil mi? yediğin önünde yemediğin arkandan ağlıyor. hayatta zaten 3-0 öndesin. ne gerek var allah aşkına diye iç geçiriyorum o sıralar. o an kafamda olan tek şey kızı bir an önce öpebilmek sadece.
    yarım saat geçtikten sonra artık tam anlamıyla kararımı vermiştim. hiç beklenmedik bir anda kızın dudaklara yapışıverecektim. sahilin başlarında kayalıkların orada oturuyorduk. etrafıma baktım kimseler gözükmüyordu o sıra. aramızda şöyle bir diyalog geçti:

kız: kız
    ben: ben

ben: (içimden: gereksiz konuşma sakın)
    mtv'ye ötv'ye de ne zam yapmışlar görüyor musun? arabayı artık on bi on sene falan alamam artık.

kız: devletin vergilerle parayı azınlık üreten kısımdan alıp çoğunluk tüketici kısma vermesini sosyalist bir hamle gibi görmeme rağmen hiç adil bulmuyorum

ben: onu boşver de hava da güzel ha bu saatte

kız: ataerkil sistemde kadının değ...

derken birden öptüm kızı bir hamleyle. öpmez olaydım. kız birden bana bağırmaya başladı:
    "ne yaptığını zannediyorsun sen ha, beni resmen şu an taciz ettin, bunu bana nasıl yaparsın pis sapık. seni polise şikayet edeceğim."
    sonra kendi kendine söylenmeye başladı sinirden elleri titreyerek:
    " tabi asıl suç bende dini ve toplumsal dogmalarla cinselliğin beyinlerde basılandığı cinselliğin afrikası türkiye'de bir arkadaş edinmek beni aptallığım. ataaerkil sistemin had safada olduğu bu yerde falan filan"
    diye devam etti.
    sonra 50 metre öteye koşarak beni güvenliğe şikayet edip daha sonra da polisi arayıp beni o gece nezarethaneye attırdı. bir gece yattıktan sonra şikayetini geri almış anlaşılan ki çıktım tekrar.
    daha sonra mesaj attı. mesajda
    diktatörlerin tetikçiliğini yapan polislerin beni apar topar götürmesine vicdanının el vermediği yazıyordu.
    buna da şükür dedim kendi kendime. daha sonra sudoku çözmeye kaldığım yerden devam ettim.
  • (bkz: cool story bro)

"aşkım sevgili olabiliriz ama beni sikemezsin çünkü feminizm."