şükela:  tümü | bugün
  • mecburi empatik ilişki.
  • kadın maço ise gül gibi geçinirler. bu tip kadınların gururu erkeğini çalıştırmak istemeyeceği için günümüz erkeklerinin rüyalarını süslerler. (bkz: tembellik hakki)
  • örnek evlilikteki çocuk için (bkz: alişan).

sapına kadar feminist maçoyum
  • kadında feministlik, kocayı buluncaya kadar, erkekte maçoluk, evlenip hanımköylü oluncaya kadar olduğundan, diğer evliliklerden farksız olacak olan evliliktir.
  • olabilir evlilik. bu gözler ne maçolar gördü. evde bulaşık yıkayıp pilav yapan ve pilavı güzel olmadı diye üzülen..duyduğunuzun tamamına inanmayın, gördüğünüzün de yarısına inanmayın. hiçbir şey göründüğü gibi değil. maço dersiniz ev temizler, kılıbık sandığınız bir vuruşta yere yıkar. hanım kızlarımız gözünü iyi açmalı. erkek milleti sağ gösterir sol sallar.bu arada ben de aşşırı feministim. ödün verdiğim de görülmüş şey değil...maço biriyle evlenebilirim. evet. çünkü eminim özde değil, sözde maço olacağına. kılıbık ayağına yatıp hayatı mahvetmesinden iyidir.
  • cahil cahil konuşmayın lütfen. toplumsal bir hareketi, temeli 18.yüzyıla dayanan bir felsefeyi, sanki kıyaslanabilirmiş ve eşit derecede kötü şeylermiş gibi öküzün biriyle kıyaslıyorsunuz.

bir karşılaştırma yapmak istiyorsanız öncelikle kavramları bilin.

feminizm: kadınlar ve erkekler için eşit haklar isteyen, hem erkeğin hem de kadının insanca muamele görmesi gerektiğini düşünen, kadını güçsüz veya güçlü olmaya zorlayan her türlü boktan ideolojiyi reddeden politik bir harekettir.

yani anlayacağınız dilden söylemek gerekirse;
    evlenme programına katılıp "beni taşıyacak bir bey istiyorum, yatları katları olsun" diyen kadına da "karım ayaklarımı yıkamalı, yemeğimi hazırlamalı, çalışmamalı, çok gezmemeli" diyen erkeğe de eşit derecede karşıdır.

maço: zengin, görgüsüz ve kaba saba erkek şeklinde tanımlanmış. bunu hepimiz tanıyoruz. anlatmama gerek yok. gördüğüm yerde kaçıyorum ama oldukça aşinayım hareketlerine. 100 m öteden anlaşılıyor.

erkekleri ve kadınları daima nesnel bir bakış açısıyla yargılayan, daha önce hiçbir erkekle ilgili kötü anısı olmayan, feminist ve de humanist biri olarak tüm açık yürekliliğimle söylüyorum ki maço ve feminist evliliği diye bir şey olamaz.
  • başlık sayesinde maçolarin zengin oldugunu da öğrenmiş olduk.

macolugun zenginlikle alakası yoktur, senin yaptığın tanım magandalik.

(bkz: maganda)
    maçoluk kabalıkta değildir aynı zamanda, bileylenmis erkeksi davranışlardır. maço erkekler kaba olacak diye bişey yok kardeşim.
  • (bkz: kadının fendi erkeği yendi)

ve maço, kendi yavrusuna evrilir. darvin gorse aglardi cocuklar...
  • dışarıya aslan evde kuzulardır...