şükela:  tümü | bugün
  • feministlerin asıl ses çıkarması gereken şey hesabı erkeğin ödemesidir . lafa gelince bireyim ben diye kafa ütüleyen sözde feministlerimiz sırf cinsiyeti sebebiyle hesabı erkeğin ödemesi geleneğine karşı asla seslerini yükseltmezler. hiçbir feminist gruptan ,akımdan '' ben de çalışıyorum, kendim öderim .'' kampanyasını görmüşlüğümüz yoktur . düğün geleneği de maddi boyutu erkeğe giren bir gelenek olduğu için feministlerimizin ilgisini çekmez .

bir çok konuda toplumun kadına biçtiği rolü yüksek sesle reddederken konu maddiyatın erkeğe yıkılması olduğunda asla sesleri çıkmaz . bu da samimiyet derecelerini gösterir .
  • halihazırda sunulan evlilik kurumuna karşı olduklarından mütevellit düğün pek de mühim değildir. imza atıp soyadı almaya razı olduktan sonra üç saatlik düğün dert olmaktan çıkar.

vaktiyle düğün yapmam kaçarak evlenirim olsa olsa, düğün yaparsam mor gelinlik giyeceğim filan demişliğim var. evlilik de hayat arkadaşı olabilmeye bağlı.

evrene gönderdiğim meşazlar yerini bulacaksa, lütfen bunları anlayacak, anlayınca da içinde ukte kalmayacak biri?
  • sadece düğün değil, mesela boşanırken de erkeklerin üzerine yıkılmaya da ses etmezler. yattıkları yerden koca nafakasıyla gününü gün etmeye de gık diyenleri yoktur.

feminizm, hele türk usülü feminizm, bildiğin kezbanizmdir. rabbena hep bana diyerek çıkarcılığın tepe noktasına yol alırlar.
  • ses veriyorum:

(bkz: ses 1 2 3)
  • sacmaliktir. feministler kadini ikinci sinif gosteren her seye karsidir. buna dugun gelenegi ve ilgili abuk subuk seyler de dahildir.

ayrica (bkz: #59790165)

feministligin ne oldugundan haberi bile olmayan maddiyat avcisi kadinlarin pesinden kosarak sevgiden baska bir sey istemeyen kadinlari uzen erkeklere her sey mustehaktir.
  • ses çıkarmakla anne babanın akrabaların düşünceleri değişmeyeceğinden ses çıkarılmasına gerek duyulmayan konudur. rahatsız olan bir kişi kendisi düğün yapmaz olur biter ki buna da günümüz ailelerini ikna etmek için bin takla atmak gerekir.
    ben düğün yapmayacağım dendiğinde biz o kadar altını boşuna mı taktık cevabı alınır üstüne afiyetle anne tribi yenilir.
  • kadın kadındır. o genetik kod işlenmiş bir kere . size atıp tutan kadınlar henüz kodlarıyla yüzleşmemiştir.
    sadece kuyumcuya götürün iki bilezik denesin olay bitmiştir artık o da türk kızı skalasına girmiştir.
  • kezban feminizminin nihai amacı, kendini zengin bir kocaya besletip, düdükletmek olduğu için gerçekleşen durum.
  • çünkü her biri kır düğünü hayal etmektedir.
  • etrafınızda feminist olmadığı için ses çıkarmamaları da normal. (bkz: kadına şiddet üzerinden trollük yapan ezik yazar)

ben bi tanesini tanıyorum. "düğüne derneğe vereceğim parayla evimi döşerim" dedi, ne söz yaptı ne nişan. sadece nikah kıyıp sade bir tören yaptılar. kızın hamile olduğunu o yüzden evlendiğini bile iddia ettiler. ailesiyle kavga etti, hepsi üstüne çullandı "dul gibi evlendin gittin" diye. yine de inat etti, düğün falan yapmadı.

sizin sorununuz hep asosyallik. valla bak.