şükela:  tümü | bugün
 • amazonlar'da amazon kadınlarının hemcinslerime yaptığı zulüme sessiz kalıp, her sene şubat ayının otuzunda yapılan "dünya erkeğe şiddete hayır" etkinliklerine gidip bir karanfil bile atmamalarıdır. kendilerini buradan kınım kınım kınıyorum.
 • erkeklerin bacaklarını açma olayında bizim cinsel organlarımız sıkışıyor gerekçesini kabul etmeyip erkeklerden regl ve pms konusunda anlayış beklemeleri.
 • genelde kadından daha fazla yer kaplayan erkeklerin toplu taşımada yan koltuğa taşmaları taciz ve kadın düşmanlığı (ki bundan kadınlardan çok erkekler mağdur oluyor) ama kadınların eşyalarını koltuklara koyup ayaktakilerin oturmasını engellemeleri tacize karşı savunma mekanizması ve gene erkeklerin suçu.
 • üniversite mezunu olduğu halde çalışmayan kadın kendi özgür tercihini kullanmıştır ve herkes saygı duymakla yükümlüdür. ama kimse de erkek neden çalışmak zorunda olan taraf, neden daha fazla kazanan olmak zorunda diye sormaz. feministler evde oturan veya düşük gelirli işte çalışan bir erkekle birlikte yaşamak veya evlenmek ister mi sorusunun cevabı da belirsizdir. ama bundan da ne yapalım erkekler bizi böyle alıştırdı söküp atamayız diye sıyrılanları vardır.
 • bütün savaşlar, yıkımlar, şiddet erkekler yüzünden oluyor. suçlar hep erkekler tarafından işleniyor demek harikulade bir tespit ve dahası hakikat.
  kadınların bilime, sanata, teknolojiye, felsefeye katkısı çok az demek seksizm, kadın düşmanlığı, nefret söylemi ve iğrençlik artı hayvanlık.
 • kocasıyla/sevgilisiyle/fakbadisiyle/tek gecelik partneriyle yaptığı seksin tüm mahrem detaylarını anlatıp adamın penis boyundan götündeki bene, kaç dakikada boşaldığından orgazm esnasında suratının aldığı ifadeye ve çıkardığı seslere kadar her şeyini çevresine yayan, hatta yattığı adamların çetelesini tutup herbirine puan veren kadınların yaptığı şey zararsızdır ve kadın dayanışmasıdır. bunların yarısını bile yapan erkek hayvan oğlu hayvandır. kadınları metalaştıran cinsiyetçi bir sapıktır.
 • (bkz: #42258108)

  kendi mağduriyetinin, deneyimlerinin sorgulanmasına, tartışılmasına histerik tepkilerle karşı çıkıp başkasının mağduriyetini küçümseyen, ona mağdur olmadığını tepeden bakarak öğretmeye çalışan egosantrik bir empati yoksunluğudur. neymiş, kadının kürtajına karışmak benim bedenim benim kararım oluyormuş da erkeğin küçücük yaşta sünnet adı altında bedenine müdahele edilmesi mağduriyet, taciz ya da istismar olmuyormuş. çünkü düğün dernek kutlanılıyormuş, çünkü penise tapma töreniymiş, çünkü sünnet erkeğe itibar kazandırıyormuş (her erkeğin istisnasız başına gelen bu şey nasıl itibar kazandırıyorsa). kadınların sünnet edilmesi lanetlenirken erkeğinkinin önemsizleştirilmesi, dahası bunun mağduriyetten sayılmaması ikiyüzlülüğün daniskası değildir de nedir? bir de akıl veriyor protez yaptır o zaman diye. sünnetin getirdiği erken boşalma, boşalamama vs. gibi sorunları gene aynı kadınlar tarafından yatakta performans canavarı olması beklenen erkeğin sırtına yüklemek ne güzel. ay erkekler çok bencil yatakta sırf kendilerini düşünüyor diye mağdurlanmak ne tatlı.

  http://t2.gstatic.com/…ze_3gsrliygrfm6cxcjxz4oqceas
 • http://www.youtube.com/watch?v=bfsq9x9c5ry

  rusya'daki aile içi şiddete dikkat çekmek için feministlerin yaptığı bu videoda çok güzel örneklerine rastlanan şey. özet geçilecek olursa her yıl aile içi şiddetten ölen kadınların hep erkekler yüzünden öldüğü mesajıyla başlayan film erkekler şiddet manyağı varlıklardır mesajını yiyecek içecek otomatları üzerinden vermeye çalışıyor. bir alışveriş merkezindeki makine içine atılan parayı yutacak şekilde modifiye ediliyor içinde tek bir kadının bile olmadığı bir teknik ekip tarafından. attığı para yutulan erkekler de doğal olarak makineye elle müdahelede bulunuyor. bu durum erkekler en ufak şeyde bile çileden çıkıp şiddete başvurur mesajını vermek için kullanılıyor. kadınlar da makineyi kullanmayı denemiş mi, paraları yutulduğunda nasıl tepki vermişler bunlar filmde gözükmüyor çünkü amaç erkekleri şeytanlaştırmak. dahası on lafından ikisi kadınlar objeleştiriliyor olan feministlerin para yutup ürünü vermeyen otomata vurmakla kadınlara vurmak arasında benzerlik kurmaları da tam bir felaket.
 • eril düşüncedeki insanların uydurması. (bkz: bana orospu diyor) vakası varken şimdi neyin tartışması yapılabilir ki nedense erkekler hep bir sıra savıyor, hep bir kendini kolaya düşürme derdinde. sen hele bir kendini sorgula da... (bkz: vajinanda ne saklıyorsun) bu mesela yine... ve başkası ve başkası... bunu aldığı güç neresi? bu eril zihniyet, bu tahakküm kurma merakı, ne zaman biter ki. o yüzden erkeklerin el izan, habire feministler şöyle feministler böyle demek yerine kadınlar neler yaşıyor bir dönüp dünyaya bakmasını öneririm.