şükela:  tümü | bugün
  • kadın mağduriyeti söz konusu olduğu zaman kabına sığmayan feministlerin söz konusu erkek mağduriyeti olduğunda ya da kadınlar haksız olduklarında üç maymunu oynadıkları konulardır. bu konular genellikle, kadının hemcinsine ya da karşı cinse şiddet uygulaması, cinayet işlemesi, tacizi, istismarı gibi konulardır. bunlara nedense feministlerce hiç değinilmez, kadınlar eleştirilmez. cinayet işleyen kadın, eğer öldürdüğü kişi erkekse kutsanır. kadın mağduriyeti amentüsüyle yaptıklarının sorumluluğu erkeklere ve sisteme yıkılır.

http://m.bianet.org/…sa-bu-bir-erkek-siddeti-davasi

tacizcinin iyi hal indirimi almasına ciyak ciyak bağıran feministler, katil kadınların serbest kalmalarına sevinirler. bir erkek, taciz suçlamasıyla en azından 4- 5 yıl ceza alırken, bir kadın cinayet suçlamasıyla hiç ceza almadan, nefs-i müdafa gerekçe gösterilerek " eril yargı sistemi" tarafından serbest kalabilir.

https://www.google.com.tr/…-almadi--gundem-1541558/

https://www.google.com.tr/…uren-damla-k-ceza-almadi

https://www.google.com.tr/…eza-almadi-haberi-123763

örnekler çoğaltılabilir. en son yaşanan olayda, taciz iftirası sebebiyle bir gencin ölümüne sebep olan genç kıza, önce iftira suçundan 4 yıl ceza veriliyor, ardından reşit olmadığı gerekçesiyle cezası 2 yıl 8 aya indiriliyor ve sonunda beraat ediyor.

https://m.mynet.com/…-tahliye-edildi-guncel-4109702

geçen gün yaşanan iüfh feministlerinin bir genci taciz iftirasıyla linç etmesi olayında da kadın- erkek eşitliğini savunduğunu iddia edenler üç maymunu oynuyordu. hatta bunlardan biri olan polly jean'e, neden bu konuda birkaç satır yazmıyorsun? madem kadın- erkek eşitliğini savunuyorsun, kadınlar haksız olduğunda da yaz, dedim ve aldığım cevap hakaretle ve küfürle karışık, sana hesap mı vereceğim? benim paramı sen mi veriyorsun? sana ne! oldu. tabi şaşırmadım çünkü feministlerin habis ruhlu, çirkef, kompleksli tipler olduklarını biliyordum.

feminizm, sistematik erkek düşmanlığı üzerine kurulu, hınçtan ve öfkeden beslenen, yıkıcı fikirler bütününden başka bir şey değildir. derdi de eşitlik falan değil, kadınların daha fazla ayrıcalığa sahip olmasıdır. gerçek feminizm bu değil diyenlerin içinde bulunduğu gafletten bir an önce uyanması dileğiyle...
  • demokrasi ve özgürlük gibi, feminizm de ülkemiz insanı tarafından yanlış anlaşılmaktadır, hatta anlaşılmamaktadır.

söz konusu olaylar üzücüdür ve erkek ya da kadın ayrımı yapılmadan sorgulanmalıdır. duyarlı insan davranışı bunu gerektirir.
  • (bkz: askerlik)

bu konuda neden aşağılık erkeklerle eşit olmaya çabalamıyorlar anlamıyorum. sadece erkeklere açık bir konu demek ki erkekler diyor ki bunu siz yapamazsınız! değerli bayanlara çağrım bu ataerkil sistem dayatmasından kurtulmaları ve yüksekovaya koşup nöbet tutmalarıdır.
  • söz konusu örnekler feminizmin konusu ya da alanı olmadığı için olabilir.
  • istanbul'da axe standlarına saldırırlar ama doğuda sıkça yaşanan çocuk gelin iğrençliğine sessiz kalırlar. samimilerse ve götleri yiyorsa gidip bu iğrençliklerin gerçekleştiği düğünleri de basıp sağı solu yıksınlar. feminizm bir noktadan sonra akıl tutulmalarının olduğu faşist bir düşünce modeline dönüşüyor, erkek düşmanlığı bu faşizmin en bariz örneği.
  • ölümsüzlüğe inanır ne taklidi ?
  • (bkz: hukuk bilmemek)

buraya yazacağına bi beş dakika araştırma yapsaydın benim gibi, olayı çözerdin aslında. ya beraat ve tahliye arasındaki farkı bilmiyorsun ya da kötü niyetlisin. buradaki kız beraat etmemiş tahliye edilmiş. bununsa kadın olmasıyla pek bir alakası yok. kız iftira suçundan yargılanıyor. bu suçun tck'ya göre cezasi 1 ile 4 yıl arasında değişiyor. (tck 267/1) yani burada kız suçun üst sınırından ceza almış. fakat fail 15 ile 18 yaş aralığında olduğu için tck 31/3 maddesi uyarınca ceza üçte bir oranında indirilmiş. yani 4 yılın üçte biri olarak 1 yıl 4 ay çıkarılarak son cezaya ulaşılmış. burada da mevcut ceza ertelenmiş. bu da tck 51/1 maddesi uyarınca yapılmış. fakat burada bu erteleme ne kadar yaygındır bunu bilemem. yani ertelenmese de olur benim anladığım kadarıyla. fakat ilk entride çarptırıldığı gibi bir beraat söz konusu değil burada. söz konusu olan infazın ertelenmesi. yani bu kararın temel nedeni failin kadın, maktulün erkek olmasi değil suç unsuru taşıyan eylemin yasalardaki karşılığı. sonu cinayetle biten böyle özel bir davayla ilgili tanım yapılmamış doğal olarak. bu arada iftira suçunun nitelikli iftira hali var ama o da anladığım kadarıyla adaleti yanıltmakla ilgili tamamen. kıt hukuk bilgimle, bu davada emsal bir karar verilebilir miydi bilmiyorum.

sırf argüman olsun diye bulunan bu üç davanın haberiyse okunmadan paylaşılmış sanırım. zira 3 olay da meşru müdaafanın en meşru olduğu hallere örnek olsa gerek. anlamadım ki hayatları zehir edilen, işkenceye ugrayan kadınlar, anlık olarak kendilerini savunurken işledikleri suçlar nedeniyle müebbet hapis de yatmalılar sanırım. zaten ikinci haberde sanığın avukatı bu kararın ne kadar nadir bir karar olduğunu vurgulamış. bu üç emsal karar üzerinden bunun normalinin bu oldugunu iddia etmek tam sizlere yakışır bir çarpıtma. bu haberleri okuduğunuzda aklınıza bu fikirler geliyorsa sizlerden ümidi kesmek lazım sanırım artık.

edit:imla
  • -gold digger'lar...

-para için evlenen kadınlar...

-kadınların beyaz bir gelinlik giyip bir prense sunulan kraliyet hazinesi olarak görüldükleri monarşi geleneğinden gelen beyaz gelinlik/prenses düğünü hayalleri...

-takı listesi gibi, bariz şekilde bir ailenin kızını satması anlamına gelen, başlık parası demode olunca kezban karılar tarafından uydurulmuş gelenekler...

-kadın milletinin pahalı, lüks otomobil görünce amı götü dağıtıp aklını başını kaybetmesi...

-kadınların psikolojik şiddeti, evli kadın mobbingi.

-erkekleri nafaka için sömürmek amacına hizmet eden adaletsiz yasalar

-kadınların tüketim toplumunda cebinden paraları alınacak kerizler olarak yetişmesine neden olan tüm eğitim ve kadın kimliği mekanizması.

-genel olarak kadın kimliğine dair her şey. çünkü iğrençler.

çeneye gelince hepsi bik bik bik bik bik bik bik bik bik bik feminist...

evlenmeye gelince, bana tam tur yüzük almazsan, bana düğün seti almazsan seninle evlenmem murtaza... ayrıca annemin, halamın, teyzemin, ablamın saçını yabdırıcan, bi de takı listesi, ayrıca gelinlik ve düğün... varoşlardan cayır cayır yana yana gelen kezofeministler sizi.

sikerler sizin feminizminizi ablalarım. bakın sik dedim. kadın cezalandırma enstrümanı olarak sik, evet.

köyünüze dönün, sıçtıktan sonra götünüzü taşla sildiğiniz hayatlarınıza devam edin, feminizm meminizm ağır gelir size. kancık analarınız cahil babalarınız sizi ağalara satsın, aşiret düğününüzü yapın, takılarınızla, altınlarınızla, çeyreklerinizle instagram'dan bütün arkadaşlarınızı çatlatın, ağanın çocuğunu da doğurup huzurlu huzurlu yaşayın. bu işler sizin kuş beyinlerinizi aşıyor yavrücekler.

-seni eskiden bi kız ço...
    -siktir lan amcık.
  • ilk entrydeki haberleri okuyunca erkek halimle feminist oldum. bu ne lan sözlük trol doldu.