şükela:  tümü | bugün
 • önsöz; kendilerine olan ilginin artacağını düşünemediler herhalde, yoksa bir çoğunda kırbaç vardır ancak kırbaç dedik diye seviyeyi fazla yükseltmesinler.

  feministlerin feministlerle ilgili ve feministlerin söz konusu oldukları başlıklara kırbaçla gelip şöyle, şlap, şlup.....

  yeşillendir yeşillendir. *
 • yoktur.
  bu kadar gerzek olmak için ne içiyorsunuz, gerçekten merak ediyorum.

  "feminizm, kadınların haklarını tanıyarak bu hakların korunması amacıyla eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasına yönelik muhtelif ideolojiler, toplumsal hareketler ve kitle örgütlerinden oluşan harekettir."
  hep bir ağızdan tekrar ediyoruz, yüksek sesle söyleyin ki hoşaf beyninize girsin biraz; "eşitsizliklerin ortadan kaldırılması".
  tekrar, bağırarak söylüyoruz; "eşitsizliklerin ortadan kaldırılması".

  allah allah, ya neden böyle bir şey var acaba? sanki kadınlar şimdiye kadar sırf kadın oldukları için toplumsal alanlarda geri plana itildiler. bu feminizm kesin meriçlerin ve kezbanların eseri, başka hiçbir açıklaması olamaz.

  neyse, şimdi sizin mastürbasyon yapmaktan ve seks düşünmekten erimiş beyinleriniz, "eşitsizliklerin ortadan kaldırılması" cümlesini nasıl ve nasıl "kadınlara pozitif ayrımcılık yapılması" olarak algılıyor? nasıl mümkün böyle bir şey ya rab? bir algı nasıl bu kadar sapabilir?
  pozitif ayrımcılık bekleyen kadınlar elbet var ancak onlar feminist falan değil. hırbo musunuz lan?

  şeyma subaşı nafaka alır,
  hani feministler nerdesiniz?
  asena diye bi kadın yine para istemiş eski kocasından,
  hani feminisler nerdesiniz?
  manyak bi kadının teki birini öldürür,
  hani feminisler nerdesiniz?
  bir kadın fren yerine gaza basar,
  hani feministler nerdesiniz?

  ulan bunların feminizmle ne alakası var?
  "feminizm, kadınların hepsinin onurlu, haysiyetli, şerefli insanlar olduklarını, hatta insan üstü olduklarını, asla kimseye zarar vermeyeceklerini ve fren ile gazı karıştırmalarının mümkün olmadığını söyleyen bir öğretidir." diyen mi var?

  bir de şunu sıçıyorlar; her kadın şeyma subaşı gibiymiş, hepsi bizim hıyarları yolmak için kapıda bekliyormuş, bu yüzden evlenmeyecekmiş patates. tüm kadınlar yasta.
  cinsel istirmarcıların neredeyse %99'u erkek, neredesiniz ey erkekler? hepiniz istirmacısınız falan mı demeliyiz buna göre? sizin bok zihniyetinize göre bunu demeliyiz tabii.

  bu nasıl bir mallık seviyesi yahu?

  kadınlarla erkeklerin toplumsal hayatta eşit şartlarda yaşamalarını istemeyen ve kabullenemeyen kokuşmuş zihniyetlerinizin eseri olarak dışa vurduğunuz bu iğrenç kusmuklarla nasıl yaşayabiliyorsunuz?
  bakın mesela çok ilginç bir şey söyleyeceğim; kadın eşitliğini savunan bir kadın, ikili ilişkilerinde erkeğin dominant olmasından hoşlanabilir, tam tersi de olabilir çünkü feminizm toplumsal konumlar ile ilgilenir. kadın zevkine adamdan dayak da yer isterse, sana ne bana ne kime ne?
  ama sen kadını kadın olduğu için farklı bir yasaya tabi tutamazsın, kadın olduğu için ona daha az maaş veremezsin, kadın olduğu için onu toplumsal bazı rollere mahkum edemezsin vs vs.
  lan neyini anlamıyorsunuz bunun? geri zekalılar.
  bunları erkeğe de yapamazsın mesela. zorunlu askerlik ya da erkeklerin sırf erkek oldukları için bir evin tüm maddi sorumluluğunu yüklenmesi haksızlıktır, olmamalıdır.
  son kez hep beraber bağırıyoruz; "toplumsal eşitlik"
 • insan ölümlerinde cinsiyet ayrımı yapan, kadın öldüğünde duyar kasıp erkek öldüğünde kahkahalarla sapık öldü diye sevinen, ortada herhangi karar yok iken bir kişinin şerefini haysiyetini yok sayıp ifşa etmekte beis görmeyen feministlerin çoğunlukla erkeklerin bir şekilde ezildiği veya haksızlığa uğradığı başlıklarda olmamalarıdır.

  2002 yılından beri iktidarın yaptığını, bu akım sürekli mağduriyete uğradığını ballandırırak ve pozitif ayrımcılık*kisvesinde erkeklerin sömürülmesini isteyen gruptur. gencecik insanların öldürülmesinde sesi çıkmayan, erkeklerin haksızca öldürüldüğü anlatılan başlıkta cinsiyetçiliğin alasını yapan 'insan'cıklardır. maalesef duyarlılıkları sadece kadınla ilgili olup, diğer varlıkların yaşamını sürdürmesini önemsediklerini düşünmüyorum. genelde popülist yaklaşım sergileyerek bu gerçekleşen şiddete karşı tepkiden yararlanarak popülaritelerini artırmak ve diğer yandan kendilerinin toplumca kayırılmalarını istemektedirler. bu aşamada diğer eğitimi düşük ve sosyoekonomik seviyeleri düşük kadınlar için herhangi çabaları yoktur. hatta ortamlarda aşağılayarak eğlenmeye çalışırlar ve sömürüyü görmezlerden gelir.

  vasa inania multum strepunt...

  toplumun bir kesimini baskılayarak veya eşit hakları istemekten ziyade iş yerlerinde kadın kotaları ile, kadınlara has kanun ve yönetmelikler çıkarılarak, mahkeme takdir haklarını kadından yana kullanmasını sağlayarak toplumdaki dengeyi kötüleştirmeye çalıştırmaktalar. aslında bu duruma baktığınızda kendilerini konumlandırmalarını eşitlikten ziyade zayıf olduklarını kabul edip ve buna göre stratejilerini oluşturmuş görünüyorlar.

  çözümün daha çok fırsat eşitliği ve ekonomik özgürlük olması gerektiğini kaçırıyorlar. en basiti bu düşüncedekiler erkekten ömür boyu nafakasını almakta beis görmeyen ve devlet ödevlerindeki*ayrımcı yaklaşımı ret etmeyip devamı konusunda görüşlerini ikrar ederek göstermişlerdir. şimdi bunu eşitlik yaklaşımı olarak mı algılamalıyım? devlet aracılığıyla sağladıkları bu ekonomik ve ayrımcı uygulamalarla erkekleri hırçınlaştırmaktan ve ötekileştirmekten başka işe yaramamaktadır. bu gibi uç akımlar toplumun cinsiyetler arası iletişimi yok etmektedir ve önü alınmaz ön yargı oluşturmaktadır.

  çoğu kez mesajlaştığım kendini feminist tanımlayanlarla karşılıkları genelde feministlik böyle değil demek oluyor. kendilerinden örnek veriyorlar. yazdıkları farklı, söyledikleri farklı ama uygulamaları çok çok farklı ve peki bunları nasıl görmemiz gerekiyor? sizin o bakınız eleştirisi yaptığınız 'çomar' veya 'muhafazakar'ların sürekli söylediği 'gerçek islam bu değil' kavramından kurtulamamış görünüyorsunuz. tezatlıklarla örülmüş fikirden başka bir şey değil.

  bu akımın altında yatan çok net ayrımcılık ve cinsiyet üstünlüğü sağlama görülmektedir. zaten sağlıklı bir kadının*bunun gibi akımlarda yer aldığını görmedim. insan olan şiddetin her türlüsüne ve mağduru kim olursa olsun tepki göstermelidir. fakat maalesef kadınlara şiddet başlıklarında daha çok bu tipleri görüyoruz ve her seferinde erkekleri cani ve sapık olarak niteleyip olayın özelinde bakmayı beceremeyip erkeklerin toptan yok edilmesi olarak entiri girip fav ve şuku alanlar gördü bu gözler. bu tipler ayrıca gündemde yeteri süre kalan bu gibi başlıklar gündemden düşünce tutmamış entirileri siliyorlar. nereden baksan tutarsızlık.

  bu sebeple kendileri için popülarite ve çıkar sağlamayacak başlıklardan uzak dururlar. fikir ve bilim açısından sözlüğü zenginleştirmekten çok laf ebeliği ve ilgi çekmek için cambazlık yaparlar.

  ben kadın ve erkeğin ne zaman sağlıklı, sömürüden uzak ilişkiler geliştirince toplum olarak ileri olacağımızı düşünüyorum. yoksa meriçlik yaparak feministlik yaparak sömürüye ve çatışmaya zemin hazırlıyor. kadınlar değersiz görülmekten, erkekler laçkalaşmış sömürü ilişkilerinden sıkıldı.

  bayanlar ve beyler palavra yazan kafaları seks yapmakla bozulmuş sözlük meriçlerine ve diğer palavra yazan ilgi budalası olmuş fenomen sözlük yazarı feminist kezbanlara bakmayın, gelecek sağduyulu ve samimi ilişkilerdedir. onlar hep kötü şeylerden beslenecekler sizler bilgiyi, güzeli okuyun.

  "öküzlerle domuzlar konuşabilselerdi, konuları hep ot ve yem olurdu. mideleri için yaşayan insanlar da onlardan farksızdır."

  epictetos

  karar sizin...

  bizim hayatımız mı?
  integer vitae scelerisque purus!!!

  not: bol takipçili azılı feminist yazarların nick altlarına bakınca fuckbuddylerinin güzellemelerine nail olduğunu görürsünüz.*yoksa neden gidip bu tiplerin altına normal insan yazsın. aslında bunlar çok az bir güruh diye düşünüyorum. sürekli aynı yazarları duyar kastığı başlıklarda görünce bunlar grup olarak ve organize olduklarını düşünüyorum. çoğunuzun bu satırları okurken zaten isimleri aklınıza gelecektir. zaten farklı görüşleri dile getirirseniz veya eleştiri sununca ya kadın düşmanı oluyorsunuz ya da asosyal iletişimsiz insan yapıyorlar.*
 • yoktur. ekmeklerini taştan çıkarmak sureti ile her başlıktan bir tartışma çıkarabilirler.
 • (bkz: eşinin sevglisi tarafından öldürülen koca)

  yazık olmuş...

  hem aldatılmış ol hem de canından ol...
 • kirsalda varosta eziyet goren katledilen aysenin fatmanin haticenin naasina, anisina basip sehirde kendi gunluk hayatlarindaki ikiyuzluluklerini yalanlarini suistimallerini manipulasyonlarini sadakatsizliklerini orten pelinsu profiline feminist denir dostlar.

  feministlerin bu maskelerini dusuren basliklara ugramamasi hadisesidir.

  (bkz: eşinin sevgilisi tarafından öldürülen koca)