şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • lezbiyenligin ilk adimi.
  frijitligin bahanesi.
 • yaw simdi olay shu:
  feminizmi degisik sekilde yorumlayanlar olabilir cunku bu bir dushunce seklidir..her yone cekilebilir.. bilim diil ki teoriler ispatlanmish olsun.. ama dushunceye ilimli da bakmak lazim yane ole bi dane feminist gorp (duygu asena gibi) ona gore yargilanamas ki.. o da onun dushunceleri.. ama bu tam feminizm diemessinis.. tansu demishinis ben de erbakan diim .. ama olay o da diil kimlen kimi karshilashtiriyon ki.. feminizm karshilashtirma diildir... dushunce sistemidir..bosh insanlarin dushunecekleri seydir demishinis .. o zaman buraya yazan herkes bosh insandir.. dushunecek bashkla seyi olmayan insandir.. evet aslinda buraya yazarken de ondan yaziliyo tum bunnar..
  ama nereye kadar.. ne ne kadar dooru??
  gercekten hersey boshalana kadar mi aceba? yoksa sonasi da var mi?
  yoksa siz orgazm taklidi yapiyonus da zevk aldiinisi mi saniyonus nedir? ne diildir?
  ve hatta hepimis biras bopsh diilmiyis lay lay lom.. ama son olarak dieceem shudur ki sonsur saygi feministlere .. adamin interneti bile olmush .. dunyaya acilmish ama adam olamamish..kafasi geri kalmish .. insan haklari da demishinis insan haklarini savunacaksan da biyerden bashlamalisin.. bu da bi yeridir bence..onemli olan da budur..
 • (bkz: kompleks yapmak)

  6x365 = yakla$ik 2200 gun sonra gelen edit : feminizm, insanlik tarihinin m.s.2000'li yillari itibariyle hala dunya capinda kadinlarin hor goruldugunu, bilim ve sanatsal uretkenlik bakimindan pek bir i$e yaramadigini kabul edip bunu degi$tirmek amacli bir akim olarak son derece gerekli ve insancadir bunu reddetmek yersizdir.

  gundelik hayatta kar$imiza cikan, "evimi dondurup ailemin gelecegini kurayim cocuklarimi okutayim" degil de "kocama bagimli olmayayim" feministleri ise aile ve egitim sistemi tum modern olanaklari sundugu halde az $ey uretip cok cene calan, 1x yaptigini 52x gosteren yersiz, kompleksli vatanda$lardir ve tatli su feministleri olarak anilmalarinda sakinca yoktur.
 • kadının kendini erkek rolünde görmesiyle i$lerin daha da bok olmasını sağlayan mevzuat..

  lakin duygu asena ve tansu çiller örnek gösterilebilir..birilerinin çıkıp da bunlara "behey denyo karılar,çelikten çükünüz varmı$ gibi davrandınız da elinize ne geçti ? çük her$eyin çözümü değildir,çükü nimetten saymamak elzemdir.." demesi lazım gelir..
  genelin tamamına level atlatacak derecede geli$mi$ feministlere ise feminist denemez,onlara badakiye denmelidir..

  (bkz: ne ataerkillik ne feminizm tek yol badakizm)
 • sexizmin kadın tarafı.cinsiyetçilige karşı çıkayım diye karşı cinsiyetçi davranış

  edit, yil 2015: sus kizim bilmedigin seyler hakkinda konusma ya.
 • erkekler tarafından her zaman ezildiklerini düşünen kadınların, "şimdik biz onları ezeceğiz" diye düşündükleri ve ne olmuş olursa olsun bir erkeğin yaptığının kadınlara saygısızlık olduğunu ya da eşitçe bir davranış olmadığını düşünen insanların düşünce sistemi.
  "ne gerek var ki? hadi çoğu erkek salak, öyle yapınca bi halt olduklarını sanıyorlar. siz niye üste çıkmaya çalışıyorsunuz ki?" dedirten olgu.
 • 18. yuzyilda bati avrupa'da bazi dusunurlerin ve aydin kadinlarin onculugunde baslayan, erkeklere taninmis haklarin bayanlara da taninmasini savunan gorus?
 • feminizm olgusu 1970'lerden sonra öyle bir gelişim katetmiştir ki; amerika'nın dünya savaşı sırasında kullandığı uncle sam ilanı'nın feminist versiyonları bile çıkmıştır