şükela:  tümü | bugün
  • milletin yine başka tarafından anlayarak eleştirdiği iddia.
    evet dişil enerji yok ediliyor.
    kusursuz bir ilişkinin en önemli kısmı eril dişil enerji dengesidir.
    ve günümüzde iyice bozulmakta olan bu denge yüzünden ilişkiler yürümüyor.
    kadınım cinsiyetimi seviyorum. her şeyi ben yaparım, her şeye yeterim kahramanlıklarına soyunmak istemiyorum.
    çünkü hayat paylaşınca güzel.
  • balikis, "kadınlar yüksek sesle gülmesinler" ülkesinde, dişil enerjinin garantisi yine feminizmdir.

kahkahalar susmasın
  • dişil enerjiymiş eril enerjiymiş sallamayan ve bu zırvaların karşısında olan herkes bu iğrenç seksist dünyadaki sistemin altını oyuyor ve bayılıyorum onlara.
    başlığı açan tipteki kişiler istiyorlar ki her kadın gözlerine hitap etsin, haremdeki cariyeler gibi beylerimize hazırlansınlar, hatta bu uğurda acı da çeksinler. isteyen kadın yapsın tabii, yapıyorlar da zaten yüzyıllardır. yapmayan ayıplanıyor zira. basit üç beş kol kılına bile "pis" deniliyor erkeklerin her milimetrekaresine 10 kıl düşerken.
    kadınların güzelliklerini çok da takmamasından tut erkek baskın işlerde çalışmasına ve ikili ilişkilere kadar her şey ama her şey politiktir anlaşıldığı üzere. kadınlar bunun farkında değil ama en aptal ve ilgisiz görünen erkek dahi farkında.
    (bkz: kişisel olan politiktir)
  • bu dişil enerji, eril enerji mevzusu gözümde burçlar gibi boş beleş bir konu. clubhouse’da da en popüler söylemlerden biri. çakma psikologlar iş hayatıma giren kadın eril enerji taşır falan gibi milleti gaza getirip duruyor. geçiniz bunları feminizm böyle bir şey değil. feminizm kadın ev işi yapmasın, erkek işlerinde çalışsın demez. kadının ya da erkeğin toplusal rolleri mecburiyete dayanmasın der. yoksa kadın kendi tercihleri doğrultusunda instagram fenomeni de olabilir, ev işlerine de kendini adayabilir.
  • bu doğru mudur bilemem ama feminizm adı altında yapılan bir şey varsa o da; mutsuzluğun, huzursuzluğun, gerginliğin öfke patlaması ve saldırganlık şeklinde dışavurulmasına yardımcı olmaktır.
  • bu dişil enerji goygoyu yeni çıktı. astroloji, kuantum, evrene enerjiyi bi koyuyorum tüm istediklerim oluyor akımının bir dalı aracılığı ile toplumsal cinsiyet rollerinin tekrar üretilmesi. retronuzla gülüp eğleniyoruz, insanları dövmemek için davranışlarını "ay tipik ikizler tipik akrep" diye hoş görüyoruz falan da... sanmayın ki sizi yolamam.
  • kadının özgürleşmesine, eşitliğine, kendi hayatının denetimini eline alması ve kendini sömürtmemesine bok atmak istemek ama bunu yaparken hanzo görünmemek için geliştirilen saçma sapan bir önerme daha. maalesef hanzoluk sınırını %10 tolareansa rağmen aştınız, size ceza yazmak zorundayım.

herhangi bir pozitif veya sosyal bilimde tabanı bulunmayan dişil enerji kavramı, modern zaman aydınlanmacı görünümlü şaklabanları tarafından uydurulmuş, kadının nasıl davranması ve davranamaması gerektiğini tanımlayarak kadın davranışının erkekler tarafından hoş karşılanacağı motiflere hapsedilmesine aracı olan bir zevzekliktir. o yüzden lütfen dişil enerjimizle belanızı s**tirtmeyiniz*.
  • sağ popülizmin gerzekçe iddialarından bir diğeri. "makyaj..... neredeyse linç sebebi olacak" diye bir saçmalık yazılmış ama hem reel hayatta hem sosyal medyada hepimizin gördüğü gerçekler bunun tam tersi

yap araştırmanı, anketini, topla verini, gel bize sunum çıkar, kanıtla iddianın arkasında bilimsel olarak dur.

ama bu şekilde kaynaksız desteksiz sallarsan sizi ne ciddiye alırım ne de görüşe saygı duyarım
  • bu konulara fazla prim veren kadınlar olsun erkekler olsun fark ederek veya etmeden kadının çok değil daha 50 sene önceki konumuna dönmesi gerektiğini ima etmiş oluyorlar. eril enerji dişil enerji derken öyle bir bahsediyorlar ki sanırsın bilimsel gerçeklik. feminizmden çok çekmiş gibi konuşuyorlar, hele ki kadınlar. bunu diyen bir kadını asla anlayamayacağım, kimse sizi zorla erilleştirmiyor kendi deyiminizle. makyaj yapmanızı kimse engellemiyor (bilhassa yapmayan kadın bakımsız damgası yiyor). her şeyi siz yapmalısınız diyen zaten yok tabii ki, insan gibi ilişki yaşayın, her şeyi siz yüklenmeyin normal olan bu. ama birçok kadın o kadar ortasını bulamıyor ki, ya nerdeyse birlikte olduğu adama annelik yapacak hale düşüyor ya da kendi her türlü isteğini hiçe sayıp adam ne derse onu yapıyor, diğer bir kutup var ki hala kendi cinselliğini ya da duygularını hiçe sayan ve kendini erkeğe hediye gibi sunmayı marifet bilenler. bu mu dişil enerji? feminizm size erkek gibi olun ya da asla bir erkekten yardım istemeyin demiyor. bazı insanlar ya cahil ya da bir şeyleri çarpıtmak işlerine geliyor. ama emin olabilirsiniz ki o çok tü kaka bulduğunuz feminizm olmasa şu an (nispeten) özgür yaşadığınız aşk hayatınız ya da cinselliğiniz zaten hak görülmezdi size.
  • kadınlara soruyor musunuz peki bu sözümona dişil enerji hakkında ne düşündüklerini?

kadınlar daha fazla baskılandığı için mücadele büyük oranda onlar üzerinden ilerlese de asıl amaç erkeği de kadını da toplumsal dayatmalardan, cinsiyet rollerinden kurtarmak olmalı. isteyen yine istediğini yapsın, ama istemediği bir hayata mecbur bırakılmasın önemli olan bu. bir kadın kendi seçimiyle, isteğiyle ev hanımı olabilir, ama bunu erkeğin "ben eşimi çalıştırmam!" demesiyle yapması asıl mücadele edilmesi gereken şeydir.

bu toplumsal cinsiyet rolleri ve ataerkillik belki kadınlar kadar olmasa da erkekleri de çok yıpratıyor, omuzlara gereksiz yük bindiriyor. tam da bu yüzden birlikte mücadele etmemiz gerekiyor zaten, toplumda huzur ancak herkesin kendi hayatına yön verebilmesiyle olur.