şükela:  tümü | bugün
  • ama bunun kötü bir şey olmaması.

--- spoiler ---

kadınların kadın kıyafeti giymesi, seksi görünmesi gereksiz gösteriliyor.
    --- spoiler ---

eee kadınların bunları yapması şart mı yani?

(bkz: #110923120)

(bkz: #118308303)
  • cinsiyet kavramı toptan yok olsa daha iyi olacak gibi.
  • dişil enerjiymiş eril enerjiymiş sallamayan ve bu zırvaların karşısında olan herkes bu iğrenç seksist dünyadaki sistemin altını oyuyor ve bayılıyorum onlara.
    başlığı açan tipteki kişiler istiyorlar ki her kadın gözlerine hitap etsin, haremdeki cariyeler gibi beylerimize hazırlansınlar, hatta bu uğurda acı da çeksinler. isteyen kadın yapsın tabii, yapıyorlar da zaten yüzyıllardır. yapmayan ayıplanıyor zira. basit üç beş kol kılına bile "pis" deniliyor erkeklerin her milimetrekaresine 10 kıl düşerken.
    kadınların güzelliklerini çok da takmamasından tut erkek baskın işlerde çalışmasına ve ikili ilişkilere kadar her şey ama her şey politiktir anlaşıldığı üzere. kadınlar bunun farkında değil ama en aptal ve ilgisiz görünen erkek dahi farkında.
    (bkz: kişisel olan politiktir)
  • (bkz: #124346055)

biz bunları hep anlattık.
  • "feminizm eleştirisi neredeyse pozitif bir tutuma dönüştü, türkiyede de, ekşi sözlükte de. (feminizmi eleştirmeyeni veya savunanı dövüyorlar) " diye bir yorum yapılmış bir entryde. (#124442078)

avrupada, hatta 21.yy feminizmin ana eksenini şekillendiren birleşik devletlerde (günümüzde ana akım feminizm sjw hareketinin bir kolu gibi davranıyor, bu çizgi demokratların sol liberal kanadı tarafından kuruldu) bile feminizme ve diğer kimlikçi liberal (lgbt, blm, global dünya, göçmen hareketi vs.) hareketlere vurmak makbül hale geldi.

eskiden dalga geçilen, karikatürize edilmiş ,taş kafalı bir bigot karakteri vardı. çocuk tecavüzcüsü papaz figürü vardı. bunlar entellektüel dünyada sürekli dayak yiyen, dalga geçilen bu kesimdi. peki şimdi nasıl? mor saçlı, çirkin, herşeye triggerlanan, boş bakan, aptal feminist var; ucube gibi giyinen, çırtlak sesle konuşan, gökküşağına boyanmış aktivist var, iki yüzlü, duyar kasan hollywood ünlüsü var...
    bu liste uzar gider. en basit ricky gervais, hollywood ünlülerine "ödülünüzü alın siktirin gidin" dediğinde, yeni tür aktivizmden bıkmış california'daki gençler bile onu bayrak yapıyorsa, gerçekten feminizmi savunanı dövüyorlar demektir. yalnız, sadece türkiye'de değil, tüm dünyada.

tanım: feminizmin kadınları özgürleştirmek adına erkekleştirmesinin sonucudur.
  • bence erkekler eril enerjilerini kaybetti. trip, naz, caz, taktik, korkaklık, yavsaklık, kararsızlık, yalan, kıvırtma, yılışma, cıvıklık, ciddiyetsizlik, dayanıksızlık, işve cilve dahil alayı erkeklerde artık.

bu çok daha tehlikeli. kadın ise güçlüdür. yeri gelir eril enerjisini kullanır yeri gelir dişil enerjisine bırakır kendini.

erkekte bu yok maalesef. g.ö.t. istiyor oldukça :)

direksiyondaki herife güvensem ben de oturmaya bayılırım sağda hanım hanımcık.. börekler açarım, konserveler kurarım.

özümle barıştım misal, ama adam alenen ev erkeği olmak istiyorum diyor fjdjdjf. çoğunuzun bu hayalle yaşadığı zamanda bize de taş olup baş yarmak düştü.

sonra feminizm. ulan o halt da sizin zulmünüzden çıktı piyasaya, bu herküle dönmek zorunda kalmamız da. adam olaydınız. ağlamayın şimdi.

sorsak, "kezbanlar suistimal etmesin diye onları kendi silahları ile vuruyoruz, ondan bu hallere girdik, hakkımızı savunmak için" diyecekler.. yooo. suistimali tespit ettiğin zaman çekip gidecektin, durup taktik işine girersen, savaştığın şeye benzemen kaçınılmaz.. neye? kezbana :)) hayırlı olsun eril bünyede aşırı dişil enerjiniz.. nasıl itici var ya.. bozulmuş dişilin size erkeksi gelmesi gibi, siz bozulmuş eriller de inanılmaz kadınsı enerji yayıyorsunuz.. haberiniz olsun.
  • dişil enerji nedir bilmem de. bugün nispeten entelektüel sayılacak bir grupta kadın ve erkeğin kas gücü olarak da eşit olduğunun iddia edildiğine şahit oldum. ilginç tarafı kimsenin bu doğru değil demeye cesareti de kalmadı. işin iyice boku çıktı.

kas olarak güçlü olmak üstünlük değildir. bunu üstünlük zanneden insanlar bu konuda ofansif ve defansif savunmalar geliştiriyorlar. tam bir acziyet. kibirden gerçeği kabullenememe durumu.

evet bu canlı türünde erkekler daha kuvvetli ama fiziksel olarak güçlü olmak bir üstünlük göstergesi olamaz demek çok mu zor? ama yok illa inat edilecek ve bilimsel olarak doğru olmayan bir şey etkin ve inatçı bir propaganda ile savunulacak. tamam be tamam kadınla erkek aynı şartlar altında 100 metreyi aynı sürede koşabilirler, aynı hızda yüzebilirler, aynı ağırlıkları kaldırabilir, bir cismi aynı mesafeye fırlatabilirler. ama kayıt altına alınmış rekorlara bakarsanız öyle yazmaz. neyse boş verelim. önemli olan hisler.

bu yüzyılda kadınla erkeğin anayasa ve yasalar önünde eşit haklara sahip olmasına itiraz etmek ne kadar büyük bir ahmaklıksa yukarıdaki durumu kabullenmemek aynı ölçüde iş bilmezliktir.

bu ve birçok benzeri sebepten bu coğrafyada yetişen tüm hormonlu fikirler gibi feminizme de saygı duymuyorum.
  • evet dişil enerji diye bir şey var, üstelik bu enerjisi dehşet yüksek olanlardan biriyim. ama hadi yanımda en ufak cinsiyetçilik yapın, bir kadına, eşcinsele çakma ahlakçılıklığınızla ters bir laf edin bakalım 5 saniyede nasıl sizi sikip atıyorum, nasıl rezil ediyorum, bir daha o ortama girmeye yüzünüz tutuyor mu bakalım*
    dişil enerji, götünden anlayan hödüklere hizmet etme kavramı değil. sizin derdiniz de dişil enerji değil, hükmedebileceğiniz köle arıyorsunuz siz. hiç çarpıtmaya kalkmayın. feminizm dişil enerjiyi bilakis yayan daha da özgürleştiren bir şey. feminizmin asıl derdi yıkıcı eril enerji ile. ee o da yıkılsın zaten, bakın koca marmara denizini bile öldüren o yıkıcı eril enerji. gerçi ben ona eril enerji demiyorum, yıkıcı aslında sürüngenlikten bir adım öteye geçememiş eril akıl diyorum*
  • dişil enerjinin ne olduğu hakkında zerre fikri olmayan yazar önermesi.
    üstelik telkinle, dayatmayla bilmem neyle eşcinsel olunabileceğini de sanıyor sanırım. feminizmi adeta erkeklere erkek oldukları için özür diletme hareketi gibi yansıtmaya çalışsanız da cık. olmuyor. o işler öyle değil.
    dişil enerji dediğiniz yavaş yavaş denge bulmaya başladığı için bir şeyler hissedip yanlış yorumluyorsunuz o kadar. çoğu insan denk olmayı aynı olmak ile karıştırıyor. feminizm, yıllarca arka plana ittirilmiş kadınların, nasıl mutlu hissediyorlarsa öyle yaşamasını sağlıyor. mesela; erkek egemenliğin altında mutlu olan kadınlar da var, tamamen kendine ait olmak isteyen kadınlar da var vs. ancak siz birinci grubu güzelleyip yüceltirken ve bunu da çoğu zaman sırf egonuz için yaparken, ikinci grupta olanları değersizleştirme ile adına feminist diyerek mis gibi ikiyüzlülük yapıyorsunuz.
    feminizm; her tipteki, her huydaki, her özellikteki insana saygı duyup, değersizleştirmemeyi kafanıza vura vura sokacak üzgünüm. siz değil, sizden sonraki nesil bunun için teşekkür etmekle kalmayıp, bizlerin şu an yaşadığı cehennemi hayal etmek istemeyecekler.

e: imla
  • sürekli eril küfür kullanarak girdi yazıp,
    dişil enerjisinin dehşet yüksek olduğunu iddia eden yazarlar gördüğüm başlık.
    evet aferin, tam olarak bu.