şükela:  tümü | bugün soru sor
  • atatürk tarafından söylenmiş bir söz diye tahmin ediyorum. o söylemediyse ben söylüyorum, hakettiler.

(bkz: komünizm bir yılandır gördüğünüz yerde başını ezin)
  • feminizm değil, feministlerin. hatta feminist görünüp kadın erkek eşitliğini savunmak yerine, kadının pozitif ayrımcılığını savunan özenti lümpenlerin başını ezmeli.

feminizm temelinde kadın erkek eşitliğine dayanır. kadının her alanda üstünlüğüne değil.
  • kadınlar günü taksim meydanı yürüyüşünde açılan pankartlar kadını cinsel bir obje olarak görülmesinden daha öteye taşıyamamıştır. kadının bu hayatta anne, eş, abla gibi daha bir çok rolü vardır yalnız güya tüm kadınların hakkını savunan bu düşünce akımına sahip çoğu kadın, anneliği ve ailesine bağlı bir eşi çok rahat aşağılayabilmektedir. tabiki kadınlar kendi ayakları üstünde durmalı, üretmeli ve her alanda güçlerini göstermeliler yalnız bunu yapmak istemeyen sadece annelik ve eş rolünü üstlenmeyi tercih eden bir kadının da bırakın aşağılanmayı fikrine saygı duyulmaya hakkı vardır bu yüzden feminizm bilhassa dönüp dolaşıp kadınları sokan bir yılandır. başının asla ezilebileceğini sanmam. saldırganlık, empati kuramama ve aslında karşı cinsin kendilerine yapılmasına tahammül edemediği hareketleri karşı cinse göstermekten asla çekinmeme gibi özellikleri vardır. ayrımcılıktan dem vurup pozitif ayrımcılık istediklerinin farkında değillerdir. kadın erkek eşitliğinden ziyade kadın üstünlüğünü savunurlar. ‘erkekler ölsün’ gibi mantıksız cümleler kuranları da vardır.
    edit: imla