şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: seksizm)
  • gereksiz ve azıcık da saf bir davranış türüdür kanımca.çünkü kim kızkardeşini,ablasını,annesini,kız arkadaşlarını eğitim,çalışma ve yaşamın daha bir çok alanında görmek istemez ki.hatta yönetimde bile.

bunun gibi sorunlara çözüm için üretilen feminizm avrupada 2.dünya savaşı ve sonrasında çok büyük işler başarmış,kadınlara faşist düzende olduğu gibi toplumda 2.insan muamelesi değil de toplumun bir bireyi muamelesini kazandırmıştır.

kadın erkek eşitliğini savunurum ve her zaman da savunacağım ama ortaya "feministsen erkeklerden nefret edeceksin","sen nasıl feministsin erkeklerle konuşuyorsun" gibi laflarla çıkan daha işlevini anlayamadığım feministlere karşı farklı bir bakış açım var.bu tür insanlar kadınları toplumda ilerletmek yerine kadın-erkek çatışmasını körüklemekte,erkeklere durmadan saldırmaktadır.bunun yerine eksik gördüğü hakları tartışsalar ve başka erkeklerin düşüncelerini alıp toplumu analiz edip buna göre bir oluşum bir hareket içine girseler her zaman daha iyi olacağından yanayım.

uyandığımda girdiğim ilk entrynin de bu olması bende şüphe yaratmadi değil hani.
  • bilgisizliğinden ötürü ideolojik olarak bir çok yönden eksikliğini de göstermektir. bu insan, feminizmi sadece ondan bundan duyarak konuşmak yerine bir de kitapları seçmesini tavsiye ettiğim kişidir.
  • biraz paranoyakça olsada şu şekilde düşündüğünüzde başınıza gelen hadise.
    --- spoiler ---

you know, i have this awful paranoid thought that feminism was mostly invented by men so that they could like, fool around a little more. you know, women, free your minds, free your bodies, sleep with me. we're all happy and free as long as i can fuck as much as i want.

--- spoiler ---

(bkz: before sunrise)
  • yani kısacası sanal olan durum. belli bir zümrenin yaptığı olası yanlışlardan yola çıkarak bu iğrenme duygusuna vardıysanız buyrun şu entry'me sizleri alayım: (bkz: #38710782)

yok eğer kulaktan dolma bilgilerle feminizmin bir cinsiyetin üstünlüğü zannedenlerdenseniz sizi daha fazla sorgulamaya davet ediyorum.

yok eğer usulden de esastan da karşıysanız öteki düşmanlığı yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuz demektir.

bu ve bunun gibi hedeler hakkında da tartışmaya her zaman açığım onu da belirteyim. yeşil ışığı yakın.
  • kesinlikle katıldığım ve paylaştığım duygudurumdur.

ne o tavırlar öyle? abuk sabuk şekilde hararetli ve aşırı bir savunma hattı oluşturup, sırf kadın cinsinden diye; kadının yaptığı her şeyi tolere etme tripleri falan. kadın bebeğini ölüme terk ediyor, süs püs o biçim. bu sersemler ahlaki değerleri hiçe sayarak, bunu haklı çıkarmaya debeleniyor, hatta karının dolaylı cinayetini topluma mal ediyor, adeta masumiyet dayatması yapıyor ve herkesi suçluyor yahu! cehalete bak?
    feminizm dediğin ne ki; antipatik, sığ ve iticilikte sınır tanımayan " bayan "ların saçmalaması ve kuru kalabalığı. kusura kalmayın bayan dedim, kadın demedim ve öyle de demeye devam edeceğim.
    sen eğer bir şey olacaksan biosentrik ol kardeşim. herkes için eşitlik ve adalet prensibine inan ve dayan.
    ben de sana, davana ve verdiğin mücadeleye saygı duyayım, sokaklarda donunu indirip işemekle, sütyen fora etmekle, naneyi yerken önlem almayıp ardından gelen çocuğu istemeyip açlığa mahkum edip öldüren karıları müdafaa etmekle, boş beleş sloganlar atmakla olmuyor bu dalgalar bayanlar.
  • machoismden de iğrenen insanlar için , çokta garip durmayan iğrenmektir.
    seksizmin her türlüsü , her türlü ekstremi yanlıştır .

gandhi derki , 'an eye for an eye only makes the world blind' . aynı hesap .