şükela:  tümü | bugün
  • feministler yüzünden oluşan algı. zira günümüzde feminizm güzel bir hareket iken takipçileri feministlerin yüksek bir çoğunluğu inanılmaz iticilikte ve resmen harekete destek vermeseler daha çok katkı sağlayacak nitelikte insanlar.

zira tanımına bir bakın: ''xvııı. yüzyılda fransa’da filozoflar ve kadın yazarlarca ortaya atılan ve savunulan, daha sonraki yüzyıllarda her toplumda yandaş bulan, kadının siyasal ve toplumsal haklar bakımından erkekle eşit olması gerektiğini öne süren ve bunu gerçekleştirmeye çalışan akım.''

bunu çok önceleri de ifade etmiştim, aşırı (femen'in kıçına haç sokması mesela), yargısız (taciz etmeyen bir kişiyi taciz etti diye suçlayıp üzerine saldırmak), mantıksız ve kendi cinsine zarar veren (veet ürünlerinde adriana lima kullanıldı da kadın metalaştırıldı diye veet standındaki kıza saldırmaları) hareketlerinden dolayı dünyanın ve kadınların ihtiyacı olan bir hareketin adını kötüye çıkarıyorlar.

öyle böyle değil hem de. gerçek feminizm bu değil diyecek insan bile kalmadı nerdeyse. nerede eşitlik için çalışmak, nerede bu anlamsız hareketler?

genelleme yapmadan devam etmek istiyorum ama aşırı feministlerin hepsinde bu çirkef ve anlamsız saldırganlık olduğu sürece asıl vermek istedikleri mesajı veremeyecekler. böyle olunca da artık insanlar kadın haklarını savunan bir şey yazarken ''feminst değilim ama bla bla...'' şeklinde yazılar yazmaya başlıyor.

bildiğin feminist olmak yanlış ve kötü bir şey duygusu oluşmuş durumda insanlarda. sanmıyorum ki bir daha kolay kolay düzelsin.
  • feminizm'in içeriğini bile bilmeden insanların kötü bir şey sanmasının ya da antipati duymasının tek sebebi attention whorelar.

düzenleme ve ekleme: gerçi toplumumuzda kadın düşmanı da çok...
  • feminizmin gerçekte ne olduğunu aslında bilip de kadınların baskın olmasından ya da en azından eşit baskın olmasından hoşnut kalamayanlar feminizmi kötüler, feminizmi bilmeyen kişiler de feminizmi kötü sanır.

bir de salakça bir durum daha var ki o da feminizm alt kollarını bilmeyip bütün feministleri bir sanmaktır. bir feminist göt açma eylemini feminizm adına yapar, sonrasında insanlarda bütün feministler götü açık gezer algısı oluşur. oysa her feminist göt açmaz. çarşaflı feministler bile var. onlar sadece uygun yer ve zamanda açarlar.

(bkz: feminizm)

kültürlenmek iyidir.
  • feminizmi neden haksız bulduğumu açıklamak isterim eğer "misojen shitlord intihar edesice köpek oğlu köpek" diye yaftalanmayacaksam.

feminizmin belirli ilkesi yok. "the movement that fights for equality between the sexes" gibi tanımlar gördüm, fakat bundan öteye giden bir şey yok. bu aşırı ucu açıklık sayesinde insanlar istediğini yapıp "ben feministim" diyebiliyor.

feminist olmadığını söyleyince otomatik olarak seni cinsiyetçi hatta ırkçı, faşist ve hatta nazi olarak yaftalamaları ise ayrı bir problem. 2. dalga feminist bir abladan şu alıntı ile başbaşa bırakıyorum sizi:
    "when young women say no to feminism, feminists don't accept that no means no."
    https://www.twitter.com/…/status/492405608810033153
  • rte ne kadar laiklik yanlısı ise feministler o kadar eşitlikçidir.

(bkz: feminazilerin fantastik aforizmaları)
    (bkz: feministlerin ikiyüzlülüğü)

feminizmin ne olduğunu wiki'deki tanımından bakıp öğrenmeye çalışmayın, o tanımlar geçerliliğini yitireli 50 yıl oldu. güncel feminizm akımları, kaç parça olursa olsun, 2. dalga feminist mantığın devamıdır ve zehirlidir. feminizm gerici bir baskı ideolojisidir. ne olduğunu bilmeyenler ve detaylı bilgi için meraklılarına;
    (bkz: gender studies/@toroslardir benim yurdum)
  • normal bir durumdur.çünkü bu ülkede sonu izm ile biten her şey kötü olarak kabul edilir.
  • feminizm kötü bir şey değil. feministler de kötü insanlar değil. sadece feminazi'ler ağır gerizekalı ve feministler bu aptallara söz veriyor. sıkıntı orada.

tanım: algı yanlışlığıdır.
  • daha kötüsü feminizmi bildiğini sanmak..