şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle 8 mart dünya kadınlar gününde gördüğümüz gibi kendisine feminist diyen birçok kadın yine sol frame de tabiri caizse terör estirdi.. bazı hemcinsleri de sorunun türkiye feminizm anlayışından kaynaklandığını iddia etti..

sorun bazı yazarların dediği gibi türkiyedeki feminizm anlayışında değil direk feminizmin kendisindedir..feminist gruplar tüm dünyada bugüne kadar yaptıkları abes eylemlerle gündeme geldiler ve dünyanın her yerinde verdikleri mesajlar yerine çıkardıkları rezillikler konuşuldu..en son biri yine yarı çıplak putin'in masasına atladı ve resmen ''havladı'' .. yani feminist grupların dünyada çizdikleri görüntü ''yarı-çıplak deli kadın'' modeli..

bunların yanında sürekli eşitlik isteyip ; toplumda sahip oldukları pozitif ayrımcılıkların hiçbirine ses etmemeleri de benim gibi olaya objektif bakmak isteyen insanlara iki yüzlü ve şımarık gelmelerine sebep oluyor..

en kötüsü de toplumda ''erkek'' modelinin sergilediği tüm yakışıksız hareketleri ve aşırılıkları dahi '' kadınım erkek yaparsa ben de yapabilirim '' vizyonsuzluğunda yorumlamaları ; kendilerine sarfedilen ''erkek özentileri '' eleştirilerini haklı çıkarıyor..

son olarak şunu da belirteyim ; hayatım boyunca gördüğüm en iyi feminizm hareketi de hande boyner ' in önderliğinde çıkarılan baba beni okula gönder projesidir.. görüldüğü üzere yarı-çıplak yaygara çıkarmadan da çok daha başarılı işlere imza atılıyor..