• hem bilgisiyle ufkumuzu açan hem de çok yardımsever bir yazar.
    elinden geleni yapıyor yardım etmek için. hep var olsun.
  • olur da yazar olabilirsem ilk femme noir başlığı altına yazacağım demiştim. bugün yazar oldum ve yazıyorum.

bütün girdilerin için teşekkürler güzel insan. kalbin kadar temiz bir ömrün olsun.
  • debe'nin, okur hayatıma kazandırdığı bir yazardır kendisi. bir gün girmese ertesi gün mutlaka girerdi. sonra debe kalktı ama yazılarının kalitesi değişmedi. ekşisözlük bitti diyenlere kapak gibi bir yazardır kendisi.
  • beşiktaş'a bobo ve gökhan güleç adında iki genç oyuncu transfer edildiğinde türk futbolunun en yetenekli isimlerinden biri olan sergen, gökhan güleç için genç yetenek vs dedikten sonra, bobo için "o'nun da adı güzel" demişti.
    kendisi benim için sergen gibi bir yazarken, ben de onun için bir bobo'yum adeta.
    (bkz: #34571052)
    böylesi bence de gayet makul...
  • sözlük'e çok şey katan yazarlardan. normalde diğer yazarların entry'lerini önce okuyup sonra fav'a atarken kendisinin entry'lerini önce fav'a atıp sonra okuyorum çünkü nickini görür görmez daha okumadan kaliteli bir entry olacağını biliyorum.
  • "bir şeyi de bilme" dedirten, bununla da kalmayıp "bu kadar muazzam aktarma bari" diye ekleten en tatlı kıskançlıklarımın müsebbibi yazar. yazar olur olmaz, küçükken harçlık verilen çocuğun parayı elinde buruşturup bakkala koşması gibi klavyeye atak yaptım. yine o çocuğun saflığı temizliğiyle çok şahane bir hayat diliyorum kendisine. bir de "femme noir entry'lerini okumazsa ölecek" hastalığına yakalandım, şifa için bizi yazılarından mahrum bırakmamasını da tembihleyerek kendim için de bir şeyler dilemiş olayım.
  • karmasıyla müsemma arkadaşım (leziz)...

kafa dengi, süper sohbetli olmasını geçtim, inanılmaz perspektifler sunan zekasına hayranım çokça. dar gününde insana "bi de şuradan bak" diye iki cümle eder, burnunun dibinde olup gözünün görmediğini seçersin bi anda.

sadece mesleki bir artı olmadığını düşünüyorum bunun. gerçekten, kitabi değil, kalbi bir duyarlılıkla algılıyor dünyayı bana göre. ve bunun geri bildirimi de bu kadar incelikli, bu kadar bilgece oluyor o yüzden.

karanlıklara ışık oluyor sesi, kelimeleri bazen.
    aklı olan takibe alsın. şanstır çünkü kelimeleri onun
  • harika ve naif bir insan olduğu izlenimi veriyor bana yazdıklarını okuyunca, geç farkettim fakat müthiş yoğun geçen midtermler arasında bile açıp okuyunca müthiş dinlendiriyor ve rahatlatıyor beni. iyi ki var, yoksa bu güzel bakış açılarına ve bilgilerine vakıf olamazdık. daha çok yazıp, daha çok bizi bilgilendirmesi dileğiyle. sağlıcakla kalsın.
  • "her sey hayatin ta kendisidir, üzülmek de mutluluktan uçmak da. butun duygular gecicidir. hayat ise gecici duygularin tekrari ve toplamindan ibarettir" diyen yazar. ben oyle anladim. iyi ki var. cok iyi geliyor.
  • kendisi bunu bilmiyor, ama sanırım en yakın arkadaşım. neye ihtiyacım olduğunu bilir gibi anlatıyor; bense "öyle miymiş..." diye kalıyorum her defasında. iyi ki varsınız femme noir.
hesabın var mı? giriş yap