*

şükela:  tümü | bugün
 • bu sene kayit we diger islemleri internet ortamina tasimaya kalkarak isleri hepden icinden cikilmaz hale getiren kurum.
 • bir dersane adi
 • özel sınıfa özel kantin, tuvalet ayıran özel bir dershane...
 • geçen seneki haftasonlarımın zaman zaman kabusa dönüşmesine mekan olan dershane...
 • öss'ye hiç sıkılmadan, bunalmadan, neşe ve mükemmel dostluklar içerisinde hazırlandığım; hayatım boyunca unutamayacağım anlarımın olduğu dersane*.

  bu güzel anılarda çok iyi arkadaşlar edindiğim ve dersaneye gitmek için haftasonunu iple çektiğim bir dönem oldu, 2000-2001 senesi z01 sınıfı öğrencisi olarak.

  coğrafya hocamız giresunlu mali* ve bitmek bilmeyen geyikler, karadeniz takımları maçları iddiaları; para verip "çıkın gidin de dersimi p.. etmeyin" diye kimyacı nejat hoca, dersleri sürekli ikiye katlanmış a4 kağıttan okuyarak anlatan ve o kağıtları bir gün yürüteceğimizi sürekli kendisine hatırlattığımız matematik hocamız, tarihe farklı açıdan yaklaştıran tarih hocamız da aklımda kalanlar... bir de geometri hocama teşekkür etmek isterim buradan, onun da desteğiyle bir tm'ci olarak matematik ve geometrim öss'de full idi.

  öte yandan yine aynı sınıfta derslerde çok makara yapıyoruz diye ön sırada oturup sınıfın kalanıyla konuşmamayı tercih eden bir arkadaş bizi şikayet etmişti, sırf bu sebeple disiplin kurulu kurulmuş, içinde benim dahil olduğum 7 kişi savunma vermiş, yaptığım savunmada bu kişilerin diğer sınıflara dağıtılması halinde mevcut durumlarının olumsuz etkileneceğini beyan etmiştim. disiplin kurulu'nun aldığı karar ise sınıfta birbirimize uzak köşelere oturtulmamız olmuştu. ne güzel eğleniyorduk, hey gidi...

  neyse, dersanede uzun eşek oynanır mı demeyin; siz de deneyin.
  (bkz: eğitim ciddi kurumların işidir)

  liseden yeni mezunken yazılan entryden yıllar sonra gelen edit:
  adamlar ciddiydi ve eğitimde de gayet başarılılardı ama biz o kadar sıkılmış, o kadar bunalmıştık ki o dönem 7/24 ders çalışmaktan, dersanede bile uzun eşek oynamışız. sonuçta liselilik işte.
 • kadıköy, beşiktaş ve bakırköy de şubeleri bulunan dersane.. kadıköy'de ki burger king'in üstünde.. çıkışta önünde inanılmaz bi karambol oluyor..
 • promosyon klasörlerinde einstein, pasteur, koch gibi ünlü bilimadamlarının resmi bulunan, "yahu sen altı üstü türk milli eğitiminin açıklarından fayda edip para kıran bir dersanesin, bilim adamlarını ne diye işin içine sokuyosun ki?" dedirten dersane. bu satırların yazarının gözünde son karizması da mef tarafından satın alınmasıyla bitmiştir.
 • mefin sahibi ibrahim arikanin kardesi nazmi arikanin sahip oldugu dersane. besiktas, bakirkoy ve kadikoyde subeleri bulunmakta.
 • bugun ilk kez gittiğim dershane. ışıkların olmaması nedeniyle zifiri karanlık tuvaletine girmek zorunda kaldığımız dershane. bi tane de kimya hocası var ayrıca.. çatlak mıdır nedir..