şükela:  tümü | bugün
 • "fen bilimleri kitaplarında allah adı anılmıyor." diyerek güldürmüş bir ak-it yazarı serzenişidir.
 • saçmalık. her şeyi allah yarattı, illaki yazmak mı lazım. doğadaki enerji kendiliğinden bir dönüşüm eğilimine sahip. tüm fen bilimleri kitaplarını çöpe atalım o zaman. bunca yıl dirsek çürüttük. böyle insanlar var ne yazık ki insan, kendine acımaya başlıyor.
 • okurken mide bulandıran ak it serzenişidir.
 • ak-it yazarının alıntı yaptığı bölüm;

  ‘buz 0°c’ta erimeye başlar. yeterince ısı aldığında yine 0°c’ta ve aynı kütlede suya dönüşür. su 0°c’ta dışarıya yeterince ısı verirse katı hâle yani buz hâline geçer. suyun bu şekilde hâl değişimi su altındaki yaşamı etkilemez. bunun nedeni, suyun buz hâline geçtiğinde yoğunluğunun azalmasıdır. buz kütleleri, yoğunlukları suyun yoğunluğundan küçük olduğu için donma gerçekleştikçe su yüzeyine çıkar. doğanın canlılara yaptığı bu güzel sürpriz çok soğuk havalarda göl, akarsu, deniz gibi yaşam alanlarında su içinde ve altındaki canlılığın devam etmesini sağlar.’ (6. sınıf fen bilimleri, s.135)

  bu bilgilere gerek yok, “allah istedi ve oldu” yazılmasını isteyen, klasik bir yobaz kafası.
 • "buz 0°c’ta erimeye başlar. yeterince ısı aldığında yine 0°c’ta ve aynı kütlede suya dönüşür. su 0°c’ta dışarıya yeterince ısı verirse katı hâle yani buz hâline geçer. suyun bu şekilde hâl değişimi su altındaki yaşamı etkilemez. bunun nedeni; allah istedi ve oldu" şeklinde olsaydı, kendinden geçerdi malum kağıt parçası israfı yazarı.
 • evrimi ortaokuldan tamamen kaldırdınız yetmedi mi dedirten şey.
 • şeriatçı zihniyetin gerizekalılıkta ne kadar sınırsız bir hareket kabiliyetine sahip olduğunu gösteren taleptir.

  mesela;
  "big bang/ büyük patlama" konusunu "al-ilah, büyük patlama ile evreni muhammed'in yüzü suyu hürmetine yarattı" mı diyecek?

  "muhammed, mirac gecesinde burak'a binerek ışık hızını aştı ve alfa centauri'te gitti" mi diyecek?

  "cebrail vahiyleri saniyede 300.000 km'yi aşarak ulaştırdı" mı diyecek?

  "balkanlardan mikail'in müdahalesiyle gelen soğuk hava dalgaları marmara bölgesini allah'ın hikmetiyle etkisi altına alır" mı diyecek?

  dünyanın ne kadar düz olduğundan mı bahsedecek!

  yani bilim diye, ortaçağ bedevi araplarının dünyadan bihaber mitolojisini, ilim dedikleri cehaleti mi kaktıracaklar öğrencilere?

  zihniyete bak!
  yazık, ayıp.

  edit: düzeltme
 • oysa ayın nasıl ikiye bölündüğünü anlatması gerekiyordu.
 • oysa asaların nasıl yılan olduğu anlatılmalıydı. ya da cinler gibi canlılar, ayın tepsi olduğu gibi bilimsel şeyler.