şükela:  tümü | bugün
  • zeki çocuklar, gerzek hocalar...
  • hemen hemen herkesin yatılı olması açısından cazip olan,mazideki küçük bilim adamlarının yerini yavaş yavaş dejenere tiki gençliğe bıraktığı okullar.
  • lise bir sekilde bittikten sonra bile,
    sosyal baskinin surmesine neden olan bir okul turudur...
    bulundugunuz ortamlarda 8 basamakli sayilari carpmanizi,
    kimyasal tepkimeleri anlamlandirmanizi,
    biyoloji ve genetikle ilgili gazete haberlerini dogrulamanizi,
    pi sayisini yorumlamanizi beklerler...
    olsun, beklesinler...cikmayan candan umut kesilmez...
  • "bzim okuldaki (üsküdar amerikan lisesi) fen matematik bu kadar ağırsa acaba bu garibanlar naaaapıyo?" diye sık sık düşündüren okullar..
  • $imdiki durum nedir bilmiyorum fakat benim donemimdeki fen liseliler bayagi bi politize olmu$ ki$ilerdi.orta okuldayken manowar dinleten arkada$im oraya gidince babasinin yerine de namaz kilmaya ba$lami$ti.dersaneden edindigim arkada$lar da a$iri solcu cocuklardi..
  • -arkadaslar hadi kacalim bu derse de girmeyelim,sinemaya gideriz
    -hoca bu ders bos birakicak 200 soru cozmeyi hedefliyorum hicbiryere gidemem. sen git bize anlatirsin konusunu..
    (bkz: edirne fen lisesi)
    (bkz: edirne suleyman demirel fen lisesi)

ah eski gunler..kurtuldum..mutluyum.
  • başarılarının sırrının yatılılıklarında olduğunu vark edemeyen idareciler tarafından gönüllü-yatılılık uygulamasına geçilen liseler. en azından bazılarında. allahtan öğrenci milleti akıllı da evci olarak okula devam eden az.
  • fenden bilimden cok sinavi kazanmak icin girilen* lise turleri olmu$tur maalesef gunumuzde..
  • ortalamalarının çok yüksek olması nedeniyle lise 3'te kimi öğrencilerin ayrılmak zorunda kaldığı lise tipleri... (bkz: aobp) (bkz: öss)