şükela:  tümü | bugün
 • zeki çocuklar, gerzek hocalar...
 • hemen hemen herkesin yatılı olması açısından cazip olan,mazideki küçük bilim adamlarının yerini yavaş yavaş dejenere tiki gençliğe bıraktığı okullar.
 • lise bir sekilde bittikten sonra bile,
  sosyal baskinin surmesine neden olan bir okul turudur...
  bulundugunuz ortamlarda 8 basamakli sayilari carpmanizi,
  kimyasal tepkimeleri anlamlandirmanizi,
  biyoloji ve genetikle ilgili gazete haberlerini dogrulamanizi,
  pi sayisini yorumlamanizi beklerler...
  olsun, beklesinler...cikmayan candan umut kesilmez...
 • "bzim okuldaki (üsküdar amerikan lisesi) fen matematik bu kadar ağırsa acaba bu garibanlar naaaapıyo?" diye sık sık düşündüren okullar..
 • $imdiki durum nedir bilmiyorum fakat benim donemimdeki fen liseliler bayagi bi politize olmu$ ki$ilerdi.orta okuldayken manowar dinleten arkada$im oraya gidince babasinin yerine de namaz kilmaya ba$lami$ti.dersaneden edindigim arkada$lar da a$iri solcu cocuklardi..
 • -arkadaslar hadi kacalim bu derse de girmeyelim,sinemaya gideriz
  -hoca bu ders bos birakicak 200 soru cozmeyi hedefliyorum hicbiryere gidemem. sen git bize anlatirsin konusunu..
  (bkz: edirne fen lisesi)
  (bkz: edirne suleyman demirel fen lisesi)

  ah eski gunler..kurtuldum..mutluyum.
 • başarılarının sırrının yatılılıklarında olduğunu vark edemeyen idareciler tarafından gönüllü-yatılılık uygulamasına geçilen liseler. en azından bazılarında. allahtan öğrenci milleti akıllı da evci olarak okula devam eden az.
 • ortalamalarının çok yüksek olması nedeniyle lise 3'te kimi öğrencilerin ayrılmak zorunda kaldığı lise tipleri... (bkz: aobp) (bkz: öss)
 • bursa fen,okuduğum 92-93 ve 93-94 yıllarında öğretim olarak çok iyiydi,özellikle matematik fizik ve kimyada canımızı çıkarırlardı ama hocalar kaliteliydi,işin güzel yanı edebiyat,din kültürü hede hödö derslerle kafamızı karıştırmazlar bu dersler üstünkörü geçilirdi(buna rağmen öys türkçede 62/63 çıkardım yani hocanın derste kasıp kafa zikmesinde değil olay),okul muhafazakar yapıda olmasına rağmen pek hacı hoca propogandası olmazdı,yapan da sevilmezdi,anlıycağınız normal okullarda insanın hızını kesen beynini frenleyen bütün etkenlerden arınmış vaziyetteydik,kız deseniz adam başı 1/3 kız düşerdi,çoğu da bi halta benzemezdi,benzeyeni de kaparlardı zaten,o konuda da pek dikkatimiz dağılmazdı,iyi güsel
  kötülere gelelim...
  orada durduğum 2 sene boyunca karnım hiç tok olmadı,yemeğin güzel çıktığına belki 2-3 kez rastlamışızdır,6.30'da kalkmalar ve 1 saat sıralarda uyukladığımız sabah etütleri,94 başlarından itibaren müdür muavinlerinin getirmeye çalıştığı askeri disiplin,bir ders ekmemiz durumunda hesap vermek zorunda kalmamız,akşam etüdünden izin alıp maça gitme isteğimizin reddedilmesi,yurtlardaki hırsızlığa çözüm bulunamaması ve idarenin bu kişileri bildiği halde her seferinde acıyıp görmezden gelmesi,gitgide daha da ezilmek ve lise2 sonunda düz liseye kaçış,başlarda pişman olmuştum ama sonra farkettim ki en iyisini yapmışım,he daha sonra hayat gençliğimizin en güzel yıllarını asosyal geçirmenin acısını çıkardı,neyse sonuçta fen liseleri iyidir hoştur,eğer hayatta iyi bir yere gelmek istiyorsanız bunun bedelini ödemek zorundasınız,fen liseleri de bu bedelin ödendiği yerlerdir.