şükela:  tümü | bugün soru sor
 • laikçi faşistlerin suratına tokat gibi inen liselere ait artış oranları.

  kaynak: http://www.dogrulukpayi.com/…yisini-302-ye-cikardik

  fen lisesi sayısı 61'den 302'ye çıkarılarak %400 oranında artış sağlanmış.

  anadolu lisesi sayısı 432'den 2434'e çıkarılarak %450 oranında artış sağlanmış.

  bunlara oranla "her yere imam hatip açılıyor, her okul imam hatip yapılıyor" diye karşı çıkılıp komik duruma düşülen imam hatiplerin sayısı 452'den 1441'e çıkarılmış ki bu da %210'luk bir artış demek, anadolu ve fen liselerinin yarısı kadar bile sayısı artırılmamış.

  şimdi de ağzına 45 numara çizmemle vuracağım bir kaç çemçük ağızlı "önemli olan okul açmak değil içini doldurmak" diye gelir. sen önce söylediğin yalanın hesabını ver de, sonra o konuyu da ayrıca tartışırız. içini pek güzel doldurduğun kuzey kore usulü eğitim veren "halkevleri"nden "köy enstitüleri"nden başlayarak herkese ne kadar rezil bir eğitim sistemin olduğunu da anlatırız.
  ------------------------------------------
  edit: bazıları yine tezvirata başlamış efendim fen lisesi o eski fen liseleri gibi değilmiş de anadolu lisesi eski anadolu lisesi değilmiş. sanırsın yeni açılan ihl'ler ile eski ihl'lerin kalitesi aynı.

  yahu siz bu zeka ile nasıl yaşıyorsunuz?

  bu ülkede belli sayıda çocuk zeki ve eski fen lisesi ayarında bir eğitimi kaldıracak kapasiteye sahip. sen fen lisesi sayısını artırırsan elbette eğitim seviyesinde de düşüşe gitmek zorunda kalırsın. sanırsın bana hayatın sırrını buldu laikçi.

  hiç mi duymadınız? nicelik artarsa nitelik azalır. güya okumuş kesim hep bu laikçilerdendir, ama bunlardan öğretmen çıkanların verebildiği eğitim de bu kadar işte.

  benim burada vermeye çalıştığım tek bir mesaj var onu da it gibi anlıyorsunuz: hep söylediğiniz gibi sadece imamhatip sayısı artmıyor. bütün okulların sayısı imamhatiplerden iki kat daha fazla artıyor. yani alenen yalan söylüyorsunuz.
  -------------------------------------------
  edit 2: mesaj kutuma gönderilen iki laikçi argümanını da buraya eklemek istedim. gerçekten kalitelerine yakışan mesajlar atmışlar:

  "kes sesini orospu çocuğu"

  "hay laikçi diyen ağzını yüzünü sikeyim senin mal oğlu mal ya"
  —————————————————-
  edit 3: birisi şöyle yazmış: (bkz: #75859425)

  “bana, lise düzeyinden öğrenim gören öğrencilerin ne tür liseye kayıtlı olduğunun istatistiğini getir.

  eğer bu yüzde, 2008’den bu yana imam hatipler lehine sürekli artmamışsa, ben bütün entrylerimi “paranoyak ve yalancı bir laikçiyim” diye imzalayacağım.”

  cevap veriyorum, çünkü laikçi göt etmek en sevdiğim spor.

  http://www.dogrulukpayi.com/…yisini-302-ye-cikardik

  bu linkte 2003-2017 öğrenci sayısı değişimleri var.

  fen lisesi’ne giden öğrenci sayısı %650 artarken imam hatip lisesi’ne giden öğrenci sayısı %400 artmış.

  fen lisesi - 13188 öğrenciden 98899 öğrenciye çıkmış.
  imam hatip lisesi - 97489 öğrenciden 503978 öğrenciye çıkmış.

  anadolu lisesi’ne giden öğrenci sayısı %550 artmış.
  anadolu lisesi - 205706 öğrenciden 1341699 öğrenciye çıkmış.

  iddia ettiğin gibi yazacak mısın şimdi paranoyak ve yalancı laikçi?

  bu entriden başlayarak?
  -----------------------------------------------------------------------
  edit 4: salak bir eleştiri de "efendim eski düz liseler değiştirildi, yeni lise yapılmadı. eskiden imamhatip oranı düşüktü, şimdiki oran 10 katına çıktı bidi bidi". öyle miymiş bakalım:

  burada yıllara göre okul sayıları var: http://www.tuik.gov.tr/…istiktablo.do?istab_id=1606

  2003 imam hatip lisesi sayısı: 452
  2003 tüm liselerin toplam sayısı: 6210
  imam hatip/tüm liseler oranı: %7,3

  lise sayısı 2016 itibariyle 10550'ye yükselmiş. yani 80 yılda atatürkçü laiklerin yapabildiği 6210 liseye, 15 senede akp tam tamına 4340 lise daha eklemiş.

  ve yeni eklenen liselerle birlikte imamhatip oranı da %7'den %13'e çıkmış. aman ne abartı değil mi? göt olmalara doyamadınız.
 • önemli olan okul açmak değil içini doldurmak
 • anadolu lisesi dediğin şeyin içini boşaltıp düz liselerin, süper liselerin adını değiştirip anadolu lisesi diye yutturursan sayı bu kadar artar tabii. az bile artmış hatta. insanlar artık "gerçek anadolu lisesi" diye bir kavram yarattı haberin var mı? onlar da az çok olanları takip eden kesim.

  sizi böyle kandırıyorlar işte. artık her mahallede üniversite de var. onları da yaz şöyle iyice göğsün kabarsın.
 • eskiden anadolu lisesinin bir kalitesi vardı diyeceğim hede. haberde belirtilen 2434 anadolu lisesinden birisinde 12. sınıfların ingilizce dersine giriyorum ve ingilizce seviyeleri yok, bildiğin yok yani.

  yayında ve yapımda emeği geçenleri seveyim.
 • bakıyorum ağzıma hiç de çemçük falan değil.

  önemli olan okul sayısını artırmak değil, okul kalitesini artırmaktır.
  içi boş olduktan sonra isterse 10000 olsun okul sayısı.
  sen bana bu okulların başarılarına göster, üniversiteye yerleştirme oranlarını göster, ben de hımmm tamam haklı bu troll diyeyim.
 • başlığın ilk entry'sindeki linke tıklanıldığında yer alan bir cümle durumun vehametini özetlemekte. allah'ın sopası yok; insanı rezil de eder dil, vezir de sonunun nereye varacağını düşünmeden beyin nöronları yan gelip yatmış tipler tarafından sarf edilmiş sözler. fecaat.

  ''80 yılda yapılan 58 fen lisesi sayısını 302´ye çıkardık.''

  hele ki fen lisesi müdürlerini ilahiyat mezunlarından seçmişseniz, geçmiş olsun: ''welcome to 'vizyonsuzlıuk ' :)

  (bkz: buca fen lisesi/@minnoklokumcuk)
 • normal liseyi fen lisesi ve anadolu lisesine dönüştür, yeni açılanları imam hatip olarak aç, sonra da bak fen daha çok de. ulan insan değilsiniz insan, her işiniz üç kağıt adi herifler.
 • 1995-2002 arası anadolu liselerinin bir farklılığı, kaliteli eğitimi, gerektiğinde öğrencinin kulağını çekebilecek sertlikte öğretmenleri vardı. çorlu'da 1 tane anadolu lisesi vardı mesela. şimdi 6 tane olmuş ama hepsini topla, o zamanki anadolu lisesi kadar başarılı yapamazsın. sayıyla göz boyayan terbiyesiz insanlar doldu şimdi. 2 trilyon da ağaç dikiyorlar.

  (bkz: yaw he he)
 • tabi canım evrim teorisini müfredattan da halkevleri kaldırdı. içi boş berbat bir müfredat yarattınız isterseniz tüm okullar fen lisesi olsun öğretilen şey boş olduktan sonra öğrencilerin içi boş olduktan sonra ne anlamı var ?