şükela:  tümü | bugün
  • yazması ile neye zarar vereceğini anlamadığım kişinin atılma talebi.

arkadaşım; ışidçi bile olsa yazsın, tartışsın, saçmalasın, politika konuşsun. onlara kendini ifade edecek alan bırakmayınca haliyle örgütlenip silaha sarılıyorlar.

günahım kadar sevmem siyasal islamcıları ki günahım değerlidir, ama yazmasına engel olmak sağlıklı değil.

şiddete, nefret söylemine teveccüh varsa ayrı tutuyorum ama.

inne ataynakel edit: kababil mesaj ile nefret söylemi içeren entry iletti. bu durumda zaten zihniyet olarak ait olduğu ışid gibi katil, tecavüzcü, siyasal islamcıların yanına yani hurilerine uçurulmasını ben de destekliyorum.
  • ıpini koparan herkes sevmedigi yazarlar icin ucurulsun kampanyasi baslatacaksa isimiz var.

herkes birbirine tahammul etmeyi ogrenecek.

ılla birilerinin ucurulmasi gerekiyorsa basta bu olmak uzere "ucurulsun" basligi acanlardan baslanabilir, o zaman desteklerim.
  • umrumda olmayan kampanya.

sözlüğünüz zekerimde bile değil, bu sözlüğün yarısı beni tanıyor, kimliğim bir sır değil yani. bu kadar hırs yapmanın gereği yok... isteyen atsın, bana ne. bu sözlükten çok adamla tanıştım, oturdum; tabiî dört ayaklilar ile tanismadim hiç, o yüzden muhtemelen sizinle görüşmemişizdir.

cihatçı veya selefi değilim, maturidî bir hanefîyim. ama evet, allah'a ve müslümanlara küfredenlerin zihniyetinin en büyük düşmanıyım, onları da başarısız kılmak boynumuzun borcu. sizin derdiniz bu satırların sahibi kral gitse de biz allah'a küfretsek ama işte, mukadderat...

tsk'ya siyasal islâm ordusu deyip müslümanlara âlenen küfredenler beni ifşa edeceklerine, kendi akibetlerinden korksunlar.

dusmanimiz bol ama dostumuz da çok, ağır topları daha çıkartmadık bu sözlükte...
  • karşı çıktığım "kampanya"

bu hidrolikrotrecan adlı şahıs zannedersem fenahuyluspazo abimizden fena ayar yemiş özel mesajdan. önce nick altına salça oldu, şimdi de kampanya başlatmış. cehenneme kadar yolu var bu aptalın.

fenahuyluspazo itikadı sağlam bir yazardır. ekşi'deki nadir ehli sünnet müslüman yazarlardan bir tanesidir. ilmi ve tarih bilgisi üst seviyede.

allah ilmini arttırsın, kendisini buralarda nice seneler görmek nasip olur inşallah.

başlığı açan yazara not: ya adam gibi özelden cevap verirsin, ya da cevap veremiyorsan çeneni kapatırsın. böyle itlik yaparak bir yere varamazsın.
  • linç peşinde koşmanın alemi yok. kim oluyorsunuz da adamın ifade özgürlüğüne karışıp sesini kısmaya çalışıyorsunuz yahu?

tanım: yersiz ve gereksiz bir kampanyadır.
  • kendisini maturidi bir hanefi olarak tanıtan yazarın ucurulma talebidir.

amk maturidi olmayan hanefi mi var lan. bu şuna benziyor " ben hz. muhammed'in peygamberliğini kabul etmiş bir müslümanım"

amk böyle adamlar kendisini din alimi gibi tanıtıyor ya sinir oluyorum.

edit: ben maturidiyim diyor ya. alakası bile yok. kendisine selefi demek biraz ağır kaçabilir ama kendisi bir eşaridir. yazdıklarından o çıkıyor. zaten maturidi gibi bir türk'ün itikadını takip etmek bir arap hayranına yakışmazdi.
    ben de bir türk olarak maturidiyim ama bu fenahuyluspazo denen adam maturidi ise ben değilim arkadaş.
  • "ben de bir türk olarak maturidiyim ama bu fenahuyluspazo denen adam maturidi ise ben değilim arkadaş" diye yazan mürted gelmiş, nick altın da havlıyor ya da uçurulsun goygoyu yapıyor.
  • (bkz: mürted sensin ak it)

ak itler tarafından savunulan adamının ucurulma talebidir.

şimdi beni murtedlikle suçlayan ak it eminim ne fıkıh belir ne itikad. tek bildiği aklı sıra iftira atmak.

tekrar ediyorum beni murtedlikle suçlayan bu ak itler geç maturidiyi eger müslümansa ben müslüman değilim.

gece gece sinirlendim arkadaş.
  • o zaman sözlüğe girişte bir düşünce belirleyelim o düşüncenin dışına çıkanlar uçurulsun.

saçma talep.