şükela:  tümü | bugün
  • fenderin müthiş pazarlama taktiğinin son ürünü. bildiğiniz yeni bir fender modeli ancak 20 senelik görünümlü. dediklerine göre custom shop'tan saglam ustaları meksikaya götürüp (yani demek istiyor ki, m.i.m ama custom ustası yaptı vallahi) gizli yöntemlerle gitarları böyle eski görünümlü hale getiriyorlarmış. bunu amerikadan alıp (canta dahil 949 dolar) türkiyede çok sağlam hava atabilirsiniz "abi topladım işte gitarı, yetmişlerden falan" diye. dediklerine göre tek eksiği bira ve sigara kokusuymuş.

bu da guitar center linki:

http://gc.guitarcenter.com/…d-worn/index.php?p=home
  • gorunusunun yaninda calmasida gayet zevkli olan gitar. fender road worn 60s strat modeli son derece keyifli bi gitar olmus. tex-mex pickup lariyla american tadi yakalanmaya calisilmis. neck son derece rahat, gitarin calinabilirligi var. tek problem gitarin meksika da uretiliyor olmasi, ancak soyle guzel bi setup tan sonra (zaten butun fender meksikalarda allahin emri) calmasi cok eglenceli. 15 lik bi marshallda bile guzel tonlar yakalanabiliyor. gitarin tipi konusunda konusmaya gerek bile yok, zaten fiatinin meksika uretimi bi gitara oranla fazla olmasinin sebebide bu.
  • taksim tünel'de, kıvılcım müzik'te deneyebileceğiniz gitar. hafif kirli, ekşi yeşil limon tadında distortiona sahip. amerika'da fiyatı şimdilik 1.199$. türkiye'de ise 4.350 lira civarında. tabi burda fiyat epey uçuk. yani -hehe- girer burdan alırsanız. sordum sebebini, buraya avrupadan geliyormuş bu gitarlar. tahmininizi cezbederim ki, oranın kârıydı, buranın gümrüğüydü maliyetiydi, e tabi üstüne kârıydı. epey artıyor fiyat. en temizi, amerika'ya olağan seyahatlerinizden birinde alıp gelmek. çoluğa çocuğa çikolata getireceğinize.*

hehe: ben bunu telecaster için yazdım tabi.

edit: şimdilerde fiyatı 4.350 felan değil, ben o vakitler vintagelarla karıştırdım sanırım ehe. fiyatı 2300-2400 civarı. mexico yapımı, fakat mükemmel bir gitar. zaten amerikada, amerikan standartlar 1300$ iken, kendisi 1200 dolardır. yani 100 dolarlık bi fark var ki, o da meksikanın düşük vergi olayından kaynaklanıyor. gönlünüzü ferah tutup alabilirsiniz.
  • eski görünümlü ama eski olmayan fender'in gitar serisi.

not: bu gitarı alıp eve gelsem, kesinlikle babamdan dayak yerim.
  • road worn player modeline sahip olduğum, texas special manyetikler ile harikalar yaratan fender serisi.

meksika üretimi olmasına rağmen, işçilik ve kullanılan malzeme bakımından bir çok amerikan üretimi gitarı geride bırakacak bir seridir. insanların "made in usa" yazısına takılması çok acı...

edit: ek bilgi
  • telecaster '50s modeliyle ağzımın suyunu akıtan fender serisidir. hele ki sarı* renkli olanı... alıp, ömrünün geri kalanını telecaster eskitmeye adayabilirim. fakat bu modeller türkiye'de fazla bulunmuyor, ek olarak guitarcenter.com'dan gördüğüm kadarıyla, ülkemizde oldukça pahalı fiyata satılıyorlar.
  • telecaster 50's modelinin mükemmel bir tona sahip olduğu nitro cilaya sahip amerikan yapımlarını aratmayan meksika yapmı fender telecaster.
  • 60's 3tsb rw stratocaster modelini fellik fellik aramakta olduğum güzel kız. sormadığım yer kalmadı bir de burada şansımı deneyeyim bari. elinde olan satmak isteyen varsa yeşillendirirse iyi olur hani. :(
  • fenderin custom shop görünümlü mexican gitarı. elinde sunburst modeli olan satmayı düşünen suserlar lütfen yeşillendirin. 60s 50s ikisi de olur. 3 tsb 60s gülağacı klavye tercihimdir.