şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
29509 entry daha
  • başarı gelmeyince küçücük bir kulüp olmuyor, küçücük bir takım diyebilirsin en fazla... kulüp başka bir şey... önce kavramları öğren. fenerbahçe türkiye'dir. ama senin küçücük beynin bunu anlamana yetmez.
  • türkiye'nin en büyük spor kulubu ve en önemli spor camiası.

bir sezon futbol takımının rezalet bir performans göstermesi o kulubü küçük yapmaz. futbol takımı rezil bir performans sergilerken basketbol takımı avrupa'nın zirvesindedir, atletizim takımlarından şampiyon çıkmaktadır.

futbol takımının bugunkü halinin sebepleri malum kişidir. kulübün içini boşaltmış, nerelere gittiği belli olmayan paralar harcamış ve bugunlere zemin hazırlamıştır. kadro kalitesi fenerbahçe kadrosundan beklenen kaliteden düşük fakat bu şartlar içinde ancak bu kadarı oluşturulabiliyor. türkiye ligi için de o kadar kötü sayılmaz. fenerbahçe futbol takımının en büyük problemi yaşanan özgüven sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. takım 4-5 maç üst üste kazandığında bu problemi de çözeceğini düşünüyorum.
  • ligin ikinci yarısında mücadele gücü yüksek, rakibi ısıran ve hızlı top kazanan bir orta saha kurması gereken takımım. hiç transfer yapılamazsa eldeki oyuncu grubuyla 4-5-1 taktiğiyle kurulabilecek en iyi 11:

harun
    ısla-roman-skertel-hak
    dirar-jailson-tolga-elif
    valbuena(benzia/ekici)
    slimani (frey)
  • diğer kulüpler boşuna genç sporcu yetiştirip, masraf yapıp spor kulübü olmak için uğraşıyor. bas 20 milyon euro, 2 milyon euro da obradovic'e ver, 3 sene de 1 eoroleague kupası garanti. ne güzel 22 milyon euro'ya " en büyük spor kulübü oluyorsun. hele sponsorun varsa yaşadın. 20 milyon euro'ya bile gerek kalmaz.

türkiye'de şirketler arkandaysa en büyük spor kulübü çok rahat olursun, öyle altınordu gibi boş işlerle uğraşmak saçma.
  • 2019-2020 sezonunda süper ligte olmayabilir.
  • durup durup fantezi kuruyorum. sezon sonu 11 futbolcunun sözleşmesi bitiyor. 3 kiralık futbolcu gidiyor. bunlara ek olarak kameni, dirar ve ozan'ın sözleşmeleri devam etse de adamdan saymıyorum.

samed, ahmethan ve salih kiralıktan dönüyor. samed ve ahmethan fena işler yapmamış. bu 3 isim de yedek olarak yerli kontenjanında kadroda tutulabilir. bir de ferdi a takıma gelecek seneye.

şener, skrtel ve neustater ile tekrar bedavadan sözleşme uzatılabilir. ne yapalım çıta o kadar düştü. bu durumda defanstan sadece ismail gidiyor ve bir sol bek gerekecek.*

çıtayı bu kadar düşük tutmama rağmen başka sözleşme yenilenecek oyuncu göremiyorum. samed ve barış yedek kanatlar olabilir. canavar gibi bir sol bir de sağ kanat gerekecek*

ayew, benzia, ve slimani maalesef olmadı. tekrar benzia tipi bir oyuncu denemeye gerek de yok bence. aynı işi görebilen ekici, salih, ferdi hatta eljif var. bize leblebi gibi gol ve asist yapacak adam lazım. ahmethan 3. yerli yedek santrafor olarak kadroda bulunabilir. canavar gibi bir santrafor ve bir tane daha second forvet diyebileceğimiz golcü gerekecek*

1 sol bek (tamam lan vazgeçtik. hak 11'de başlasın. yerli genç bir yedek alın yada serhat diye biri vardı galiba ona ne oldu öyle biri de olur. para harcamayın buraya yani.)

1 sol kanat (buraya para harca. kesin iş yapacak adam al. riske girme)

1 sağ kanat (buraya para harca. kesin iş yapacak adam al. riske girme)

1 cf (buraya para harca. kesin iş yapacak adam al. riske girme)

1 sf (buraya para harca. kesin iş yapacak adam al. riske girme)

sonra paran kalırsa adam gibi bir stoper, sol bek ve sağ bek alırsın. ama biliyorum paran yok. kiralık falan hallet bir şekilde işte. slimani kötü patladı. ayew de yetmiyor. benzia beklediğimiz kahraman değil. takımda arap görmek istemiyoruz artık. şu söylediklerime de yetecek bütçe yoksa full yerli gençlerle kümede kalmaya oynayan bi takım olalım daha iyi. heyecanlı olur.
344 entry daha