1. su andaki yonetimi ve tescilli $ikeci baskaniyla turk sporunun gelisiminin onundeki en buyuk engel!

  fenerbahcelilerin cogu hala farkina varamiyor ama alacaginiz en buyuk ceza ikinci lige dusmek ve sampiyonlugu trabzonspor'a vermek degildi; en buyuk ceza bugunleri yasayan kisilerin onumuzdeki onlarca yil boyunca fenerbahce'ye $ikeci diyecek olmasi, en buyuk ceza sampiyonlar liginden ihrac edilen tek kulup olmaniz, en buyuk ceza internette yabanci bir dilde $ike diye aratinca cikan sitelerin hep fenerbahce ile ilgili olmasi!

  ne yazik ki fenerbahceli cogu taraftarin akli yeni yeni basina geliyor ve aziz yildirim'in kendilerini nasil kullandigini alex'i kovmasi, mikrofonla kadinlari azarlamasi, protesto eden taraftarlara dayak attirmasi, vs. olaylar sayesinde anliyorlar.

  biliyorum ki cogu fenerbahceli dostum su anda cezalarini cekip aklanmadiklari icin pisman. kulubun basindaki tescilli $ikeci ise son cirpinislarini yaparken camiasini iyice batiriyor, hapisten ciktiktan sonra yaptiklariyla yine taraftarlar arasina nefret ekiyor!

  fenerbahceli taraftarlarin bir an once "tek onemli olan sey kazanmaktir, kazanmak icin de hersey mubahtir" mantigindan kurtulup kendi kuluplerinde bir devrim yapmalari sarttir. yoksa boyle devam eden her gun hem fenerbahceden daha cok nefret edilmesine, hem de gelecekte silinmesi iyice imkansiz hale gelen lekelerin eklenmesine yol acacaktir.
 2. mahkeme tarafından tescilli diye bir algı yaratıldı ya bu kulüp hakkında, şimdi şöyle söyleyelim: bu kulübe türlü hukuksuzluklarla şike yaftasını yapıştırmaya çalışan mahkeme bugün yok. özel yetkili mahkemeler, siyasi erk tarafından atandı ve üzerine verilen görevleri yerine getirdikten sonra iktidar tarafından tedavülden kaldırıldı. bu kulüp nefretiyle büyütülen çocuklar atıp tutmadan önce belki düşünür diye belirtmek lazım.
 3. sporun önündeki en büyük engelmiş, bıdı bıdı..

  sadri şener ve nevzat şakar'ın tapelerinde geçen cümleleri aziz yıldırım söylemiş olsaydı, "hükümeti yıpratmak ve zor duruma düşürmekten" ergenekoncu ilan edilecekti. balıklara filan girmiyorum bile. daha önceki yıllardaki pisliklere girmiyorum bile.

  hadi biz kirlenmiş olalım(aziz yıldırım'ı da hiç sevmem bu arada)... sizler çok mu temizsiniz? sizin haddinize mi kelam edebilmek?

  ilk taşı günahsız olan atsın.
 4. hala ısrarlar hakkında deliller var diyerek çamur atılmaya çalışılan kulüptür.
  ulan göt veren şu delilleri buraya koy da görelim. işiniz gücünüz boktan kağıt parçalarını buraya koyup durmak.

  hani görüntüler? hani ses kayıtları?

  şimdi gerçekten operasyonu yapanların elinde video ve ses kaydı olsa servis etmeyeceklerini mi düşünüyorsunuz? enayi misin? geri zekalı mısın? oradan bakınca aptal olarak mı görüyorsun bizi?

  amaaaa mahkeme sizi suçlu buldu. bizi suçlu bulan mahkeme türkiye cumhuriyeti devleti tarafından güvensiz ve tarafsızlığını yitirdiği için kapatılan bir mahkeme.

  işine gelince bu mahkemeler tukaka ama fenerbahçe hakkındaki kararları harika.

  hassiktir oradan. sen git bu masalları bebelere anlat.
 5. özel yetkili mahkemeler siyasi iradeymiş, tanınmaması gerekirmiş.

  bunu diyen kim ?

  ergenekon ve balyoz' un en acımasız olduğu dönemlerde bu mahkemelerin fenerbahçeli savcılarının tamamı bizzat aziz yıldırım tarafından, aziz yıldırım kontenjanıyla fenerbahçe kongre üyesi yapılmıştır, şike savcısı mehmet berk dahil.

  bizzat yöneticilerin bu savcıları ergenekon ve balyoz davalarında ki icraatleri nedeniyle onore ederek kulübe üye yapmıştır, bunları yaptıktan sonra ama biz saymıyoruz deme hakkın kalmamıştır.

  mesela adnan polat zekeriya öz' ü galatasaray' a bizzat kendi kontenjanından başkanlığı sırasında kongre üyeliği vermiştir, adnan polat aleyhine şike davası açılsa adnan polat kalkıp "ama bunlar oyun" dese götünüzle gülersiniz di mi ?

  götüyle güldürmeyin kimseyi kendinize, işine gelince onore et, işine gelince "ama bu haksızlık öyle değil mi" diye ağlamayacaksın.

  sen bu savcılar kulübüne üye yapılırken ne dedin de şimdi ağlıyorsun ?

  ergenakon ve balyoz savcılarının önemli kısmının bu davalar sürerken, özel yönetim kontenjanından üye yapıldığı dernek.

  edit: haber alıntısı...

  “cezaevinde beni daha ne kadar tutacaklarını bilmiyorum. ama vicdanı olan herkes benim suçsuz olduğumu biliyor. önemli de değil ancak bir gün çıkarsam ilk işim topuk yaylası’na gitmek olacak. orayı çok özledim. kimseye kırgın değilim, ama kızgın olduklarım var. savcılara kızgınım. benim kongre üyesi yaptığım savcılar, türkiye’nin en güzide kulüplerinden f.bahçe camiasını haksız yere şikeyle suçluyorlar. ama hala f.bahçe’nin üyesi olmaya devam ediyorlar. eğer sen ‘takım şikeci’ diyorsan neden üyelikten istifa etmiyorsun?"

  http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…spx?docid=20585356
 6. yense de yenilse de, şampiyon olsa da, olmasa da her zaman gündemde olan bir takımdır.

  örneğin başka bir takım şampiyon olsa, ya başkanı ya da teknik direktörü istifa eder, şampiyon olan takımdan daha çok konuşulur.
  bir takımı yense kesin yeni bir rekor kırmış olur. (bkz: fenerbahçe kırmak üzereyken tanımlanan rekorlar)
  yenilse ayrı bir dert olur, gene medyayı en fazla o meşgul eder.
  yıldız transfer yapsa zaten olay olur ama yapmasa da en çok o konuşulur.

  gene de türkiye futbol ligine yıllardır renk katan büyük takımlardan biridir. onsuz olmaz.
 7. türkiye'de hukuk, yargı sistemleri dahil herşey çok temiz, bir tek fenerbahçe kirlidir. evet anam siz öyle düşünmeye devam edin aklı selim fenerbahçe'liler görüyor zaten doğruyu.
 8. ben resmi ses kayıt dökümüne dahi inanmam çünkü işime gelmiyor diyebilenler için şöyle bir video var. adam tapelerdeki konuşmayı ilk ağızdan doğruluyor:

  https://www.youtube.com/watch?v=quvth6pkip8

  zaten o tapeleri yalanlayan tek bir kişi bile çıkmadı. doğru olduğu için ve yalanları ortaya çıktığında mahkemeyi yanıltmaya çalıştıkları gerekçesi ile yaptırımla karşılaşabilecek durumda oldukları için göt korkusundan inkar edemedi kimse. kısacası okuduğunuz tüm o şike görüşmeleri, hakem atamaları, manipülasyonlar doğru gençler. takımınız, başkanınız, bazı yöneticileriniz şikeci :(

  tanım: şikeci spor kulübü.
 9. taraftarının küfürbaz olduğunu söylenen kulüptür.
  burada bazıları var ki küfürün en ağırını hak ediyorlar.

  bir tane göt lalesi gelmiş aykut kocaman'ın 17 maçta 16 galibiyet alamayacağını söylemeye çalışıyor. lan amcık ağızlı bebe , şenol güneş nasıl aldı o galibiyetleri? o alabilir ama aykut kocaman alamaz öyle mi? trabzonspor'un kadrosu fenerbahçe'den daha güçlü öyle mi?

  he canım sen de haklısın. beyin özürlülüğü böyle bir şey olsa gerek.