• euroleague organizasyonun ortaklarından biridir, dolayısıyla fiba`nın sıkışık takvim arasına milli maç koyma çakallığının direk muhatabı oluyor bu durumda. diğer euroleague ve nba takımları gibi maç günü milli maç koyan organizasyona yerli-yabancı hiç bir oyuncusunu göndermeme kararı almıştır. nokta.
  • dünyanın sayılı basketbol kulüplerinden. onun dışında bir numarası yok.

ha bir de bu kulübün futbol takımı 15 yıl önce galatasaray'ı 6-0 yenmişti. onu da unutmamak lazım.
  • fetönün ayağı dibinde oturmaktan , tesisleri ve camiaları fetö ayağı kokan kamiller burda fenerle fetöyü ilişkilendirmeye çalışıyor senin yapacağın algıyı sikeyim 6 kromozonlu primat seni
  • avrupanın en büyük dünyanın ise sayılı şike örgütüdür
  • 6 ay sonra ali koc'un baskanlik yapacagi spor kulubudur, canimm.
  • göztepe-fb : 2-2 (volkan'ın elinden kaçan top : 2 puan)
    fb-başakşehir : 2-3 (son dakika kerim frei : 1 puan)
    fb-kayseri : 3-3 (son dakika hasan ali'nin faulü : 2 puan)
    osmanlı-fb : 1-1 (son dakika şener'in kaval kemiğiyle kontrola kalkması : 2 puan)
    7 puan haybeye gitti, hoca'ya herkes yükleniyor tamam ama :
    sahadakilerin hiç mi suçu yok ?

edit : kardeş,
    önce, derdim aykut'u savunmak değil,
    sonra, "kadro o kadar kötü değil" diyen ben değilim, o lafı onu söyleyenlere söyle, bana yapıştırma.
    90+bilmemkaçta top kalemizde ne aramış ? adam mağlup, yüklenmeyecek mi ? barca'ya, real'e, manchester'a bile son dakikalarda yüklenmiyorlar mı ?
    iyi futbol iyi futbolcu ile oynanır. fener avrupa'nın en hızlı adamını almıştı, nicholas anelka. adam o dönem belki de dünyanın en hızlı adamıydı. jet gibi ileri giden anelka'ya pası kim atıyordu ? deniz barış bey. peki deniz barış bey ileri giden anelka'nın neresine top atıyordu ? gerisine ! adam ileri giderken durup geri gelip topu alıp tekrar ileri gidiyordu. adam sahada, biz tribünde deliriyorduk.
    deniz barış'ı transferde sakınca görmeyen o anlayış hala devam ediyor, sorun bu.
    sorun caner'i, gökhan'ı, emre'yi, kjaer'i kaçıran/gönderen anlayışta.
    sen bu takıma hoca diye mourinho'yu, ferguson'u getirsen malzeme bu, adam n'apsın ?
    barca'nın efsane ileri 3'lüsü (messi-neymar-suarez) efsane orta saha sayesinde (xavi-iniesta-busqets) o kadar başarılı oldu.
    bu takıma messi'yi, ronaldo'yu getirsen onlara o pası dirar-souza-aatıf-ozan-topal-şener-hasan ali atacaksa onlar da bir şey yapamaz. olmayacak adamı gönderip olmayacak adamı getirirlerse netice bu olur.
    bunları söylemek aykut'u savunmak değildir.
  • ebedi aşkım..
    aykut ve aziz elbirliğiyle koca takımı nasıl yıkarım diye uğraşadursun bugünler de geçecek.
  • offf of of! hala aykut kocaman'ı savunucam diye şekilden şekile giren adamlar var.
    bilader mesele kaybedilen puanlar değil, bunu neden anlamıyorsunuz ya?
    yok volkan elinden kaçırmış da yok hasan ali faul yapmış da, yok bilmemne de.
    senin kendi evinde, 3-1 öne geçtiğin, kayserispor maçında, 90+bilmemkaçıncı dakikada, topun kalen civarında ne işi var? fenerbahçe ne ya sizin gözünüzde?
    ayrıca; kadro yetersiz, eyvallah da, geçen sene dick bunu bas bas bağırırken şu kadrodan ilk 11e direk girecek en az 5 futbolcusu yoktu; o zaman da ona "hadi canım o kadar da kötü kadro değil" diyordunuz?
  • ben orta okuldayken bir arkadaşımın vakit geçirme tavsiyesi üzerine championship manager 01/02 oyununa başladım. yıllar yıllar geçti 2016 kasım ayında football manager 2017 serisine kadar her sene ya internetten buldum indirdim yada paramın olduğu zamanlar orjinalini paşa paşa aldım. futbola kendi dünyanızı resmettiren, tuttuğu takımın başında menejer olmak gibi kapsamlı imkanlar ve heyecanlar sunan bu oyunda ben fenerbahçe dışında sadece macera olsun, değişiklik yapayım deyip ankaragücü ve bursasporu bir iki defa yönettim oynadım. dile kolay tam 16 sene ilgilendim bu oyunla. her defasında aynı heyecanla çift tıkladım masaüstü kısayoluna. ama fenerbahçe ne yaptı biliyormusunuz? söyleyeyim. o heyecanın anasıyla avradını yer değiştirtti ruhumdan. nötr oldum resmen. fenerbahçe'nin konuşulduğu ortamlardan bile uzaklaşır oldum. football manager 2018 oyununu almak istetmeyecek kadar heyecanımı yok ettiler. sen! herşeye sahip olduğunu zanneden, bu kulübün futbol şubesine sportif anlamda neredeyse hiç başarı katamamış, egoları yüzünden bayrağı ileri taşıyacakların ayağını kaydıran, canı pahasına sarı lacivert tutkusunu heryerde yücelten taraftarı küstüren aziz başkan!! artık ne olur git be! güzellikle gitde bari yaptığın yatırımlar, kazandırdığın paralar, kurumsallaştırdığın cami sana bir teşekkürü çok görmesin. ben fenerbahçeyi böyle seviyorum işte.
  • fenerbahçe, türk spor tarihinin lokomotiflerinden, 25 milyona yakın insanın göz bebeği, 110 yıllık çınar ve daha buraya sığdıramayacağım tanımların sahibi biricik takımım.

tarihler 3 temmuz 2011'i gösterdiğinde, kulüp tarihinin en büyük sorunuyla karşı karşıya kaldı. başkanı içeriye atılmış ve koskoca kulüp şikeyle suçlanıyordu. günler ilerledikçe başına daha kötü olaylar gelmeye başladı canım takımımın. şampiyonlar ligi'ne alınmadı, en kaliteli futbolcuları takımdan ayrılıp avrupa'nın yolunu tuttu, piyasa değeri önü engellenemez bir düşüşe geçti ve daha birçok olay.

ama taraftar, taraftar demek belki de yanlış tabir, yılmadı ve mücadele etti. kulübün taraftara nerede ihtiyacı varsa biz oradaydık ve orada olmaya devam edeceğiz. fenerbahçe, taraftarı sayesinde çok büyük bir badireyi büyük yaralar bir şekilde atlatmıştır.

öyle veya böyle, yıl 2017 oldu ve fenerbahçe hala türkiye'nin en büyük spor kulüplerinden hatta bana göre en büyüğü. ama içinde bulunduğumuz durum 3 temmuz'dan daha sıkıntılı, daha sinir bozucu ve daha yorucu çünkü değişime ihtiyacımız var ve değişimi sağlayabilecek insanlar bu durumun farkında değiller.

fenerbahçe sevdalıları dört gözle mayıs 2018'i bekliyor bir umutla. umudumuzun ne olduğunu sporla ilgili her insan biliyor. ama şu an kulübün başında olan insanlar, burayı kendi şirketleri gibi idare ederek, fenerbahçe'nin asıl sahiplerine kulak vermiyorlar ve bu bizim sonumuzu getirebilir.

evet, aziz yıldırım. fenerbahçe tarihinin en değerli başkanlarındansın, evet verdiğin hizmetlere müteşekkiriz ama son 4 yıldır elle tutulabilecek hiçbir şey katmadın bu kulübe. lütfen bunun farkına var ve büyük fenerbahçe taraftarının karşısında durma. bizler bir değişim istiyoruz ve böylece eski güzel günlerimize döneceğimizi umuyoruz. mayıs 2018 bu tarihi çınar için bir dönüm noktası ve artık ali koç ile yola devam etmek fenerbahçe için en sağlıklısı. bunun farkına varmanı diliyorum sayın aziz yıldırım ve seçimde daha önce kendinden sonraki başkan olarak tanımladığın sayın ali koç'a destek vermeni can-ı gönülden istiyorum.

saygılarımla,
    münferit bir fenerbahçe taraftarı
hesabın var mı? giriş yap