21600 entry daha
  • çok kötü yönetilen en bütük camia. yönetim değişmeli,mantalite değişmeli, tarz değişmeli ve kulüp içine sevgi gelmeli.
  • fenerbahçe 2011 yılında şike yapmış. açıkçası o sezonu izleyenlerin bir şeyleri idrak edemediğini düşünüyorum. o sezon bi boklar döndüğü belliydi. çünkü trabzonspor maç kaybetmiyordu. ve fenerbahçe buna karşılık maçlarını garantiye almak için bir takım şeylerin peşinde koştu. bunun tek sebebi trabzonspor'un bütün maçlarının çoktan satılmış olmasıydı. açın iki takımın maçlarını karşılaştırın, hangisinde daha çok emek var? hangi takımın rakipleri canla başla oynamış. fenerbahçe o sezonki maçlarını hiç de kolay kazanmadı ama trabzonspor'un avea usulü gollerini biz unutmadık siz unutsanız da.

fenerbahçe benim izlediğim dönemde çok sıkıntılar çekti. fenerbahçe bir çok sezon rakiplerini parçaladı, hep daha güçlü takımlara sahip oldu. fenerbahçe rakibine 4 attıktan sonra şampiyonluğu kaybetti. fenerbahçe neredeyse bütün sezonlarda karşısında canla başla mücadele eden anadolu takımları buldu ama özellikle galatasaray bu takımları her zaman çok rahat geçmiştir. hem de bu takımlarda bile oynayamayacak kadar kötü oyuncu gruplarıyla.

fenerbahçe güçlü kadrolarıyla şampiyon olamadıysa birinci sebebi aziz yıldırım'ın takımı yanlış yönetmesiydi.(genelde kötü teknik direktör tercihleri) ikinci sebebi ise rakip takımların (özellikle galatasaray'ın) bariz şekilde şike yapmasıydı. şike arıyorsanız oturun o sezonları izleyin, inanılmaz şeyler göreceksiniz.

bugün orhan akların, cihan haspolatlıların, uğur uçarların, ferhat öztorunların şampiyonluk madalyaları evlerinin duvarlarında asılı. gidin onları tartışın ve fenerbahçe'yi rahat bırakın. fenerbahçe bir şey yaptıysa sizin pisliğinizle mücadele etmek için yapmıştır. sizin bu pisliğiniz olmasa hepiniz biliyorsunuz ki fenerbahçe türkiye'de bayern münih dominasyonunu çoktan kurmuştu.

ayrıca galatasaray yöneticilerinin ahlakının ne seviyede olduğunu merak edenler varsa senelerdir bu kişilerin galatasaray'ın kaynaklarını nasıl sömürdüğüne bakabilirler.
  • aziz yıldırım da, yöneticiler de mahkemede trabzonspor’un yaptığı şike işlerini engellemek için çalışma yaptıklarını defalarca söylediler.

ama o amına kodumunun kahe’si gene oynamadı işte. hangi yöneticimizin ağzından x maçta x futbolcunun bağlandığını duydunuz binlerce sayfa tapede.

bütün mücadele trabzonspor’un yaptığı avea reklam çekimlerine engel olmaya çalışmak üzerine kurulmuş.

hala da engel olunamıyor. geçen yılın son maçına bakın görürsünüz. ersun yanal’ın soyunma odasında nasıl çıldırdığını izleyin görürsünüz. ayıp diyor, yapmayın diyor, yakışmaz diyor, daha ne desin.
  • hakkında şikeci diye ötenlerin tuttuğu takımları da parasını bastırarak yenmiştir.
    bu durumda tuttuğunuz takım da şike yapmıştır

yok sizinki şike yapmadıysa, sizin takımı kanırta kanırta yenmiş bir takımın sivas ibb falan filan gibi takımları yenmek için şikeye ihtiyacı yoktur.
  • çok şeyden ders alması gereken yöneticilere sahip takım.

bakın bugün cenk tosun everton'a transfer oldu. cenk mutlu, everton mutlu, beşiktaş mutlu. herkes güzelce konuşuyor eğleniyor. vedalar güzelce yapılıyor.

ama siz bizi efsanemizden, alex'ten mahrum bıraktınız. ona da, bize de haksızlık ettiniz.

bunu hiç unutmayacağım, hiç affetmeyeceğim.
  • nefis bi semt.

soluduğun oksijen bile filtrelenip, kirli havadan arındırılıp ciğerlerine doluyor gibi. paranın mı yoksa denizin mi gücü bilemiycem ama insanların hepsi mutlu. sokaklar, kaldırımlar, caddeler temiz. sürücüler yayaya saygılı. köpek sahipleri köpeklerini sevdirmeye açık.

hava ısınınca deniz gören bir bankına taşınmayı planlıyorum.
  • rvp başlığını falan okuyorum, burafa yazılanları. maalesef dengesi bozulmuş bir taraftarı var*

mesela rvp sakattı, ilk sene vitorla takıştı, belki daha iyi olabilirdi diyorsun. yönetimin hatalarını söylüyorsun, küfür ediyor millet. sanki fenerbahçenin her santraforu senede 20 tane sallıyor da, rvp rezil. aykut kocaman geldiğinden beri doğru düzgün gol atamıyor santraforlar, geldiğinden dediysem ilk gelişi. çünkü takımın oyununu sıkıcı bir şeye oturttu. burada 10 tane santrafor sayarım tek hanelerde kaldı, hepsi mi kötüydü?
  • hala transfer yapmamıştır.

devam edin amk ismail ve hasan ali ile siz.

yarrak şampiyon olursunuz bu sene.
  • önem sırası ve aciliyetine göre:

sol bek
    sağ açık
    merkez orta saha
    stoper

bölgeleri bağıra bağıra transfer isteyen kulüp.

bu takım iki sene önce yapılan yüksek maliyetli ve flaş transferler ile başaramadı.

geçen sene zaten kadrosu zayıflamış halde başladı. taraftarın ve teknik adamın tüm baskılarına rağmen adam gibi iki tane (doğru dürüst) transfer yapamadı ve yine başarısız oldu.

bu sene daha da zayıfladı. fakat 8 tartışmalı transfer ile tam "acaba mı?" diye düşünmeye başlamışken, görüldü ki bu düşük maliyetli 8 transfer asla fenerbahçe'yi başarıya ulaştıracak türden değil. bunu aykut hoca bile inkar edemez zira yapılan transferlerin durumu şu anda:

neto yedek, ekici müzmin sakat, valbuena yedek, elif'i hala kadroya dahi yazamadılar, kameni yedek, ısla yedek, dirar'ın ne işe yaradığını anlayabilenimiz yok, janssen sahada çok faydalı ve istekli fakat skora katkısı yok!!!

şüphesiz kulüp 110 yıllık tarihinde en zorlu senelerini yaşıyor. 3 temmuz sürecinde dahi yaşanan o muazzam kenetlenme ile sahada çok farklı bir fenerbahçe vardı.

durumun vehametini ortaya koymak adına, iki senedir tribünde çekirdek çitleyen neustadter ve aatif çoğu maça ilk onbir çıkıyor. fenerbahçe bu durumda maalesef.

sahada bir tane, taraftarı heyecanlandıracak futbolcu yok ancak hala daha transferin "t" si geçmiyor. daha dün aykut hoca çıkıp "yerli transferi çok zor, yabancı için ffp elimizi sıkıyor, kadrodan oyuncu gönderemiyoruz..." vs. gibi açıklamalar yaptı.

e peki kiralık hocam? avrupa'nın büyük kulüplerinde forma şansı bulamayan tonla yıldız veya yıldız adayı futbolcu var. 3 tanesini 6 aylığına kiralamaktan aciz bir yönetim görevde maalesef. dahası, elindeki hazır transfer ettiği genç yeteneği, bir tane yabancı gönderip kontenjana dahil etmeyi dahi beceremeyen bir yönetim!!!

tahmin ediyorum yönetimin kendisi bile bırakmış artık akışına. ben kulüp içinde garson dahil bir kişinin şampiyonluğa inandığını görmüyorum. ne aykut hoca, ne futbolcular, ne yönetim. herkes farkında bu kadronun 5-6 maç sonra patlayacağını ve kalan maçları klasman sıralaması ve uefa şansı için sahada olacağını.

rakiplerin biri arda turan transferini bitirmek üzere. diğeri evra mı asamoah mı seçim yapamıyor,mor için girişimlerini sürdürüyor. bir diğeri bedava aldığı oyunculardan milyonlar kazanıp, yerini şak diye bir gün içinde dünyanın öbür ucundan genç yetenek ile kapatıp, defansına vida sıkıyor! fenerbahçe de yaprak kımıldamıyor.

hüsran geliyor beyler. açık seçik, bağıra çağıra hüsran.

sakatlardan,
    17 yaşında toy gençlerden,
    1. lig'de zor forma bulacak vasatlıkta adamlardan,
    fenerbahçe formasını ancak fenerium'dan alabilecek oyunculardan,
    taraftarı medet umar hale getirdiniz!!!
    boynunuzda bu etiketler ile gideceksiniz!

mayıs'a kadar böyle maalesef.
    sinir krizi geçireceğimiz maçlar, boş tribünler, yuhalamalar, abuk-subuk skandallar, istifalar, yine hüsran, yine hüsran... bizi bekleyen bu. herkes şimdiden hazır olsun.
  • transfer yapamayacağımız aşikar. 11 yaşındaki yeğenim biliyor bu durumu. elimizdeki oyuncuların özgüvenini kazandırmanın bir yolu bulunmalı mecburen. tabi ki aziz yıldırım gene yok ortalıklarda sessiz sedasız. normalde hep tv de gözüken adam 2 sezondur yok. yüzü yok daha doğrusu. yıllar önce saraçoğlunda açılan bir pankart geldi aklıma. (bkz: "sandıkta görüşürüz mesut bey")
32738 entry daha
hesabın var mı? giriş yap