• iki senedir kombinesini aldığım canımın içi takımım. bu senede yine arkadaşlarla kombinemizi aldık ve tribünde sonuna kadar desteğimizi vereceğiz. transfer olsun olmasın, takım şu haliyle bile oynamaya devam etse şikayet etmeyeceğiz. önce enkaz kalksın , cl geliri olsun ondan sonra sorgulamaya başlarız neden transfer yok diye. 6 saat 45 dakika kombine değişikliği için stadyum kapısında bekledik, en az 2000 kişi vardı ve hepsinin gözlerinin içindeki sevinç ve değişimin enerjisi bu takıma bu sene yeter. 40.000 kişi jesus'a bile iyi top oynatır. inandık, güvendik başkanımız ali koç olsun istedik bu sene başkaca bir isteğimiz daha yok, gerisi bu enerjiyle kendiliğinden gelir.
  • her gün başkanının ve kendisinin başlıklarının, aziz yıldırım tarafından alınmış çöpler üzerinden yine bir aziz'ci tarafından kirletildiği, türkiye'nin en büyük spor kulübü.
    bu senenin en büyük ve en yeterli transferi taraftarıdır.
  • aziz yıldırım ve aykut kocaman varken bile destek verdiğim takım geçen senenin formasını bile almıştım. ali koç ile cocu ile yeni bir yapılanma varken elbette fazlasıyla destekleyeceğim.
    ama taraftar olarak şampiyonluk hayali kurmam en doğal hakkım. ancak bu kadro ile şampiyonluk mümkün görünmüyor şampiyonlar ligi ön elenmesini geçmek tamamen hayal. çünkü takımda şu an golcü yok. eldeki golcüler kötü değil golcü yok. ahmethan ligin en umut vaadetmeyen genç oyuncusu ve golcü olarak o var elde. mutlaka bir golcü bir sağ kanat bir 8 numara alınacaktır. ancak kampa yetişmesi mümkün görünmüyor. ön elemeye de yetişemeyecekler sanırım.

cocudan çok umutluyum şimdilik bir şikayeti de yok elde ne varsa onun en iyisini yapmaya çalışacağız diyor. bu süreci en az zararla atlatabilirsek bu cocu sayesinde olur. hiç olmazsa adama bir golcü ve sağ kanat alınarak 4-3-3 değilse bile 4-2-3-1 oynatma fırsatı verilmeli. şu anki kadro ile herhangi bir dizilimle 11 kişiyi yazamıyorsunuz.

fenerin ciddi bir ekonomik darboğazda olduğu belli. burda transfer konusunda eleştiri yapanlara para yok para diye cevap veren renktaşlarımız var. ben ortalama ekonomi bilgisi ve futbol bilgisi olan bir taraftar olarak özellikle şampiyonlar ligi başarısı olmadan fenerbahçenin ekonomik olarak düzelemeyeceğini görüyorum. şampiyonlar ligi ciddi bir gelir kalemi dolaylı olarak sponsorluk anlaşmalarını da ciddi bir biçimde etkiliyor. demek istediğim para yok diye gerekli transferleri yapmamak ciddi ekonomik kayıba yol açabilir.
  • şu an enkaz havası veren takım. şimdiye kadar geçen sezonki performansının üzerine koyabildiğini gördüğüm tek isim isla, biraz da mehmet ekici ve ozan tufan. takım oturduğu zaman josef, skrtel ve guiliano da kendine gelecektir ancak bunlar dışında minimum 5 mevkiye as oyuncu transferi gerekiyor.

çok ekstra bir durum olmazsa şampiyonlar ligi bu sene hayal gibi duruyor, ki bu bence yanlış bir strateji. şampiyonlar ligine kalabilme adına risk alınabilirdi. ama ali koç’a güvenimiz sonsuz, inşallah yakın zamanda işleri rayına koyacaktır.
  • şenol ve terim varken cocu bu takımı şampiyon yaparsa gerçekten büyük iş başarmış olur. en son yabancı hoca ne zaman şampiyon oldu acaba?
  • sürekli türk futbolcu almaları tesadüf değil.yabancı sınırlaması geleceğini bildikleri için türk futbolculara yöneldiklerini düşünüyorum.ali koç'un yemin törenlerine gitmesinin bir karşılığı olmalı.galatasaray ve beşiktaş'ın kadrosunda bu kadar yabancı varken ve türk futbolcuların kalitesi ortadayken yabancı sınırlamasında fenerbahçe'nin eli çok güçlü olacaktır.bu sezon sonunda yabancı sınırlaması gelirse şaşırmayın fenerbahçe'yi şampiyon yapabilmek için her türlü yolu deneyecekler bu kesin.
  • arkadaş takımın orta saha rotasyonu metrobüs gibi kalabalık oldu.
    2 hafta sonra ön ele var daha bir forvet alamadık.
    comolli'den birşeyler bekliyordum ama adam 1 sene boyunca fm oynayıp türkiye'de futbol izleyen,seven,takip eden insanların bir şekilde ismini duyduğu berke,barış ve en son olarak ferdi yi transfer ettiler.
    bu futbolcular için sportif direktörüne gerek yoktu. bu adamların adı 3 büyüklerle geçiyordu illaki biri alırdı. fenerbahçe büyük bir iş yapmadı.
    fazlalıklardan kurtulmadan "wonderkid" alıp duruyor. ama korkarım ki çok önceden planlama,izleme,scouting yapıldı 100 oyuncu radarımızda dendi. alınan oyuncular için bir scouting yapmaya gerek yok.
    ali koça inanıyorum,kombinemide aldım ama bir plan dahilinde hareket ettiklerini çok düşünmüyorum.
    planlama yapan adam takımın bir forvetini satıyor ve aradan geçen 3 haftada yerini dolduramayıp kampa yetiştiremiyorsa bir plan ve acil durum eylem planı olmadığı görünüyor.
  • takıma gençlerin katılması beni mutlu ediyor. biraz yetiştirip oyuncu satalım. türkiye’de fenerbahçe gibi bir takımın yıllardır ölüsü zaten hep şampiyonluğa oynuyor. sistemli bir takım ile başarı gelir. türk insanın genel olarak sabır sıkıntısı olduğundan saçma yorumlar yapanlar olacaktır.
  • 16 092 sayisini anlamlandiran taraftara sahip takim
  • bu sene şampiyonluk beklemediğim kulübüm. fm 2018 de fb yi seçen renktalarım aziz’in ve aykut’un kulübü ne hale getirdiğini anlarlar.
    başkanım ali koç, kemik kadroyu kurun ve geleceğe yatırım yapın eski güzel günleri 1 sezon sonra da görsek olur. kaleci transferi fm de wonderkid gösteriliyor, çok iyi böyle transferler yapın lütfen. biz her zaman günü kurtarmaya çalışanı değil kulübü düşünen yöneticilerin arkasındayız.
hesabın var mı? giriş yap