• fenerbahçenin an itibariyle ersun yanal'a bile verecek parası yoktur. öncelikle bu gerçeği ortaya koyalım.

sezon başında ffp yüzünden çok kısıtlı bütçe ile bir kumar oynandı. amaç yurt içinde şampiyonluk yarışında olacak bir takım yaratmaktı. yapılan transferler bunu gösteriyor. ama transfer bütçesi o kadar kısıtlıydı ki, bu kadar olabildi. kumar oynanmak zorunda kalındı. ve oynanan kumar tutmadı. yanlış olan, alınan bütün oyuncuların riskli olmasıydı. ama eksik çoktu ve para azdı.

iki oyuncu harici transfere verilen para çöpe gitti. bunlardan birisi de 7 maç ceza alınca da takım bir türlü toparlanamadı. bence az bile aldı o ayrı.

peki neden böyle yapıldı?

senin yüzünden güzel kardeşim. kemoterapinin saçlarını dökmesi gerektiği gerçeğine dayanamıyorsun çünkü. sanki saçlarının kökü sende değil. sabırsızlıkla sürekli şampiyonluğa oynayan bir takımın olsun istiyorsun. ayranın yok içmeye, atla gidiyorsun sıçmaya.

şimdi bu sezon senin kaprislerine boyun eğen, eğmek zorunda kalan bir yönetim sebebiyle bu sezon olması gerekenden daha kötü bir durumdayız. onları da anlıyorum. para kazanmak zorundalar, yani senin kaprisine katlanmak zorundalar.

şimdi "ersun yanal, ersun yanal" diye ağlıyorsun. bir kilo patates almak için pazara çıkmış anneden muz almasını isteyen çocuk gibisin yani. hadi o çocuk paranın ne olduğunu bilemez. ağlar, bağırır. sen niye kendini rezil ediyorsun?

paramız yok kardeşlik. bir iki sene dişimizi sıkıp borçlarımızı ödeyeceğiz. çocuk gibi, yeni yetme kız gibi kapris yapmayı bırak. takımına destek ver. ersun yanal gelince bu kadroya kuş mu konduracak? olan bu. elimizdeki ile idare edeceğiz. gençlerle oynayacağız. sen de taraftarsan destekleyip ellerinden geleni yapmalarını sağlayacaksın. değilsen zaten kapı orada kardeş. selametle.

özet: kaprisi bırak.
  • kimsenin aziz yıldırımı falan özlediği yok. kimsenin elinde sihirli değnekte yok. ersun yanal'ın gelmesinin bir mantığı da yok zaten sezon bitti. bu sezon böyle geçecek. sırf ali koç'a inancımızdan. ha seneye aynı şekil devam edilirse o zaman curcuna başlar işte. ama şuan ya sabır.
  • şu anda federasyona göre resmi olarak teknik direktörü cocu'dur* parasızlıktan sözleşmesi fesh edilmemiştir.
  • başkanın kendi ağzından dediğine göre mayıs 2019'dan ilerisini göremiyoruz borçlar yüzünden ve kulübün 2 yılda orta sıralarda kala kala borçlarını bitirebileceğini iddia edebilen taraftarlara sahibiz.

beyler farkında mısınız bilmem ama spor kulübünün ana gelir kaynağı yayın, şampiyonluk ve avrupa gelirleridir. başkanın her sene 150 200 milyon dolar sponsor olacağı/bulacağı veya kombine fenerium gelirlerinin borcumuzu ödeyebilecek noktaya geleceğini düşünmek hayalperestlik bile değil gülünç duruma düşmek.

benim kahrolduğum mesele de bu zaten. çözümsüzlük ile ilerliyoruz ve bundan kimse çıkartamaz bizi. görünen o ki kayyum kabus gibi geliyor.

edit; ufak tefek typolar.
  • vizyonsuzluğun vizyon olarak satılmaya çalışıldığı kulüp. galiz küfürler geçiyor içimden bu duruma sebep olanlar için. bu yangını bu yönetim başlattı kendisi söndüremez.
  • eskiden dirk kuyt için yetenekli değil ama çok hırslı o yeter diyorduk. şimdi aynısını michael frey için diyoruz. koskoca fenerbahçe kadrosunun düştüğü durumun özeti budur.
  • hakkında girilen ilk girdi acıların takımı olduğu. ister istemez acı bi gülümseme yerleşiyor insanın yüzüne.

bazı büyük takımlar ağlıyorlar ya yok bize operasyon yapılıyor, 3-5 puanımız yeniyor diye. fenerbahçeli ne yapsın acaba? ömrümüzü yediler bizim yıllarımızı çaldılar biz ne yapalım?

ucu fetöye bağlanan bir şike davasıyla on yılı çalınmış bir kulüp fenerbahçe. o vakitler biz de yaptık ama 6-7 maçta yaptık aziz yıldırım gibi 18 maçta yapmadık diye kendini savunan galatasaraylı yöneticiler ağlıyor şimdi.

fenerbahçe spor kulübü almış başını giderken, basketbolda artık nasıl başka bir klasmandaysa, futbolda da aynı pozisyonda olacakken yapılan bir operasyonla herşey altüst oldu. ama tabi kimse demediki bu işte bir çifte standart var. ne de olsa tek doğranan fenerbahçeydi.

şimdi yaşadığımız bu kötü günlerin tohumları taa o zamanlar atıldı. aziz başkan kusura bakmasın ama miadı dolmuştu artık.

kurtarıcı olarak ersun yanal çığırtkanlığı yapanlar. allah biliyor ya hiç istemiyorum ersun hocanın gelmesini. giderken yaşananlarda basına yansıyanların, yaşananların onda biri bile olmadığını düşünüyorum çünkü. ali koç’un kendisi hakkındaki tavrı da bunu doğruluyor. bu adam için yönetim sıkıştırılıyor ama bu iş gerçekten pis kokuyor.

geçer elbet bugünler de geçer ama bu kumpaslar yüzünden çok güzel adamları harcamak zorunda kaldık biz. kaç yıl gerek yeniden o seviyeye ulaşmamıza bilemiyorum. şampiyonluktan bahsetmiyorum bakın, seneye de çok rahat bu ligi şampiyon bitirebiliriz. türk futbolu hepimizin malumu. ama üst ligler seviyesine tekrar ne zaman ulaşırız onu bilmiyorum işte.

bir de tabi tüm bu karamsarlığın içinde dünyanın en güzel takımı var. futbolda bir zamanlar sadece galatasaray taraftarının yaşayabildiği takımına güvenme hissini bize fenerbahçe erkek basketbol takımı yaşatıyor. zevkten kahkahalar atarak izlediğimiz harika pozisyonlarla dolu maçlar. darısı tüm branşlarımızın başına...
  • bu aralar ciddi şekilde, son vuruş, sondan bir önceki vuruş, ondan da bir önceki vuruş konusunda problemi olan takım. tabi defansta da bu problem gol atan kişiden önce dokunuş, sorunu olarak vuku buluyor.
  • giresunspor'u bile onun bunun yardımıyla,kayırmasıyla yenebilen küçücük bir kulüp.

aynı zamanda türk futbolunun kanayan yarasıdır.
  • başarı gelmeyince küçücük bir kulüp olmuyor, küçücük bir takım diyebilirsin en fazla... kulüp başka bir şey... önce kavramları öğren. fenerbahçe türkiye'dir. ama senin küçücük beynin bunu anlamana yetmez.
hesabın var mı? giriş yap