• bu sene sadece fenerbahçe maçlarını izliyor ve takım orta yapabildiğinde gol atmışçasına seviniyordum. ikinci yarının başından beri olan değişim ve futbol anlayışı açıkçası gözüme bir mucize ve şaheser olarak görünüyordu.

bu hafta yoktu işim gücüm, oturdum tüm maçları izledim.

kardeşlerim, sevgili fenerbahçeliler, -ne diyor yeni nesil- renkdaşlar:

oynadığımız futbol ile olduğumuz yer gayet de doğru orantılı. bir mucize ve şaheser bir gelişme de henüz olmamış. bir iyiye gidiş mevcut ama sadece o kadar.

daha önce bir yerlerde fenerbahçe ikinci yarı 24 ila 32 puan arasında toplar demiştim. ki 32 puan oldukça başarılı olur. bu 24 puanın 7'sini aldık. kaldı 17 puan. bu 17 puanı alamazsa zaten seneye farklı bir lig seyrederiz fenerbahçeliler olarak.

acı ama gerçek.
  • teknik direktörü 45 dakika 10 kişi oynadığımız, son dakika penaltımızın verilmediği fb-göztepe maçında önümüzü kesmeye çalıştılar diye konuşmuş, ayıp 10 milyonlarca euro bütçen var kazandığın maçtan sonra bile ağlıyorsun.
  • yüzyıllardır katılamadığı şampiyonlar ligine direkt katılabilmesi için uefa avrupa ligi’nde şampiyon olması gereken futbol takımıdır.
  • hepsine torpil geçildiği dönemler olmakla beraber son yıllarda fenerbahçe
  • türkiye'nin en büyük spor klüplerinden biri.
  • yusuf namoğlu’nun mhk başkanlığından istifa etmesiyle şampiyonluğunun önünde engel kalmamıştır.
  • pop kek gibi takım. yenilmeye doyamıyor.
  • leş gibi takım. güzel oynaması bazı maçlara özeldir. bu sene hiç bişey olmaz ama bağzı fb taraftarına göre utanmasalar şampiyonluğa oynuyacaklar.

not: zenit maçına girdiğim entry sebebiyle fetöcü olmakla itham edip kulak arkama kadar söven gerizekalı fb seyircisine ithafen yazılmıştır.
  • "sadık çiftpınar yürekli fakat çöp bir oyuncu yakında taraftarının küfürlerini göreceğiz" dediğim için beni kıskançlıkla itham eden taraftarlara sahip kulüp.
    marcao - luyindama tandemi var ve ben bunu kıskanıyormuşum şaka gibi aq. iddia ediyorum fenerbahçe 11'inden 1 futbolcu bile galatasaray 11'ine giremez. ayrıca serdar aziz sizin bu kıvırcıktan iyidir sakatlık problemi olmazsa sadık'ı keser.
  • fanatik değilimdir. hatta futbol seyretmeyi sevmem. ancak kendimi bildim bileli sevdiğim renkleri(lacivert/mavi, yeşil) barındırdığı için ve zihniyet olarak da herhangi bir spor branşında türkiyedeki en kaliteli sporcuları yetiştirdiğini düşündüğüm için tuttuğum, premier lig'deki karşılığı chelsea olan takım, takımım.
hesabın var mı? giriş yap