şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
  • "sadık çiftpınar yürekli fakat çöp bir oyuncu yakında taraftarının küfürlerini göreceğiz" dediğim için beni kıskançlıkla itham eden taraftarlara sahip kulüp.
    marcao - luyindama tandemi var ve ben bunu kıskanıyormuşum şaka gibi aq. iddia ediyorum fenerbahçe 11'inden 1 futbolcu bile galatasaray 11'ine giremez. ayrıca serdar aziz sizin bu kıvırcıktan iyidir sakatlık problemi olmazsa sadık'ı keser.
  • başlığı altında görüldüğü üzere bu gece sadece zenite koymamış takım. yine doluşmuşlar. uzun uzun ağlamışlar bide, ders almamalarını geçtim, adamlar hiç üşenmiyor da aq.
  • fanatik değilimdir. hatta futbol seyretmeyi sevmem. ancak kendimi bildim bileli sevdiğim renkleri(lacivert/mavi, yeşil) barındırdığı için ve zihniyet olarak da herhangi bir spor branşında türkiyedeki en kaliteli sporcuları yetiştirdiğini düşündüğüm için tuttuğum, premier lig'deki karşılığı chelsea olan takım, takımım.
  • diğer futbol kulüpleri tribünlerinde üç, üç, üç ya da beş, beş, beş şeklinde tezahüratlar yapılabilmişken, tribünlerinde yüz, yüz, yüz şeklinde tezahürat yapılabilmiş (bkz: 1988-1989 türkiye 1. futbol ligi sezonu) tek takımdır, takımımdır.
  • sevgililer günün kutlu olsun fenerbahçem
    sevgiyi bir gün, aşkı bir gül sananlara inat
    hediyemizdir sana adanmış bu hayat

https://www.youtube.com/watch?v=gwcc7zwhhki
  • bir takımdan fazlası, bir tribünden fazlası, bir aşktan fazlası olan spor kulübüdür.

ben ve benim gibi bir çok manyağın gerçekten tek sevgilisidir aynı zamanda.
    yıllardır içerideki neredeyse her maça, deplasmana da elden geldiğince giderim. yemin ederim ki en büyük aşkı bu forma tattırdı bana. kâh çok ağladık sevinçten, kâh çok ağladık üzüntümüzden. bir gün âh etmedim, bir gün nefret etmedim. edemedim.

sen ne büyük bir sevdamsın be oğlum! ne büyük bir şeysin sen? bu satırları saçmalarken bile ofiste gözlerim doluyor. sen benim sığındığım limanım, dünüm bugünüm ve yarınlarımsın. iyi ki varsın, iyi ki hayatımın en güzel yerindesin.

sevgililer günün kutlu olsun sevgilim, kutlu olsun herşeyim, kutlu olsun. bir gün değil elbette sevgini hatırladığım an, inan her nefesimdesin.

iyi ki varsın.
  • hep söyledim, yine söylüyorum "sevdamızdır", adını bugün de andığımızdır.
    iyi olur, kötü olur, bizi üzer, bizi çok üzer, sevindirir, heyecanlandırır, karalar bağlatır ama o bizimdir, sarıldığımızdır her daim.
    ergen taraftarlarına sadece bir abi tavsiyem var;
    rica ediyorum takımınıza hizmet etmiş insanlar üzerinden ayrışmayın, bağrımıza bastığımız onlarca eski oyuncumuzu, teknik direktörlerimizi nursuza, uğursuza, ite, çakala, sosyal medya artıklarına ve yandaş medyaya yem etmeyin.
    güzel günler uzak değildir, kokuşmuş siyasete yem etmeye kalktılar, atlattığımız nice badireler oldu ve belki daha da olacak ama unutmayın "fenerbahçe büyük kaledir sarsılır fakat yıkılmaz" ve biz olduğumuz müddetçe vardır.
    vurduğun gol olsun fenerbahçem!
  • canım sevgilim, sevgililer günün kutlu olsun
  • futbol takımının sorununun sadece kalitesiz futbolcuların fazlalığı olmayan takım.

üstüste gelen kötü maç sonuçları - ki bunların arasında rezil kepaze oynayıp aldığı haklı yenilgilerle birlikte biraz iyi gözüktüğü ama hakemlerin saçma sapan kararları sonucu kazanacağı maçları kaybettiği 3-4 örnek de var - takımı o kadar depresif bir hale sokmuş ki hem taraftar hem de futbolcular maçlara moralman 1-0 yenik başlıyor.

futbolcunun da taraftarın da maçın başında kafasında 2 soru beliriyor:

1. acaba 2 pas yapabilecek miyiz, yine saçma bir gol yiyip herşeyi berbat mı edeceğiz?
    2. acaba hakem bu sefer ne tür bir dallamalık sergileyecek?

bu bir takım için korkunç bir halet-i ruhiye aslında. hani dersin ki futbolcular moralsiz ama taraftar da yardım etmiyor ki. tribüne bakan futbolcu o pesimizmi görünce daha da düşürüyor omuzları.

ali koç ve ersun yanal'ın bence bu psikolojik yıkıma bir çare bulmaları gerekiyor en öncelikle. zenit maçında biraz kıpırdanmışlar. göztepe maçında da vardı benzer kıpırdanma ama sadece kıpırdanma ile sınırlı kalıyor bu haftalardır. çare topyekün kafa temizliği.