• başlığa bakıp da cevap yazanlara hatırlatmak isterim: "önemli olan atatürk'ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın onun yolundan ilerlediği önemlidir" diyor ali koç. daha ne desin?

ekleme: ve ali koç bu cümleyi yıllardan beri kuran kişidir. al, 2012: http://nettavir.com/anitkabirde-5-bin-fenerli/

yok popülist açıklamaymış, yok siyasetmiş. 30sn'lik videoyu bile izlemeden ezbere entry döşüyorsunuz. ondan sonra aziz yıldırım yüzünden fenerbahçe'yi sevmiyoruz diyorsunuz. siz kendinize bile yalan söyleyen, iyi niyetli olmayan insanlarsınız.
  • tamamen başlığı açan arkadaşın başlığı açış şeklindeki sığırlık ve altındaki yazarların videoyu bile izlemeye tenezzül etmemelerinden ötürü ali koç başkanımızın eleştirildiği başlık. ne despotluğu kalmış ne aziz jr.lığı. adam “fenerbahçe atatürk’tür” demiyor “atatürk’ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın atatürk’ün izinden gittiği önemlidir.” diyerek gayet mantıklı ve güzel bir demeç veriyor. millete araştırmadıkları için çomar yaftası yapıştırırken kendileri araştırmadan her boku eleştirme hakkına sahip oluyorlar sanırım.
  • ulan hepiniz mi pisa'nın yaptığı okuduğunu anlama sınavından 0 çektiniz amk. adam "fenerbahçe'yi tutmayan atatürkçüyüm demesin!!!11!!11!!1!" dese şu zırvaladıklarınız ancak birşey ifade etmeye başlar. benim söylediklerinden anladığım "atatürk'ün hangi kulübü tuttuğu tartışmalarını bırakın. önemli olan kulüplerin atatürk'ün ilkelerini ne kadar benimsediği ve bu ilkelere ne kadar bağlı olduğudur. fenerbahçe türkiye cumhuriyeti değerlerine ve atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir kulüptür.". e ne var şimdi bu cümlelerde? tam da ali koç'tan beklediğim şekilde konuşmuş. çok da güzel konuşmuş.
  • burada ali koça sallayanların çoğunun rahatsız olduğu ne ali koç ne fenerbahçe'dir atatürk'tür . yoksa neden rahatsız etsin bu söz galatasaray yada beşiktaş başkanları bu şekilde konuşsa ben zerre rahatsız olmam aksine memnun olurum . burada atatürkü tek başına sahiplenme filan yok gel sende sahiplen kardeşim kimse sana sahiplenme diyormu. ayrıca günümüzün siyasi atmosferinde bunları söylemek çok daha anlamlı.
  • arkasına (yıkılmayan son kale) deseymiş tadından yenmezmiş.

ali koç başkan fenerbahçe şampiyon
  • bilmeyenler için söyleyelim ali koç binlerce kişiyi her 10 kasım da masrafları da kendi cebinden ödenmek suretiyle anıtkabir’e götüren bir kişidir . bunu fenerbahçe başkan adayı değilken yapıyordu . şimdi de yapmaya devam edecek . dolayısıyla kendisinin bu söylemini zerre kadar atatürk üzerinden prim yapma çabası olarak algılamıyorum .
    iş dünyasında atatürk’e en çok değer veren kişi olan ve bunu iktidarın gücü ne olursa olsun dile getirmekten çekinmeyen ali koç’un çok sevdiği iki değeri birbiriyle özdeşleştirmesinde hiç bir mahsur yoktur . bir beşiktaşlı olarak kendisini bu söyleminden ötürü tebrik ediyorum .
  • bakalım müstakbel başkanımız sayın ali koç ne demiş

--- spoiler ---

"siz inanırsanız, biz başarırız. fenerbahçe için yepyeni bir hikayeyi hep birlikte yazacağız. toplum olarak tarihimizde kadının yeri ayrıdır. mustafa kemal atatürk'ün ülkemiz için attığı adımların birçoğu da kadınlara yönelik. ben inanıyorum ki fenerbahçemizin geleceğinde de en önemli rol kadınlarda. siz olursanız fenerbahçe geleceğe güvenle, umutla bakar, her şey daha güzel olur, yarınlar daha aydınlık olur. bundan dolayı ilk toplantımızı sizlerle yapmak istedik. fenerbahçe, türkiye cumhuriyetidir, bir spor kulübünden daha fazlasıdır. fenerbahçe, atatürk'tür! önemli olan atatürk'ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın atatürk'ün izinden gittiğidir. öncü, lider ve örnek olan, kadınlarıyla, çocuklarıyla tüm camiasıyla bir ve bütün olan, sosyal sorumlulukta ve toplumsal konularda öncü olan, gittiği her yere bolluk, bereket götüren bir fenerbahçe ve gerek tribünde gerekse sosyal hayatta omuz omuza bir camia hayal ediyorum."

--- spoiler ---

fakat bu sözler ekşi'de bazı kıskanç, fanatik ergenlerin zoruna gitmiş elbette. kendi başkanlarının yalamaktan ıslatmadığı yer kalmamasına rağmen 1 galibiyet için akp bayraklarıyla stada gitmeye hazır ekip anlayamaz bunu. bakın galatasaraylılar gezi'den sonra stadlarında cılız bir şekilde bir iki kere bağırmış, beşiktaşlılar da 2-3 maç bağırıp sonra takım iyi gidiyor beyler şşt pşşt yapıp susup kenara çekilmiştir. o sene gerek futbol gerek basketbol maçlarında her maç her yer taksim her yer direniş ve ali ismail korkmaz fenerbahçe yıkılmaz diye bağıran, hırsız rte diye bağıran fenerbahçe taraftarı hem futbol hem basketbolda takımlarının rakiplerinin kafasına vura vura aldığı rahat şampiyonlukları da izlemiştir.

işte bu kıskançlık bunları söyletiyor. kendisine atatürkçü diyip de atatürk denmesinden rahatsız olanın iki kere amına koyim. fiko sayın cumhurbaşkanım demeyi 2 dk bırakıp beşiktaş atatürk'tür beşiktaş atatürk'ün izinden gidecektir dese atatürk'ün kadınlara verdiği haklardan bahsetse ya da bunu galatasaray'ın adını unuttuğum yeni başkanı veya trabzonspor başkanı yapsa ben sonuna kadar desteklerdim gram rahatsızlık duymazdım. işte sizin fenerbahçe'ye karşı hazımsızlığınızın boyutu budur arada bir aynaya bakın.
  • ali koç fenerbahçe'yi değil türkiye'yi yönetmelidir nokta.
  • sike yaptigi tescilli olan bir klup icin ataturke hakarettir bu. nerde kaldi zeki cevik ve ahlakli sporcu. birak bu isleri koc.
  • bazıları tarafından spora siyaset karıştırma olarak nitelendirilen söz. atatürk demek siyaset yapmak değildir. atatürk bu ülkenin kurucusudur zoruna giden siktirip gidebilir osmanlı sporu tutabilir.
hesabın var mı? giriş yap