şükela:  tümü | bugün
  • yakın zamanda kulübü ekonomik açıdan rahatlatmak, yeni bir ekonomik gelir yaratmak amacıyla fenerbahçe spor kulübünün başlatacağı bağış kampanyasıdır.
    en az bağış tutarının 10 tl olacağı varsayılıyor.
    organizasyon sloganının " 7'den 70'e fenerbahçe " olması bekleniyor.
    detaylar sanıyorum önümüzdeki günlerde yetkili kişiler tarafından açıklanacakmış.
  • mevcut düzen devam ettiği sürece ne kadar bağış toplarsan topla düze çıkmanın imkanı yok. maaşlarda azalmalara gidilmeli. yabancı sınırı asla gelmemeli. avrupa'da 500 bin euro zor kazanacak yerlilere 2,5 milyon euro verilmemeli. menajer çetesi türk futbolundan temizlenmeli. menajerlerle birlikte kulüpleri sömüren çakal yöneticiler temizlenmeli. 3 milyon euro'ya imza attırıp, futbolcuya 1 milyon verip kalanı bölüşen yönetici + menajer + teknik direktör şebekesi var oldukça olan zavallı taraftarın cebindeki 3-5 kuruşa olacaktır.

mevcut durumda menajerin biri metresine mercedes alsın diye, yönetici ikinci karısına villa açsın diye, yeteneksiz yerlinin biri nişanlısına ferrari alsın diye 1 lira bile bağışlamam. zaten digiturk kanalıyla ederinin çok çok üstünde parayı kulüplere "bağışlıyoruz". sistemi değiştirin, çürükleri temizleyin öyle gelin.
  • normal şartlarda fenerbahçe içine düşürüldüğü durumdan kurtulsun diye yardım edilmeli, ancak mevcut durumda bu kulübü bu hale getirenler yardımı filan hak etmiyor.

3 temmuz'un hemen akabinde futbolcular tek tek giderken, yine ali koç'un önderliğinde fenerium kampanyası başlatılmış, 1 günde 1 milyon liralık alışveriş yapılsın diye kampanya düzenlenmişti, ben de staddaki fenerium'a gidip, maddi durumum pek de iyi olmamasına rağmen bin tl'lik alışveriş yaparak katkı vermeye çalışmıştım. sonrasında kulüpte olanlar yüzünden o harcadığım para içime oturdu.

şimdi, kardeşim sen comolli diye bir işe yaramaza kulübü teslim etmişsin, sezon başı transferleri ortada, sezon ortası transferleri ortada, kulüp küme düşüyor ve sen comolli'ye güvendiğini ve kulübün transferlerini gelecek sene de onun yapacağını söylüyorsun.

günahınızı bize verin desen, vermem. beni psikolojik olarak içine düşürdüğün durumu anlaman imkansız. aşk dediğimiz fenerbahçe'yi nasıl rezil ettiğini idrak bile edememişsin.

millet demez mi ki, "ali koç-comolli efendi kulüpçülük oynayıp, koskoca fenerbahçe'yi küme düşerek diye benden para istemeye utanmıyor musun?" diye...

şaka gibi lan. 650 milyon euro borcumuz var yaygarası koptu, sorumlulardan hesap soracak sandık, şimdi borç 750 milyon euro ve kulüp küme düşüyor. adam domates, patlıcan alamayan, tanzim kuyruğundaki garibanın elini cebine atmasını istiyor... fenerbahçe sevgisi için yine de atar, ama ali koç'un sevgili comolli'si bizi rezil etsin diye düşününce, hadi oradan der geçer.

slimani, frey, benzia, ayew, miha, moses, 1 dakika oynatılmayan genç kaleci ile malatya'ya kiralanan altınordulu'ya 4 milyon euro verdiler lan, daha ne olsun... bunları almasan, bunlara vereceğin parayı vermesen, kendi altyapından çocuk oynatsan borç artmaz, insanlar da en azından altyapıdan çocuklar şans veriyor der, belki küme düşsen de müsamaha gösterirdi... sen ingiltere veteranı alacaksın, batur'un cebine harçlık koyacaksın diye ben niye elimi cebime atacakmışım. ne halin varsa gör.

o değil, fenerbahçe bağış kampanyası diye yola çıkacaksın, millet sinirden beş kuruş vermeyecek, fenerbahçe istediği parayı toplayamadı dedirterek bir de millete oradan malzeme verecek, kulübü bir de bu şekilde küçük düşüreceksin.

ne bitmez çilemiz varmış, arkadaş.
  • nisan ayının ilk haftası başlayacak olan kampanya.

cem yılmaz, acun ılıcalı ve beyazıt öztürk ortak canlı yayın yaparak destek isteyecekler.

ali koç vizyonu her geçen gün beni hayretlere düşürüyor.ağzım açık izliyorum bu vizyonu.

kuşlar yapabileceğimiz bir şey olursa haber verin.acelesi yok.olduğunda verirsiniz.bu vizyonun kampanyasına ben de destek olmak isterim.
  • zamanında adnan polat öncülüğünde yapılmışı var.
    (bkz: galatasaray'a yardım kampanyası)

dolar kuru bu haldeyken şaşırmamak gerek.
    atıyorum, zamanında 1 maçta 1 milyon dolar kar elde edilirken şimdi 5'te 1'ine düştü bu rakam yani 200.000 dolara.statların full dolmadığını da düşünürsek iyice azaldı stat geliri.

not.gs
  • zamanında beşiktaş için de yapılan kampanyanın bir benzeridir.

zamanında derken, şu anda 50'li yaşlarda olanlar iyi hatırlar.
    beşiktaş batmamak için direniyordur.
    feda sezonunun bir benzeri yapılır.
    yanılmıyorsam erdoğan demirören'in de büyük kıyakları vardır o dönemlerde beşiktaş'a.

(bkz: besiktas icin sen de bir kibrit yak)maalesef bu ülke takımlarının kaderidir bu.
  • taraftari ne kadar zorlarsan zorla toplayacagin para 2 tane cop yerlinin sozlesmesi kadardir. nisanlilarina ferrari alip cekip giderler.

olayi taraftardan ziyade isadamlarina cevirmek lazim. bu isi ancak onlarin verecegi buyuk rakamlar cozer. aslinda eski yerli futbolculardan da toplamak lazim ama fenerbahce hicbirinin umurunda degildir. milyon dolarlari alip cekip gittiler.

bu arada fenerbahce’den 20-25 milyon dolar para kazanan tek gercek efsane alex’ten haber var mi? atacak mi 3-5 kurus?
  • (bkz: zekat)
  • alper potuk, mehmet topal, ismail köybasi, frey gibi cöplerin maaslarina gidecek kampanya.
  • organlarımızı da fenere bağışlayabiliyor muyuz?