şükela:  tümü | bugün
  • gördükçe mutlu olduğum durum. 7 ağustos 2018 benfica fenerbahçe maçı nda fernandomusleraspor'lu ve ricardoquaresmaspor'lu dostlarımızın destek mesajlarını yıllar yıllar sonra yeniden görmeye başlamış olmak çok güzel. o kadar uzun zaman olmuş ki unutmuşuz bu güzelliği. biz zaten önceden de böyleydik. barcelona'yı 3-0 yenerken hepimiz kartaldık, arsenal'i geçip kupa kaldırırken hepimiz aslan'dık. içeride birbirimizi yesek dahi dışarıda rengimiz aynıydı. renklerimizin farklı olması sadece pazartesi sabahlarının gırgır malzemesiydi. karşı takımın semtinde takımının forması ile dolaşmak hayati tehlike oluşturmuyordu. bir insanın -bırak ölmesi- burnunun dahi kanaması 20 şampiyonluktan 100 tane yıldızdan daha önemlidir. alt tarafı spor bu. birbabahindicileri, melo'ları, emrebelözoğullarını (buraya bir başkan adı da yazacaktım ama sırf yaptığı iyi şeyler hatrına yazmıyorum, yoksa bu listede olmayı fazlasıyla hak ediyor) ve bilumum bozguncuları, leş kargalarını bir daha aramıza sokmamak dileğiyle. bir de; o ateş üfleyerek de sönerdi amk!

(benfica maçının ilk 11'ine bakıyorum. görünürde geçen seneden tek eksiğimiz aykut kocaman. "ali koç hiç transfer yapmadı" diyorlar. ali koç "barış"ı getirdi yanında. yetmez mi?)
  • daha fazla gelir elde etmek için takımlar arasında düşmanlık yaratıp bunu körükleyip , biz daha büyüğüz , en çok formayı biz sattık , en çok taraftara biz sahibiz , en en en li cümleler kurup ortalığı bulandıran (bkz: aziz yıldırım) , (bkz: mahmut uslu) gibi tiplerin fenerbahçeden def edilmesi sonucu oluşmuştur.
  • tanım: efendi bir başkan ve efendi bir hoca sonucu oluşan şaşırtıcı olmayan durum.

not: kartal
  • fikrimiz değişmedi hala öylesiniz
  • şekip mosturoğlu, mahmut uslu, aziz yıldırım..

allah aşkına sizi bir daha görmeyelim.
  • kimsenin umrunda değilsiniz de o yüzden. benfica'nın takımınızı eleyeceğini de herkes iyi biliyor.

artık türkiye'de rekabet beşiktaş ile galatasaray arasında. siz üçüncü büyüksünüz ve kimse sizi umursamıyor.
  • biz de nihayet karşımızda hamaset edebiyatı yapmayan bir rakip bulduğumuz için mutluyuz.