• ezeli rakibi olarak anılan kimi takımların küme düştüğü yerde, şampiyon olmuştur. hem de eze eze, sile sile. *
  • son 4 yılda 4 final 3 şampiyonluk elde etmiştir. hepsinin yüreğine sağlık.
  • geçtiğimiz yıl şampiyon olmalarını beklemiyorduk. şampiyon oldular.
    bu sene ise hiç beklemiyorduk. (şahsen benim inancım pek yoktu yani.) özellikle arkas spor dolu dizgin götürüyordu ligi. ama bu sene de şampiyon oldular. üstelik çok çok rahat bir oyunla geçtiler arkas spor'u.
    helal olsun çocuklara. ben inanmıyordum; ama siz inandınız.. ve şampiyon oldunuz.
    edit: hocanın da katkısını es geçmeyelim tabi.. seneye avrupa'da da daha iyi sonuçlar görmek istiyoruz.
  • gerçirdiğini sandığım yarrak gibi bir sezonun ardından şampiyon olarak, bana voleyboldan anlamadığımı bir kez daha hatırlatmış takım.

helal olsun.
  • arkas gibi bir takımı,şampiyonluk maçında,set vermeden muhteşem bir oyunla yenmiş.2010/11 sezonu şampiyonu takım.futbolcularda izlemeliydi bugünkü maçı ki yürekle nası oynanır öğrensinler.helal olsun.
  • son 3 senede 3 final oynamasının dışında daha önceki iki sezonda da ligi ikinci sırada bitirmiştir. son 5 yıldır süper bir istikrar tablosu var ama ne yazık ki bu takımın forma sponsoru bile yok, hatta yanılmıyorsam ligde formasında reklam olmayan tek kulüp. tribünden aldığı destek zaten sezon boyunca birkaç maç dışında çok yetersiz kaldı, adeta tek başlarına yürüdüler. bu sorunlara sakatlıklar, kadro ve bütçe darlığını da eklediğinizde hem normal sezonu lider bitirmeleri hem de play-off'ta şampiyon olmaları müthiş bir başarı.

sezon başında genel öngörüler şampiyonluğun dev bütçelerle müthiş kadrolar kurmuş ziraat, arkas veya ibb üçlüsünden birine gideceği, fenerbahçe'nin sgk ve halk bankası hatta olayı abartan bazılarına göre galatasaray gibi takımlardan bile daha az şansı olduğu yönündeydi. çoğu insan yapılan transferleri yetersiz gördü, sezon boyunca divis'i, gardner'ı, antrenörleri yerden yere vurdular. divis'in bilekleri niye bu kadar ince diye eleştirildiğini bile gördüm. ancak bu takımın yabancılarının ilginç bir huyu var. adamlar türk gibi oynuyorlar. evet aynen öyle. zaten arkas'ın, ziraat'in, ibb'nin genellikle robot modunda oynayan yabancılarıyla aralarındaki en büyük fark buydu. bunlara arslan, özkan, yasin, emre gibi sahada kendinden geçen yerli oyuncuları da ekleyince garip bir takım çıktı ortaya. yine ilginç bir şekilde ya takım halinde iyi oynadılar, ya da takım halinde kötü. sezon boyunca takımın önüne geçen bireysel performansları fazla görmedik. kağıt üzerinde çok süper yıldızlarımız olmasa da şampiyonluğu getiren en önemli faktör de bu takım oyunu ve uyumuydu bana kalırsa. sezon öncesi yapılan tüm eleştirilere, tüm küçümsemelere en güzel cevabı hem normal sezon liderliğini hem de şampiyonluğu alarak sahada verdiler ve bu başarının hiçbir tesadüfi yanı olmadığını da göstermiş oldular.

tüm bu etkenleri göze alırsak bu yıl bence kulübün en başarılı şubesi olmuştur. bugünkü beşiktaş maçı öncesi onlar da alkışlanmayı fazlasıyla hak ediyorlar.
  • istanbul bşb, halkbank, ziraat bankası ve arkas gibi 4 tane önemli rakibin arasından kupaya uzanan bu takımın şampiyonluğu, futbol takımının şampiyonluğu kadar değerlidir.

http://i.imgur.com/whaq0.jpg
  • fenerbahçeli olmak adına gurur duymanın bir diğer sebebi.

+1.

sıra diğerlerinde.
  • süper kupa finalinde arkasspor'u 3-0 lık temiz bir skorla yenerek kupanın sahibi olmuştur. tebrikler koçlar.

(bkz: 8 ekim 2011 fenerbahçe arkas spor maçı)
  • berbat başlayan sezonda takımın başına mariusz sordyl'i ve smaçör olarak da salvador hidalgo oliva'yı getirdikten sonra mucizeler yaratan takım.

önce şapkadan tavşan çıkarıp türkiye kupası'nı kazanan takım, efeler ligi'ni 5. bitirerek girdiği play-off'ta bugün de halkbank'ı deplasmanda mağlup ederek turu 2-0'a getirip finale çıktı.
hesabın var mı? giriş yap