*

şükela:  tümü | bugün
 • bilgi kapsamini daraltip teoride verdiklerinin yaninda hayatta makbul olan pratiktir felsefesini bizlere gudduren okulumuz... hala her fenerbahce lisesi mezunu , ilginc aliskanliklarini fenerbahce lisesi rituellerine baglar... hey gidi gunler hey...
 • kenan evren lisesi ile surekli dalasan yildizlari bir turlu barismayan, kizlarinin super oldugunu bildigim, gordugum, bizzat deneyip okumus butun arkadaslarima da denettirdigim bagdat caddesinin kadikoy'e gidis yonundeki bolumu uzerinde olan mesut mutlu ilim ve irfan yuvasi...
 • bu okulda bir ara ogrenciler bicaklamisti bribirlerini ve gazetelerde buyuk olaylar olmustu.
 • pilav gunumuz yillardir sure gelmekte olan geleneksel bir fenerbahce lisesi mezunlari bulusma gunudur lakin karistirilan fenerbahce lisesi kultur senligi olsa gerek.ayrica ogrencilerin birbirlerini bicaklamalari gibi bir durum soz konusu degildir.olanlar ortbas edilmeye calisilmistir ve gazetelerde bahsedildigi uzere yeteri kadar buyuk olaylar olsaydi olaylarin algilanmasinda anlamlandirma sorunu yasanmamis olurdu. (bkz: kalipso krali)
  sadece semiha sakir , tahran ya da kenan evren lisesi ile degil butun lise formatindaki muesseselere tavir alan , hircin , serseri gencleri ile unlu olan okulumuz son donemlerinde caliskan ve basarili oghrenciler yetistirmeye yonelmis , eski imajindan siyrilmis ve sahip oldugu tek imaji olan serserilikten vazgecmistir. her gun okulunun onunden gecen bir fbl mezunu olarak icim sizlamiyor degil hani.
 • super basarili hocalari, fekat super basarisiz ogrencileri olan okul.
 • ismi lazım değil "ben lisedeyken bir hocamız öğrencilerin güzelliklerine göre not verirdi, ben de hep 10 alırdım." diyebilen bir hocaya sahip, sırf bu nedenlerden dolayı özlediğim okul.
 • yıllardan beri yakınlarında oturduğum, ilkokula giderken her gün önünden geçtiğim, abi ablalarından korktuğum lise. 90larda bir takım bıçaklama hadiseleri olmuştu, bünyesinde bolca maganda bulunduran okul.
 • 1968'de acilmistir. tayyar kutluoglu gibi bir ustun insandan vatandaslik bilgisi dersini, deli zerrin'den tarih dersini alanlarin sirti yere gelmez. su anda aklima gelen mezunlardan bir profesor, bir doçent, bir yardimci doçent ve bir öğretim görevlisi vardir. bizim zamanimizda iki ozel sinif yapmislardi fen ve matematik branslari icin ve bu siniflardan hemen herkes iyi bolumlere girmislerdi. muduru o zamanlar tahir arslan'di, kimse sevmezdi.
 • sınıflarında bile rahatça sigara içebildiğimiz(yok canim daha neler),dumandan dolayı tuvaletlerini kullanamadığımız,müdürünün okul içinde siyah ceket giyenleri ortadan kaldıracağına dair söz verdiği ve benim mezun olmuş bulunduğum veya mezun olduğumu umduğum okul.cevat ve sadattin isminde iki bomba kat müdürünü bünyesinde barındırır bu okul.
 • bünyesinde hem beden hem de din hocalığı görevini üstlenmiş olan cevat atasever'i barındıran, okuduğum dönemlerde bir cinayete tanık olduğum okul.