şükela:  tümü | bugün
 • fenerbahçe'li olmayan bir bebeğin yürümekten sonra öğreneceği şey. konuşulanları anlaması değil sadece etraftakileri gözlemlemesi yetiyor.
 • fenerbahçeye duyulan nefrettir, en hafif tabiriyle antipatidir.
  tanımdan sonra açıklamalara geçebiliriz.
  efenim, türkiye'de tüm takım taraftarları başka bir takımı, kendi takımına rakip olmadığı sürece sever, destekler, meğer ki bu bir fenerbahçe taraftarı veya fenerbahçe'ye rakip bir takım taraftarı olmasın. yani değişkenlerden biri fenerbahçe olduğu taktirde bir antipati ortaya çıkıyor. şimdi fenerbahçeli arkadaşlarımız diyecekler ki işte büyük takımı herkes kıskanır, cart curt. değil efendim, öyle değil. tam da bu tutumunuz yüzünden antipatik oldunuz ve olmaya devam ediyorsunuz. elitist, soyutlanmış, burnu havada, kibirli olduğunuz müddetçe de bu etiket üstünüzden çıkmayacak. en sevilmeyen takım olacaksınız. "seveni çok sever sevmeyeni hiç sevmez" takımı olacaksınız. hiçbir zaman, "aslında x takımlıyım ama fenerbahçeye de sempatim var" gibi bir cümle duyulmayacak bir vatandaşımızın ağzından. çünkü sizin yöneticileriniz hakemle oynuyor, hakem odası basıyor, birilerini baskı altına almaya çalışıyor. futbol camiasında mafya yönetici yok mu? elbette var. ama siz futbol mafyası olarak çalışıyorsunuz. mafyavari davranışlarınızı futbola alet ediyorsunuz. yenilmeyi hazmedemiyor, her rakibinize çamur atıyorsunuz. size göre sizin galibiyetlerinizin tamamı haklı, rakiplerinizin galibiyetleri ise şaibeli, rakiplerinizin rakipleri sizin aleyhinize maç satıyor, federasyon sizin aleyhinize çalışıyor, hakemler de aleyhinize, rakiplerinizin tüm penaltıları irdelenmeli, belki ligimizi dış mihraklar idare ediyor, belki de uzaydan bilinmeyen bir güç bizi kendine doğru çekiyor, belki de sizde büyük bir şizofreni var, kimbilir?

  sonuç olarak fenerbahçeli arkadaşlarım, epi topu spor müsabakası, kendinizi bu kadar kasıp da gaz yapmayın. hayatı biraz föltek bırakın.
 • "kendi kimligini ötekinin varlığına göre konumlandırmak hastalıktır. kimliğini yaşatman için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıklıdır." hrant dink
 • dünyada duyulması gereken onurlu duygulardan biridir
 • fenerbahçe'ye karşı oluşan duygudan ziyade herhangi bir takımın kendilerini diğer takımlardan üstün görmeye başlamasıyla kendilerine karşı başlayan antipatikliğin zamanla nefrete dönüşmesidir.
 • fenerbahçe'yi fenerbahçe yapan nedenlerdendir..
  (bkz: siz on yediniz ben tek)
  (bkz: yalansa yalan de)

  edit: nefretin entry'e hissettirilmesinin verdiği gazla;
  şampiyon fener en büyük fener alkışlayın bre breler
 • futbolla ilgim fazla olmamasına rağmen birkaç senedir benim de sahip olduğum nefret türü. kardeşim bu kadar adam sizi sevmiyorsa bir bakın biz nerde yanlış yapıyoruz diye. bu kadar antipatikliği başarılarınızdan dolayı topluyorsunuz sanıyorsanız yanılıyorsunuz, zira bu nefret yirmi yıl öncesine kadar hiç yoktu bile, o zamanlar fenerbahçe başarısız bir takım mıydı ki nefret edeni kıskançlık edeni yoktu? tam tersine daha başarılı, türkiye liginde ve kupalarda kazanan bir takımken ne oldu da insanlar sizden bu kadar tiksinti derecesinde nefret ediyor bir düşünün bakalım. gerçi bunu da şu son yirmi senedeki görüntünüzde, kendinizce başarı kabul edersiniz ya neyse. allah akıl fikir ve acil şifalar versin...
 • insanların bir suçu veya bir kusuru,bir topluluğa yıkma çabalarının zirve yapması sonucu oluşan nefret. fenerbahçe'ye nefret duymalarının nedenlerini oluşturan kusurların hepsini ve daha fazlasını, nefret eden kişilerin takımları yapsa da, iş döner dolaşır fenerbahçe'de biter. en hafif tabiriyle aptallık.