şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • sayfanın aşağılarına indiğinizde göreceğiniz hede.

  maşallah, kafalar bi milyon.

  https://beta.fenerbahce.org/

  https://eksiup.com/7f7d6f30b577
 • şampiyonluk sayısının 28 gösterilmesinin mi yoksa futbolda alınan kupaların sıralandığı bir yerde sona euroleague kupasının sıkıştırılmasının mı daha komik olduğuna karar veremediğim eylem.
 • süt kupası neredeymiş diye soracağım site.
 • (bkz: eziklik)
 • gayet normal olan gerçekler. ancak türkiye gibi 2. sınıf ülkelerde sayılmaz bu şampiyonluklar.

  italya'da 1898'de 1 günde 3 maç sonunda genoa şampiyon oluyor. 1 gün lan 1 gün. lan şampiyon genoa sadece 2 maç yapmış. turnuvaya sadece torino'dan 3 takım, bir de oraya çok yakın genoa katılıyor. sonuçta italyanlar bu şampiyonluğu sayıyor.

  ama bizim çomarlar fenerbahçe'nin 14 takım arasından lig usulü olduğu şampiyonluğa sokak maçı ayağı çekiyor. bak bak malların yazdığı cümlelere bak. sokakta maç yapmış oda sayılsın istiyormuş.

  lan 1940'da fenerbahçe şampiyon olmuş milli kümede. ligte fener var, beşiktaş var, altınordu var, altay var. daha ne istiyorsunuz amk sayılması için? zamanında birileri 1959 diye götünden uydurmuş, sonra bjk'ye 2 şampiyonluk vererek bunu delmişler. hala burada fanatiklik uğruna şampiyonluk saymama derdindesiniz.

  güya çok dürtsünüz ya. aslında şike olmasa kupa trabzonspor'unmuş ... hak savunuyorsunuz.. sonrada gelip nice kulüplerin şampiyonluklarını hiç etmeye çalışıyorsunuz. işte galatasaray ahlakı budur. fenerbahçe ve beşiktaş daha fazla şampiyon oldu diye bu hakkı gasp etmektir.
 • anasının ak sütü gibi helal kupaları sitesinde göstermesi olayıdır. mantıklı bi açıklamanız varsa ligin 1959dan sonra sayılmasına ona göre konuşun cevap verelim
  gerizekalılar için edit : 1) türkiye’de futbol ulusal düzeyde oynanmaya, tff'nin kuruluşunun ardından, 1924 yılında başladı. 1923 yılında resmi olarak kurulan ve fifa üyesi olan tff, 1924'de türkiye'de ilk defa, o ana kadar düzenlenen şehir liglerinden farklı olarak, ülke şampiyonası düzenledi. ilk ülke şampiyonası türkiye futbol birinciliği (türkiye futbol şampiyonası ismi de kullanılır) adıyla düzenlendi.

  bu şampiyona, 1924-1942 arasında farklı şehir liglerinin ve bölge birincilerinin arasında eleme usulü oynandı.

  1942’de statü değişti. bu yıldan itibaren istanbul, ankara ve izmir şampiyonları ve bu 3 şehrin dışındaki şehir/bölge birincileri arasından eleme usulüyle gelen bir takımın oluşturduğu deplasmansız lig oluşturuldu.

  bu şampiyona 1924-1951 yılları arasında ulusal olarak düzenlenmiş ve oynatılmış oldu.

  2) türkiye futbol birinciliği’nin ardından ikinci ulusal futbol organizasyonu milli küme oldu. milli küme, türkiye’nin ilk deplasmanlı ligi oldu. istanbul, izmir, ankara illerinde düzenlenen şehir liglerinde başarılı olmuş takımların katıldığı ve deplasmanlı lig usülüyle oynanan bu ulusal şampiyona, istisnai 3 sezon hariç 1950 yılına kadar tüm sezonlar oynandı. milli küme’ye istanbul liginden o sezon ilk 4, ankara ve izmir liginde o sezon ilk 2 sırayı alan takımlar katıldı. (sadece bir sezon ankara’dan 3 takım katıldı.) milli küme, 1937-1950 arasında organize edildi.

  3) türkiye’nin üçüncü ülke çapındaki futbol organizasyonu federasyon kupası’ydı. federasyon kupası, 1956-57 ve 1957-58 sezonlarında oynandı. federasyon kupası’nın ilk sezonunda ankara, istanbul, izmir ve adana takımları temsil edildi. ikinci sezonunda adana takımları yer almadı. milli küme yapısına benzer şekilde sadece ankara, istanbul ve izmir takımları oynadı.

  4) türkiye’nin dördüncü ulusal futbol organizasyonu ise 1959’da milli lig adıyla başlayan bugünkü süper lig oldu.

  okuduğunu anlayabilen beyni olanlar için edit : https://www.fenerbahce.org/…iye-sampiyonluklarimiz/
 • galatasaray kulübüne çağrımdır. 92-99 yılları arasında aşağı mahalle ile galatasaray fenerbahçe finalleri yaptık ve yaklaşık 30 şampiyonluk kazandık. lütfen onları da şampiyonluk sayımıza ekleyin. (fazladır da düz 30 diyelim) tabi 51 şampiyonluk ve 10 yıldızız artık. hayırlı olsun. tezahürat istemez.
 • bir arada her tarafı yıldızlı forma giyiyolardı,galatsaray 3.yıldızı takıp bunlar 2 yıldızda kaldıklarında,çok şeetmeyin yani
 • peki yalan mı? değil! fenerbahçe 1907'de kurulmuş bir kulüptür ve o günden bugüne alınmış general harington kupası dahil tüm kupaları sayfasına koymuştur. bunda abes bir şey yoktur gayet normaldir.

  asıl eziklik lefter küçükandonyadis, metin oktay, hakkı yeten gibi efsanelerin oynadığı yıllarda alınmış kupalara süt kupası diyerek basitleştirmeye çalışan ve hatta bu efsanelere saygısızlık yapan yeni yetme mallardır.