• bu alışverişin üzerindeki söz konusu atari salonu anadolu yakasının fame city'si idi 1991-92 senelerinde, bir nevi galleria'ya rakip çıkartılmıştı. avrupa yakasına geçemediğimiz haftasonları buraya gider street fighter, terminator, simpsons, mortal kombat oynardık. sonra ne oldu kapandı, yukarısı da sinema oldu, bir dönem daha bitti. 1991 baharı gibi açılmıştı burası, öyle hatırlıyorum. fenerbahçe'de hiddink dönemi bitmek üzere, venglos gelecek, star1 yeni moda olmuştu, trt out, reebok pumplar ayaklardaydı, ataköy marina * tikky gençliğin mekanıydı, şimdi ne alakası var bunların, bilmiyorum.
  • tam bir türk mantalitesi örneğidir,nası olsa dava yıllarca sürer diyerekten, yapı izni olmamasına rağmen yapılıp, 10 yıl kadar işletelip,çok paralar kazandırmış ve sonunda yıkılmıştır.
  • alt katta mcdonald's,burger king,sultanahmet köftecisi,oyuncakci,müzik store,swatch,üst katta bowling,arcade salonu,sineması ile kadıköy sahil tarafında oturan 80-90 arası doğan jenerasyonun bir numaralı eğlence mekanı olan yer.2004 senesinde yıkılmasıyla birlikte üzmüştür.

family fun kuponu
  • çocukluğumda hemen hemen her haftasonu ailecek gittiğimiz mekan.
    çeşit çeşit atari oyunu oynadım,anısı çoktur bende. hatırladığım birde büyük bowling salonu vardı.
    güzel günlerdi çocukluk senelerimiz,sanki daha huzurluydu herşey.
  • ilk mc donald's patatesini, hamburgerini yediğim yerdi rahmetli. atari salonu ise her anadolu yakasının çocuklarının uğrak mekanı idi. unutulmaz.
  • oyun alanına bayıldığımız* zamanında evde makinelerden çıkan tomarla kuponu bulunan ama adam gibi bi halta hiç bi zaman o kuponlarımızın yetmediği, bowlingi andıran topu attığınız pistin sonunda eğimli bi platformda iç içe dairelerden hangisine sokabildiğinize göre puan veren ve şu an bile özlediğim bi oyuna sahip olan mekandı. oraya gidince sadece gözümüz oyun ve atari salonunu gördüğünden diğer taraflarında ne vardı pek hatırlayamadığım, yine sadece bir anıya dönüşmüş olan çocukluk mekanı. diğeri için ise (bkz: tatilya)
  • denize sıfır üçtop bilardosu vardır manyaktır... şahsen orada oynarken gemi batırdığımı bilirim...
  • sol tarafta görünce "lan burası hala var mı " diye düşündüren başlık.
    1994 - 1995 senesi haftada iki gün giderek bokunu çıkarıp sıkıldığım anadolu yakasının eğlence merkezlerinden birisi...
  • internette burayla ilgili sadece bir adet fotoğraf var, var mıdır elinde buraya ait fotoğrafı, videosu olan? bu kadar insanın vakit geçirdiği, çocukluklarının geçtiği yerle ilgili bu kadar az medya olması garip. tatilya yazınca binlerce resim çıkıyor.
  • çocuklugumun bir numarali eglence mekaniydi, gençligim burada geçti. burada ögrendim bowling oynamayi, bilardonun aslinda klas bir eglence oldugunu. ilk burada randevulastim, burada el ele tutustum ilk kez. ve burada dagittik okul çikisi, burada basladi ilk sosyallesme sürecim. simdi hepsi yikilmis, anilarim, eski heyecanlarim, hepsi enkaz altinda kalmis.
hesabın var mı? giriş yap