şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: http://www.fanatik.com.tr/…-rakibimiz-degil-1356374)
    aklınca fenerbahce'ye laf sokuyor.. arada da " fb ile macimiz bittigi icin boyle diyorum" deyip şark kurnazligi yapmaktadir. iste biz fb ile rekabeti ozledik derken bunu ve bunun gibi tiner kafalilari kastediyoruz
  • adam fenerbahçe ile oynadık, ligde artık karşılaşmayacağız, polemik yaratmanın anlamı yok., başakşehir ve galatasaray ile maçlarımız kaldı diyor.

ayrıca başlığı açanın da galatasaray taraftarı olması baya ilginç. fenerbahçe ile rekabeti özlemiş. rekabet istediği fenerbahçe'nin yöneticisi mahmut uslu, başkanı da aziz yıldırım. zannedersin, senelerdir müthiş keyifli bir rekabet ve sonrasında çok cici açıklamalar var.

yine de belirtmekte fayda var, fikret orman benim yazdığım anlamda fenerbahçe rakibimiz değil demişse çok doğru ve uzlaşmacı konuşmuş, polemikten uzak durmuş. genel anlamda fenerbahçe dengimiz-rakibimiz değil demişse, yanlış konuşmuştur.
  • doğru demiş. adamın takımı 3.sırada. neden 4. takımı rakibi olarak görsün? üstelik o takımla lig maçı kalmamış bile. doğal olarak üzerindeki iki takımı rakibi olarak görmeli.
  • okumak istemeyen, arkadaşlar için cümleyi tam olarak kopyalıyorum

--- spoiler ---

fenerbahçe'yle ligdeki işimiz bitti. artık onlar bizim rakibimiz değil. bizim rakibimiz başakşehir ve galatasaray. fenerbahçe'yle ligde daha maçımız yok, o yüzden polemik yapmanın da anlamı.

--- spoiler ---

yani siz bakmayın bazı orospu çocuklarının sinek siki kadar beyinleriyle kelime oyunu yapmaya çalışmasına. sinek siki dedim ama sineklerden özür diliyorum.
  • velev ki fb yi siklemiyoruz demiş lan bu gs taraftarı bizim nefesi ensesinde hissetti
    üçbuçuk atmaya başladı iyice

haftaya rakibiniz fener gidip sevişin, koklaşın, hasret giderin gelin.
  • kupada feneri eleyemeğini anlayan fikfikin müritlerinin gazini şimdiden alma cabasi.
  • evet sarışın kahpeler hazır birbirine muamele çekmeye başlamışken ağzı döl olan beyoğlu yosmalarını kenara alalım.

son derece haklı önerme.
  • bir fenerbahçeli olarak rahatsız olmadığım açıklama. bağlamına baktığın zaman, adam "bizi fenerbahçe'yle polemiğe sokmayın diyor". bunda bir şey yok. cümleyi doğru kuramamış sadece. muhabir müsvettesi sansasyon yaratmak için, fikret orman "fenerbahçe de kimmiş?" demiş gibi bir algı yaratmaya çalışıyor. klasik leş türkiye tabloidi. ota boka izansız tepkiler vermeye gerek yok.
  • doğrusu aşağıdaki gibi olup çarpıtılan açıklama.

fenerbahçe, fikstür anlamında artık rakibimiz değil. başakşehir ve galatasaray ile maçlarımız var. biz bütün maçlarımızı kazanırsak şampiyon oluyoruz. bunu yapacak gücümüz var.
  • "fenerbahçe rakibimiz değil" dememiş "fenerbahçe direkt rakibimiz değil" demiş çünkü artık maçımız kalmadı demiş. ne anlaşılamıyor acaba? hiç bir üç büyük takım başkanı diğer takımlar hakkında rakibimiz değildir diyemez normal olarak.