şükela:  tümü | bugün
 • türk telekom arena'nın yanına bile yaklaşamayacak stadyum. bu stadyum zamanında konforlu olan manda kasa mercedes ise, ttarena 2011 model audi a8 quattro'dur.

  yollar uzun, dikenli, taşlı olsa da
  bastığın yer üzüntülerle dolsa da
  sel, çığ, ateş önünde her ne olsa da
  cimbom gülerek yürür
 • henüz plastik maketler harici bir stadımız yokken yapılmış, güzel bir stad. henüz açılmamış bir stad ile kıyaslayıp "yanına bile yaklaşamaz" demek komik. zira biz türk telekom arena'ya yeni ısınmışken adamlar bu stadı yıkıp yerine daha modernini de yapabilir.

  bir takım problemleri olsa da, türkiye şartlarında güzel bir staddır. zamanında gıpta ile bakarken, şimdi dönüp bok atmak fazla abes.
 • 50'den fazla maçı maraton alt tribünde izlediğim, zamanında ülkedeki en iyi stadyum. gün itibariyle ülkedeki hatta avrupa'daki en modern, en konforlu stadyum bizim! türk telekom arena dünya'da ilk 5 stadyum arasında yer alıyor, şükrü saraçoğlu bu listenin neresinde? geçtik işte, fenerbahçe'den daha güzel bir stadyumumuz var. ben 8 yıldan beri hergün, bu anı bekledim. 8 yıl boyunca her gün, en mutlu olduğum anlarda bile içimde bir burukluk vardı. gözlerim ışıldasa bile, arkada hep, bir damla gözyaşı saklıydı. ama bitti işte! bitti!! en güzel, en iyi stadyum bizim bizim bizim ! şimdi bile ağladım ulan! bizim bizim bizim!!!
 • toplu ulaşımın göbeğinde olmasına rağmen taraftarımızın inatla arabayla gelme fantezisi yüzünden trafiği bok eden staddır.

  metrobüse ve banliyöye 15 dakika mesafede, vapur ve deniz otobüsü iskelelerine, otobüs, minibüs ve dolmuş duraklarına 20 dakika yürüyüş mesafesindedir. toplu ulaşıma bu kadar açık başka bir stad olduğunu sanmıyorum.
 • fenerbahçe taraftarının, yok his, yok ruh diye ortaya çıkmasını sağlamış stadyumdur. biz 8 yıldan beri o masalları okuduk, ruh falan hikaye 180 tane loca şahanedir.
 • sonradan görmelerin devamlı çamur attığı stadyumumuzdur. türkiye'nin ilk modern stadyumudur, ülkede sadece futbol için yapılmış ilk stadyumdur. abidir, 10 yaşına basmıştır.
 • türk telekom arena atatürk devrimleri(!) ise, fenerbahçe şükrü saracoğlu stadyumu fransız ihtilalidir.

  birileri çalıştı, didindi yaptı, galatasaraylı bebeler de açıp internetten stadyum inşaatı seyretmeyi marifet saydı. utanmadan bir de yüz yıllık mabedmiş gibi sahip çıkmıyorlar mı, güler misin ağlar mısın... kafasını kolona çarpan işçiyi gazi, çatıdan düşen ameleyi şehit ilan ettiler bu uğurda; kimin gazisi, neyin şehidi olduğu belli değil. yapmayın arkadaşım, tarih online inşaat seyretmekle yazılmaz. gidin yaşayın oraları, bi tezahürat yapın, bi gülün, bir ağlayın, ondan sonra söyleyin ne söyleyecekseniz. daha çimlerinde bir tane müsabaka oynanmadan neler yazıldı çizildi, şaka gibi yahu...

  şükrü saracoğlu stadının durumu ile uzaktan yakından alakası yoktur türk telekom arena'nın.

  fenerbahçe takımı glasgow rangers'ı üçte ikisi branda ile kaplı bir stadyumda eledi. ama git bak, orası hala papazın çayırı.

  bazı şeyler yaşanırken içinde olmak lazım. yoksa çok yalan oluyor bu aşklar, sevdalar...

  olimpiyat yapıldığında da böyle tatlı bir heyecanınız vardı. inşallah sonları benzemez. gidin güzel güzel maçlarınızı seyredin, bağırın çağırın; ama allah aşkına daha stadın kapıları açılmadan efsane bok püsür muhabbetleri yapmayın. tepeden indi geldi stadyum işte. size ait, size özel falan birşey değil; tahsis ettiler altı üstü, olay bu.

  ...

  edit: unutmadan, güney kore'de amatör küme takımları türkiye'de yapılmış veya yapılacak her stada on basan stadyumlarda oynuyorlar maçlarını... anlayana yani...
 • sayesinde 8 senedir ne acılar çekilmiş, arka planda ne gözyaşları dökülmüş, bakanların içinde ne burukluklar bırakmış, bunları anlamamızı sağlayan stadyumdur.
 • bu stad şehir dışına falan taşınmaz. taşınmamalı. daha doğrusu taşınmaması taraftarıyım.

  ayrıca, yazınca kızıyorlar da. türk telekom arena'nın neden dünyanın en iyi 5 stadyumundan biri olduğunu şahsen ben anlayamıyorum. tamam şükrü saracoğlu'ndan daha iyi olsun. olimpiyat stadından da daha iyi olsun. yav işte türkiye'nin de en iyisi olsun. ama neden? alttan ısıtması ve locası olan yakın zamanda da üstü açılır kapanır olacağını tahmin ettiğim bir stadyumdan, dünyada 5 tane mi varmış? valla bilmediğimden soruyorum. nedir tt arena'yı en iyi yapan? bak türkiye'deki stadları geçtim diyorum. neden dünyada 5. en iyi stad olduğu açıklanırsa çok sevinirim.
 • galatasaray'ın yeni stadıyla kıyaslanması oldukça mantıksız olan türkiye'nin tamamiyle futbol amaçlı ilk stadı. öncelikle bu stadın inşaatı, devlet yardımıyla sıfırdan yapımına başlanan galatasaray stadının aksine bölüm bölüm devam etti. o yüzden tribünler arasında geçiş yoktur hatta kale arkaları maraton'la fenerium tribünlerine göre localar nedeniyle daha kısadır. fenerbahçe taraftarı birçok sefer maçlara stadın 4'te 1'i açık halde gitmiştir. hal böyle olunca stadın tamamının bitmesi epey süre almıştır. ancak şöyle de birşey vardır ki fenerbahçe şükrü saraçoğlu stadı 4'te 1'i açık haldeyken bile rakiplerinin statlarının neredeyse 2 katı kapasiteye sahiptir. ayrıca futbol statlarındaki ''açık'' kavramını bitirmiştir. türkiye, tribünlerin yakınlığından kaynaklanan seyirci baskısını ilk olarak bu statta hissetmiştir. çevresinde koşu parkuru veya veledrom benzeri şeyler yoktur. ayrıca fenerbahçe stadındaki loca azlığından dem vuran insanlara seslenmek istiyorum. hali hazırdaki loca sayısı 60'tır. ancak bu rakam 2 ile çarpılmalıdır. neticede 60 locanın karşısında 1907 tribünü mevcuttur. fenerbahçe spor klubü bu 1907 tribününü yıkıp 60 loca daha ekleme hakkına sahiptir. yani galatasaray stadından eksik olan localar kale arkalarındaki locaların eksikliğinden kaynaklanmaktadır. son olarak şunu da belirteyim o kale arkaları inşa edileli 10 küsür sene oluyor.

  not: burada fenerbahçe stadının galatasaray stadından iyi olduğunu savunmuyorum sadece kıyaslanmanın yersiz olduğu kanaatindeyim.